Lekkoatletyka: Patryk Głowiński podwójnym mistrzem Śląska

2021-10-05, Autor:

Bardzo dobrze spisali się młodzi zawodnicy RMKS-u Rybnik i TL ROW Rybnik w mistrzostwach Śląska dzieci starszych.

Podczas mistrzostw Śląska dzieci starszych RMKS Rybnik wywalczył 6 medali. Dwa złote krążki zdobył Patryk Głowiński (w rzucie dyskiem 0,75 wynikiem 45.06m oraz w rzucie młotem 4kg - 31.45m).

Szymon Zając przywiózł do Rybnika dwa medale – srebrny w rzucie dyskiem 0,75 wynikiem 38,24m oraz brązowy w rzucie młotem 4kg - 25.03m.

Brązowy medal w biegu na 100m zdobyła Roksana Konkol (13,56s), a srebrny – Hubert Myszor w skoku wzwyż (144cm).

Pozostali zawodnicy RMKS-u dzielnie walczyli, uzyskując następujące miejsca:

• Emil Koszewski - 4 miejsce w pchnięciu kulą 4kg.
  • Nikodem Piekorz - 7 miejsce w rzucie oszczepem 500gr.
  • Zuzanna Rynkiewicz - 11miejsce w biegu na 300m wynikiem 48,48s.
  • Oliwia Lurka - 8 miejsce w skoku w dal wynikiem 4,06m.

Warto dodać, że aż 90% zawodników RMKS-u poprawiło swoje rekordy życiowe. W klasyfikacji medalowej rybnicki klub uplasował się na 5. miejscu wśród 21 klubów z całego Śląska.

W mistrzostwach Śląska dzieci starszych brązowy medal zdobył reprezentant TL ROW Rybnik, Kevin Pietrusiński. Zawodnik ten w skoku w dal uzyskał wynik 468cm.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0