Szermierka: Anna Mroszczak z Drużynowym Pucharem Świata

2015-02-16, Autor:
W miniony weekend na planszach w łotewskiej Rydze i hiszpańskim Burgas odbyły się Puchary Świata juniorów i juniorek w szpadzie. Bardzo dobry start w turnieju drużynowym zanotowała Anna Mroszczak.

Turnieje w Rydze i Burgas były ostatnimi międzynarodowymi występami reprezentantów Polski przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy juniorów w Mariborze. W składzie kadry na oba turnieje nie mogło zbraknąć zawodników RMKS-u Rybnik.

W Rydze odbył się turniej indywidualny, w którym walczył Przemysław Trzepizur. Niestety po słabych walkach eliminacyjnych odpadł z turnieju i zajął 129 miejsce. Natomiast w hiszpańskim Burgas w pierwszym dniu w turnieju indywidualnego walczyła Anna Mroszczak, która znakomicie przebrnęła przez eliminacje grupowe wygrywając wszystkie swoje walki. Do fazy pucharowej została rozstawiona z numerem 1. Niestety w walce o najlepsza „32” turnieju Mroszczak przegrała 9:15 z KimTreudt-Goesser z Niemiec i zajęła 33 miejsce.

W drugim dniu w Burgas odbył się Drużynowy Puchar Świata, gdzie nasza reprezentacja w składzie: Aleksandra Zamachowska, Anna Mroszczak, Barbara Rutz i Karolina Mrochem wywalczyły 1 miejsce, zdobywając tym samym Puchar Świata Juniorek.

8. Francja

Aktualnie reprezentacja Polski zajmuje pierwsze miejsce w rankingu światowym FIE w szpadzie kobiet juniorek.

Warto dodać, że Mroszczak została powołana na mistrzostwa Europy juniorek w Mariborze (Słowenia), które odbędą się na początku marca. – Mamy nadzieję, że nasza zawodniczka pokaże się tam z jak najlepszej strony i będzie walczyła o najwyższe trofea – powiedział trener Artur Fajkis.

Oceń publikację: + 1 + 23 - 1 - 1