Szermierka: minimalna porażka w finale

2012-12-16, Autor:
Anna Mroszczak z RMKS-u Rybnik zajęła 2. miejsce w III Pucharze Polski Juniorów.

W Radlinie odbył się ostatni – III Puchar Polski Juniorów młodszych w szpadzie kobiet i mężczyzn. Wpierw na radlińskich planszach pojawiło się aż 109 zawodników z całej Polski. Najlepszym z nich okazał się Piotr Kapała z Muszkietera Gliwice, który w finale pokonał Daniela Marcola z Górnika Radlin 10:8. Najlepszy z rybniczan – Przemysław Trzepizur, zajął 14. miejsce, przegrywając o wejście do najlepszej „ósemki” z późniejszym zwycięzcą turnieju 12:15.

84 - Barłomiej Mencel

Drugiego dnia na plansze wyszły dziewczęta. Szpadzistki również nie zawiodły, ponieważ do turnieju zgłosiło się ich aż 105. W turnieju jedną z faworytek była zawodniczka RMKS-u, Anna Mroszczak. Liderka krajowej listy w szpadzie kobiet juniorek młodszych nie zawiodła. Mroszczak po bardzo dobrych walkach zajęła znakomite 2. miejsce, przegrywając w finale z Agnieszką Rolek z AZS AWF Katowice 11:12. – Tym wynikiem nasza zawodniczka przypieczętował pierwsze miejsce na liście krajowej oraz udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się na przełomie lutego i marca w Budapeszcie, oraz Mistrzostwach Świata Kadetek, które odbędą się miesiąc później – powiedział trener, Artur Fajkis. W turnieju wzięła udział również Kinga Brawańska, która zajęła 35. miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 0