TS Volley niepokonany w swojej hali

2013-12-05, Autor:
Siatkarze TS Volley Rybnik w ramach rozgrywek II ligi pokonali u siebie drużynę AT Jastrzębskiego Węgla II i nadal zajmują drugą pozycje w rozgrywkach.

Początek pierwszego oraz drugiego seta meczu TS Volley Rybnik - AT Jastrzębski Węgiel II należał do przyjezdnych, głównie dzięki dobrej zagrywce. Później jednak to gospodarze przejmowali inicjatywę. Pierwsze seta rybniczanie wygrali 25:17. W drugim dobra gra w ataku Dariusza Nogi oraz Krystiana Lipca pozwoliła objąć prowadzenie 2:0. W trzecim secie TS Volley, głównie za sprawą Arkadiusza TerleckiegoTomasza Wardy, dominował w bloku i wygrał do 18, a cały mecz 3:0. Na uwagę zasługuje dobra gra w przyjęciu i obronie libero, Łukasza Taterki. Korzystnie zaprezentował się również Błażej Podleśny, który zastępuje nieobecnego z powodu choroby Grzegorza Barciaka. Dzięki zwycięstwu rybniczanie utrzymali drugie miejsce w tabeli.

Kolejne spotkanie TS Volley rozegra w sobotę 7 grudnia w hali „Ekonomika”. Do Rybnika przyjedzie Winner Czechowice-Dziedzice. Początek meczu o godz. 18:00. Wstęp wolny.

TS Volley Rybnik - AT Jastrzębski Węgiel II 3:0 (25:17,25:16,25:18)

TS Volley: Lipiec, Noga, Warda, Terlecki, Podleśny, Taterka (L), Borecki - Stajer, Konsek, Łata, Niestrój, Brzezina.

11. kolejka:
TS Volley Rybnik - AT Jastrzębski Węgiel II 3:0 (25:17, 25:16, 25:18)
Winner Czechowice-Dziedzice - AZS Politechnika Opolska 0:3 (20:25, 17:25, 18:25)
UKS Strzelce Opolskie - Warta Zawiercie 0:3 (22:25, 18:25, 13:25)
Juvenia Głuchołazy - AZS Rafako Racibórz 1:3 (19:25, 23:25, 25:21, 23:25)