Szermierka: Zgryźniak i Klasik walczyły w Kolumbii

2024-05-08, Autor:

Szpadzistki RMKS-u Rybnik, Kinga Zgryźniak i Alicja Klasik, wzięły udział w zawodach Pucharu Świata w kolumbijskim Cali.

W miniony weekend w Cali (Kolumbia) odbył się turniej Grand Prix Pucharu Świata w szpadzie kobiet.

Dobry start zanotowała Kinga Zgryźniak, która w pierwszym dniu eliminacji grupowej wygrała 3 z 6 walk, a następnie w fazie pucharowej pokonała Koreankę, Yoo Danwoo 15:7 i uzyskała awans do turnieju głównego. W nim walczyła z aktualną 9 zawodniczką list światowych, Estonką Neli Differt. Niestety pomimo znakomitego początku, to Estonka cieszyła się ze zwycięstwa 15:7 i to ona uzyskała awans do najlepszej „32” turnieju. Zgryźniak zajęła 57 miejsce.

Natomiast Alicja Klasik po walkach eliminacyjnych (wygrane 2 z 5 walk), znalazła się w fazie pucharowej, gdzie wygrała swoją pierwszą walkę ze Szwajcarką, Laura Staehli 15:12. W drugiej zmierzyła się z Ukrainką, Bezhura Dzhoan Feybi. Tym razem to rywalka była lepsza i zwyciężyła 15:11 ciesząc się z awansu do turnieju głównego składającego się z 64 zawodniczek. Alicja zajęła 94 miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 3