Szermierka: Anna Mroszczak ósma w Pucharze Polski Seniorów

2014-05-13, Autor:
Znakomity start w IV Pucharze Polski Seniorek odnotowała kadetka RMKS-u Rybnik, Anna Mroszczak.

Podczas zawodów, które odbyły się w Warszawie, Anna Mroszczak zajęła 8. miejsce. Warto zaznaczyć, że rybniczanka jest jeszcze kadetką i taki wynik to jej ogromny sukces i miła niespodzianka.

Warszawska impreza była jednocześnie Pucharem Europy do 23 lat. Rybniczanka zajęła w nim 3. miejsce. W drodze do najlepszej „8” turnieju pokonało kolejno Sabine Mashine z Rosji 15:12, Aline Bagaeva z Rosji 15:12 i Blankę Błach z AZS-u AWF Wrocław 15:12. W walce o podium Mroszczak przegrała z najlepszą zawodniczką całego turnieju, Małgorzatą Stroką z AZS-u AWF Warszawa 3:15.

Klasyfikacja generalna:
1 Małgorzata Stroka (AZS AWF Warszawa)
2 Dominika Mosler (AZS AWF Katowice)
3 Wioletta Chrapina (Rosja)
3 Aleksandra Magdycz (Rosja)
5 Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa)
6 Magdalena Pawłowska (AZS AWF Warszawa)
7 Edina Antal (Węgry)
8 Anna Mroszczak (RMKS Rybnik)

Start w Warszawie był przedostatnim występem Mroszczak w tym sezonie. Pod koniec czerwca we Wrocławiu zostanie rozegrana Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski do 17 lat. – Mamy nadzieję, że do swojej kolekcji medali z MP, Ania dołoży ten najcenniejszy – powiedział trener, Artur Fajkis.

Pomimo jeszcze trwającego sezonu Mroszczak zwyciężyła klasyfikację generalną Polskiego Związku Szermierczego do lat 17, zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy Juniorek w drużynie w Jerozolimie, wygrała dwa Puchary Europy Kadetek (Bratysława i Kraków), zdobyła brązowy medal w Pucharze Świata Juniorek w Goteborgu, zajęła 7. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Kadetek w Jerozolimie oraz 9. miejsce w Mistrzostwach Świata Kadetek w Plodviv. Jest piątą zawodniczką na liście klasyfikacyjnej Europejskiej Federacji Szermierczej, gdzie sklasyfikowanych jest ponad 650 zawodniczek.

W przyszłym sezonie Mroszczak przechodzi do kategorii juniorki (do 20 lat). – Mamy nadzieję, że w tej kategorii Ania dostarczy nam równie pięknych startów i wyników jak w kategorii kadetki – dodał Fajkis.

Oceń publikację: + 1 + 22 - 1 - 0