TS Volley: 5-setowe starcie z Gwardią

2012-11-05, Autor:
Po zaciętym meczu siatkarze TS Volley Rybnik wygrali z Gwardią Wrocław 3:2.

Mecz rybniczan z Gwardią Wrocław lepiej rozpoczęli goście, którzy w hali „Ekonomika” rozbili rywali w pierwszym secie 25:15. Później jednak szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. Po zaciętej końcówce wygrali oni drugiego seta 27:25.

Trzeci set był wyrównany do stanu 15:15. Wtedy goście odskoczyli na kilka punktów i wygrali 25:21. To nie podłamało rybniczan, którzy w dramatycznych okolicznościach wyrównali stan meczu. W czwartym secie Gwardia miała nawet piłkę meczową! Górą byli jednak siatkarze z Rybnika, którzy wygrali 26:24.

Ostatni set był dominacją rybniczan, którzy szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie. Ostatecznie TS Volley wygrał piątego seta 15:7 i cały mecz 3:2.

TS Volley Rybnik - Gwardia Wrocław 3:2 (15:25, 27:25, 21:25, 26:24, 15:7)
Lip (K), Warda, Terlecki, Łata, Raniszewski, Rybarczyk, Łyczko (L) - Cichoń, Małysza, Stajer

6. kolejka II ligi - 03.11.2012:
TKS Tychy - Victoria Wałbrzych 3:1 (26:24, 25:16, 15:25, 25:23)
Spodek Katowice - KS Milicz 3:1 (26:24, 25:22, 23:25, 25:14)
Juvenia Głuchołazy - Bielawianka Bielawa 3:2 (25:20, 27:25, 16:25, 22:25, 18:16)
AZS Politechnika Opolska - Czarni Rząśnia 3:1 (29:27, 23:25, 25:22, 25:22)
Volley Rybnik - Gwardia Wrocław 3:2 (15:25, 27:25, 21:25, 26:24, 15:7)
Delic-Pol Częstochowa - Rafako Racibórz 2:3 (22:25, 25:22, 25:17, 19:25, 12:15)