Szermierka: największe osiągnięcie K. Fajkisa

2012-04-02, Autor:
Znakomity start w III Pucharze Polski Seniorów w szermierce w szpadzie mężczyzn w Gliwicach zanotował Krystian Fajkis z RMKS-u Rybnik.

W miniony weekend w Gliwicach odbył się III Puchar Polski Seniorów w szpadzie mężczyzn. Znakomicie w tym turnieju spisał się Krystian Fajkis. Zawodnik RMKS-u Rybnik zajął 8. miejsce.

Krystian Fajkis w walkach eliminacyjnych wygrał 3 z 6 walk i został  rozstawiony z numerem 45. W dalszej części turnieju było już o wiele lepiej. Zawodnik RMKS-u w walkach pucharowych wygrał następujące pojedynki:
1/32 finału
Fajkis – Gromada Roland (AZS AWF Wrocław) 15:6
1/16 finału
Fajkis – Krall Sebastian (TS Górnik Radlin) 15:8
1/8 finału
Fajkis – Język Bartłomiej (KKS Kraków) 15:14

W walce ćwierćfinałowej, pomimo bardzo emocjonującego pojedynku i częstych zmian prowadzenia, rybniczanin musiał uznać lepszą dyspozycję dnia zawodnika z Wenezueli, Christiana Sancheza i przegrał 13:15.

Turniej wygrał srebrny medalista olimpijski z Pekinu, Radosław Zawrotniak z AZS AWF Kraków.

– Jest to aktualnie największe osiągnięcie Krystiana w startach w tej kategorii wiekowej. Wynik ten pozwolił mu przesunąć się w tabeli klasyfikacyjnej Pucharu Polski Seniorów  na 15. miejsce najlepszych szpadzistów w kraju – powiedział Artur Fajkis, trener Kadry Młodzieżowej Polskiego Związku Szermierczego w szpadzie mężczyzn.