Trudna sytuacja TS Volley

2008-12-21, Autor:
W ostatnim meczu w 2008 roku siatkarze TS Volley zmierzyli się z KS AZS Rafako Racibórz.

Po serii porażek pojawiła się szansa na kolejne punkty w tabeli. Wprawdzie w ostatnich meczach lepiej spisywali się raciborzanie, ale w pierwszej rundzie to nasz zespół był lepszy na parkiecie rywala i wygrał 3:1. W Rybniku jednak wygrali mocno zmotywowani gracze AZS.

Pierwsze dwa sety praktycznie zostały podarowane rywalom poprzez mało skuteczne zagrania szczególnie w ataku. Natomiast trzeci set pokazał walkę, na jaką czekali licznie zebrani w hali „Ekonomika” kibice. Wynik seta 30:28 pokazuje, jak zacięta była końcówka. TS Volley miał 3 setowe piłki, ale nie wykorzystał ani jednej.

Z dobrej strony pokazał się powracający po kontuzji Michał Łata. Ambitnie zagrali także zmiennicy z Dawidem Drużgą na czele.

Najbliższy mecz TS Volley rozegra 3 stycznia w Kętach, natomiast na własnym parkiecie mecz z Czarnymi Radom zostanie rozegrany 10 stycznia o godz. 17:00.

TS Volley Rybnik – KS AZS Rafako Racibórz 0:3 (18:25, 14:25, 28:30).

Skład zespołu: Łukasz Lip (K), Grzegorz Jaruga, Wiktor Borowski, Andrzej Smiatek, Jakub Dejewski, Tomasz Warda, Łukasz Majenta (L) oraz Dawid Drużga, Michał Łata, Kamil Kowalewski, Karol Kloś, Tomasz Kolarczyk. Trener: Wojciech Kasperski.