Szermierka. RMKS Rybnik: 5. miejsce Laury Misiak w Pucharze Europy kadetek w Krakowie

2024-02-13, Autor:

W Krakowie odbył się Puchar Europy kadetów „O Trofeum Smoka Wawelskiego”. W imprezie bardzo dobrze zaprezentowała się szpadzistka RMKS-u Rybnik, Laura Misiak.

W Pucharze Europy kadetów w Krakowie w szpadzie Laura Misiak zajęła wysokie 5. miejsce, w stawce 189 zawodniczek. W turnieju drużynowym wraz z koleżankami z kadry Polska I wywalczyła również 5. miejsce.

W rywalizacji mężczyzn wystąpił Tymoteusz Huwer, który po wielu emocjonujących pojedynkach, w stawce 228 zawodników, zajął 35. miejsce. W turnieju drużynowym z kolegami z drużyny Polska II uplasował się na 17. pozycji.

Z kolei starsze koleżanki Laury Misiak i Tymoteusza Huwera rywalizowały w Pucharze Świata seniorek w Barcelonie. Niestety żadna z nich nie awansowała do turnieju głównego składającego się z 64 zawodniczek. Najlepsza z rybniczanek Anna Mroszczak zajęła 122. miejsce. Alicja Klasik była 133, Kinga Zgryźniak – 178, a Gloria Klughardt – 205.

W niedzielę odbył się turniej drużynowy, gdzie swój pierwszy start w drużynie zanotowała Alicja Klasik. Drużyna polskich szpadzistek w składzie: Martyna Swatowska-Węglarczyk, Aleksandra Jarecka, Alicja Klasik i Ewa Trzebińska zajęła 13. miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 30 - 1 - 0