TS Volley: nieoczekiwany awans

2009-07-08, Autor:
Siatkarze TS Volley Rybnnik - Łukasz Bonk i Przemysław Wolny, awansowali do finału Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Podczas turnieju finałowego o Mistrzostwo Śląska siatkarze TS VolleyŁukasz BonkPrzemysław Wolny, zajęli 5. miejsce i nie uzyskali awansu do półfinałów Mistrzostw Polski i równocześnie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM). Jednak nieoczekiwanie szczęście uśmiechnęło się do nich. Jeden z zespołów, który uzyskał awans, wycofał się i został zastąpiony przez rybnicki duet.

Bonk i Wolny w pełni wykorzystali swoją szansę. Po bardzo dobrej grze w półfinałach MP rozegranych w Miliczu zajęli 2. miejsce i awansowali do finału, który zostanie rozegrany w Chrzanowie 17-19 lipca.

W turnieju w Miliczu udział wzięły po cztery najlepsze zespoły z województwa śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego. W pierwszym meczu Bonk i Wolny pokonali mistrza województwa dolnośląskiego, parę Bienkiewicz Piotr / Łuczak Piotr – UKS Dwójka Milicz 2:0, a następnie Krzysztofa MazuraAdriana Bocianowskiego - MOSiR ZAKSA K-Koźle, także 2:0.

O wejście do najlepszej czwórki i tym samym o awans do finału Mistrzostw Polski nasi siatkarze zmierzyli się z parą Kraut Paweł / Nowosielski Jakub reprezentującą UKS Sokół Katowice. Po zaciętym boju, szczególnie w tie breaku (23:21), zwyciężyli 2:1.

W drugim dniu turnieju o awans do finału siatkarze TS Volley zmierzyli się z zespołem z MOSiR ZAKSA K-Koźle - Przemysławem ZielińskimTomaszem Bieleckim. Kontrolując przebieg gry mecz zakończył się zwycięstwem rybniczan 2:0. W finale turnieju nasz duet zagrał z reprezentacyjną parą kadry Polski, na co dzień trenującą w łódzkim SMS-ie - Piotrem KantoremBartoszem Łosiakiem i uległ 0:2.

Obecnie rybniccy siatkarze przygotowują się do finału pod kierunkiem trenera Lecha Kowalskiego na Kąpielisku Ruda. - W tym miejscu bardzo dziękujemy za współpracę rybnickiemu MOSiRowi i dyrektorowi Rafałowi Tymuszowi za możliwość nieskrępowanego trenowania na boiskach piaskowych na Rudzie – powiedział Kowalski.