Szermierka: Anna Mroszczak wśród najlepszych kadetek na świecie

2014-04-08, Autor:
Zawodniczka RMKS-u Rybnik, Anna Mroszczak, zajęła 9. miejsce podczas indywidualnego turnieju mistrzostw świata kadetek w szpadzie kobiet.

W bułgarskim Płowdiw zostały rozegrane mistrzostwa świata w szpadzie kobiet. Do rywalizacji o medale przystąpiło 116 zawodniczek. Wśród nich nie mogło zabraknąć zawodniczki RMKS-u Rybnik, Anny Mroszczak.

W pierwszym dniu zawodów Mroszczak wygrała 5 z 6 walk i do fazy pucharowej została rozstawiona z numerem 9. W walce o „64” była zwolniona, natomiast w rywalizacji o „32” turnieju spotkała się z reprezentantką Danii Emilie Borrie, z którą wygrała 15:12.

W drugim dniu na czterech kolorowych planszach rozpoczęły walki 32 najlepsze zawodniczki świata. Reprezentantka RMKS-u w starciu o „16” spotkała się z Meksykanką Jocelyn Crus, którą pewnie pokonała 15:5. W walce o najlepszą „8” turnieju przeciwniczką rybniczanki była Włoszka Eleonora Di Marche. Rywalka wyciągnęła wnioski po porażce z Mroszczak w mistrzostwach Europy w Jerozolimie i wygrała 15:8. Tym sposobem rybnicka zawodniczka pożegnała się z turniejem, zajmując ostatecznie 9. miejsce.

– Lokata ta jest bardzo dobrym wynikiem, lecz nasza zawodniczka, po tak dobrym sezonie na arenie międzynarodowej, na pewno liczyła na medal. Pozostał bardzo duży niedosyt – powiedział trener, Artur Fajkis. – Na kolejne starty w takich imprezach trzeba poczekać do przyszłego roku. Warto również dodać, że wynik Ani w mistrzostwach świata to najlepszy start zawodniczki naszego klubu w historii sekcji – dodał.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 0