Szachy: Martyna Starosta mistrzynią Polski juniorek

2023-03-23, Autor:

Urodzona w Rybniku Martyna Starosta została złotą medalistką mistrzostw Polski juniorek do lat 18 w szachach.

W Jastrzębiej Górze odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w szachach. Złoty medal w kategorii do lat 18 wywalczyła mieszkanka Jejkowic, Martyna Starosta (ur. 24 września 2006 w Rybniku), reprezentująca Klub Szachowy Polonia Wrocław. Młoda zawodniczka jest uczennicą drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku.

W mistrzostwach Polski w Jastrzębiej Górze wzięli udział szachiści MKSz Rybnik. Najlepiej z nich spisała się Pola Seemann, która w grupie dziewcząt do lat 16 zdobyła 6,5 punktu, tyle samo co druga zawodniczka. Pomocnicza punktacja dała jej piąte miejsce.

Wysoką pozycję zajęła także Helena Kucharska, która w kategorii wiekowej do lat 18 została szóstą zawodniczką w Polsce. Warto zaznaczyć, że obie szachistki rybnickiego klubu grały z młodszego rocznika w swoich grupach wiekowych.