RMKS Xbest Rybnik: zacięte starcie w Bochni

Adam Doliba 2021-10-16, Autor:

W 3. kolejce I ligi koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik zanotowały trzecią porażkę. Tym razem na wyjeździe z Contimaksem MOSiR Bochnia.

W trzecim spotkaniu tego sezonu RMKS Xbest Rybnik zmierzył się w Bochni z Contimaksem MOSiR. Mecz od początku był bardzo zacięty, z lekkim wskazaniem na rybniczanki. To one wygrały pierwszą kwartę 17:14, a drugą przegrały minimalnie 1 oczkiem – 14:15. Dzięki temu po pierwszej połowie RMKS Xbest prowadził 31:29.

W trzeciej kwarcie rybniczanki radziły sobie bardzo dobrze. W pewnym momencie prowadziły nawet 9 punktami – 50:41. Przed czwartą kwartą gospodynie zmniejszyły jednak straty do 5 oczek.

Ostatnie 10 minut to przewaga Contimaksu MOSiR. Już na wejście bochnianki zdobyły 9 punktów z rzędu, wygrywając 54:50. Na dwie minuty przed końcem rybniczankom udało się jeszcze zmniejszyć straty do 2 punktów (58:56), ale to wszystko, na co było je stać tego dnia. Ostatecznie gospodynie wygrały 61:56.

W następnej kolejce RMKS Xbest będzie szukał pierwszych punktów w tym sezonie w meczu z piątym w tabeli Pompaksem Tęcza Leszno. Spotkanie odbędzie sie w Rybniku w niedzielę 24 października o godzinie 16:00.

Contimax MOSiR Bochnia - RMKS Xbest Rybnik 61:56 (14:17, 15:14, 16:19, 16:6)

Punkty dla RMKS-u Xbest Rybnik: Jurczyńska 14, Majda 11, Najduch 10, Sobota 7, Rusińska 6, Bednarek 6, Pilichowska 2, Strządała 0, Jurzica 0

3. kolejka – I liga (grupa B): Pompax Tęcza Leszno - Wisła CanPack Kraków 70:43 MUKS Poznań - Lider Swarzędz 66:59 Contimax MOSiR Bochnia - RMKS Xbest Rybnik 61:56 1KS Ślęza II MOS Wrocław - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. 43:68 AZS Politechnika Korona Kraków - Citronex UKS Basket Zgorzelec 80:83 Dijo Maximus Kąty Wrocławskie - Widzew Łódź