Szermierka: kolejny sukces Mroszczak

2013-10-18, Autor:
Rybnicka szpadzistka Anna Mroszczak pewnie pokonała wszystkie swoje przeciwniczki w II Pucharze Polski Juniorek młodszych.

Do turnieju, który odbył się w Gliwicach, zgłosiło się 106 zawodniczek i 120 zawodników z całej Polski. Już podczas eliminacji grupowych szpadzistka RMKS-u Rybnik, Anna Mroszczak, prezentowała się znakomicie. W fazie pucharowej została rozstawiona z numerem 3. W niej nie miała już konkurencji i do samego finału nie dała złudzeń swoim przeciwniczkom, kto będzie stał na najwyższym stopniu podium.

Druga z rybnickich zawodniczek, Kinga Brawańska, zajęła 29 miejsce.

W szpadzie męskiej najlepsze – 27. miejsce, zajął Kamil Kotula, który nieznacznie przegrał o wejście do najlepszej „16” turnieju z Pawłem Boroniem z UKS-u Start Opole 13:15.

Dzięki zwycięstwu w Gliwicach Mroszczak umocniła się na pierwszym miejscu rankingu Polskiego Związku Szermierczego w kategorii kadetek. Pod koniec października rozpocznie ona walki w Pucharach Europy, a w listopadzie w Pucharach Świata Juniorek.