Rybniczanka Kinga Lajdamik mistrzynią Europy juniorek do lat 12 w szachach

2023-09-21, Autor:

Kinga Lajdamik z Rybnika została mistrzynią Europy juniorek do lat 12 w szachach klasycznych.

W rumuńskiej miejscowości Mamaja odbyły się indywidualne mistrzostwa Europy juniorów w szachach klasycznych. W imprezie bardzo dobrze spisała się rybniczanka Kinga Lajdamik, która w kategorii wiekowej do lat 12 wywalczyła złoty medal.

Podczas zawodów Kinga Lajdamik rozegrała dziewięć trudnych partii tempem 90 minut + 30 sekund. Siedem z nich wygrała. Ostatnia partia zakończyła się remisem, który wystarczył do wygrania zawodów. Tym samym wiele godzin spędzonych przy szachownicy zaowocowało dużym sukcesem.

Młoda szachistka na co dzień reprezentuje klub Skoczek Czerwionka-Leszczyny. Jej trenerką jest rybniczanka Arcymistrzyni Karina Cyfka.