zamknij

Sport i rekreacja

Grand Prix Rybnika Dzieci i Młodzieży 2023 w szachach - klasyfikacja generalna

2023-11-21, Autor: 

Na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy odbył się trzeci i zarazem ostatni turniej z serii Grand Prix Rybnika Dzieci i Młodzieży 2023 w szachach.

Reklama

Zawodnicy rywalizowali na dystansie 7 rund, tempem 10"+5' w trzech turniejach, gdzie dwa turnieje zostały rozegrane na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy, natomiast jeden w Miejskim Domu Kultury w Rybniku przy ul. Kominka.

Wywalczone w całym cyklu punkty zostały zsumowane, dzięki czemu z ostatniego turnieju można było wyjść z dwoma pucharami (puchary za turniej oraz w klasyfikacji generalnej cyklu). Zawodnicy z miejsc 4-6 otrzymali medal.

Klasyfikacja Grand Prix Rybnika (w kolejności od 1 do 6 miejsca):

Dziewczyny do lat 7:
Duda Magdalena, Hetman Katowice
Hlubek Sara, Skoczek Czerwionka Leszczyny
Blażyca Julia, MKSz Rybnik
Cebo Małgorzata, MKSz Rybnik
Galewska Kinga, MKSz Rybnik
Czechowska Emilia, MKSz Rybnik

Chłopcy do lat 7:
Reclik Jakub, MKSz Rybnik
Szczepanek Tymon, LKS Strażak Zabrzeg
Klimanek Jan, Zefir Boguszowice
Przybyła Franciszek, MKSz Rybnik
Grabowski Jan, MKSz Rybnik
Juszczyk Adam, MKSz Rybnik

Dziewczyny do lat 9:
Pierchała Emilia,MKSz Rybnik
Kopiec Maria, MKSz Rybnik
Szczepanek Antonina, LKS Strażak Zabrzeg
Trzcińska Wiktoria, UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz.

Chłopcy do lat 9:
Przygoda Mateusz, MKSz Rybnik
Wala Szymon, UKS Ognisko Rydułtowy
Trzópek Fabian, UKS SP8 Chrzanów
Cieślar Nikodem, Olimpia Goleszów
Żymła Filip, MKSz Rybnik
Reterski Igor, Akademia Szachowa Gliwice

Dziewczyny do lat 12:
Talaga Anna, Skoczek Czerwionka Leszczyny
Paulus Oliwia, UKS Ognisko Rydułtowy
Pierchała Anna, MKSz Rybnik
Kolorz Julia, UKS Baszta Wodzisław Śląski
Poloczek Maja, Zefir Boguszowice
Skowronek Zofia, UKS Ognisko Rydułtowy

Chłopcy do lat 12:
Flis Jan, MKSz Rybnik
Jasion Sebastian, MKSz Rybnik
Seemann Adam, MKSz Rybnik
Roszczyk Mateusz, Skoczek Czerwionka Leszczyny
Pietrek Rafał, Olimpia Goleszów
Buszka Paweł, UKS Baszta Wodzisław Śląski

Dziewczyny do lat 18:
Duda Aleksandra, Hetman Katowice
Szymura Oliwia, Hetman Marklowice
Rduch Diana, UKS Baszta Wodzisław Śląski
Herezy Nikola, Olimpia Goleszów
Poloczek Maja, Zefir Boguszowice
Buczkowska Lena, MKSz Rybnik

Chłopcy do lat 18:
Niesporek Franciszek, UKS Ognisko Rydułtowy
Oleś Mateusz, MKSz Rybnik
Hlubek Tymoteusz, Skoczek Czerwionka Leszczyny
Jendrowiak Maciej, MKSz Rybnik
Kuś Sebastian, MKSz Rybnik
Seemann Adam, MKSz Rybnik

Dziękujemy uczestnikom Grand Prix Rybnika Dzieci i Młodzieży 2023 za liczny udział w turniejach. To była bardzo udana impreza, gdzie wielu najmłodszych zawodników zapoznała się z rywalizacją sportową w trakcie swoich pierwszych, oficjalnych zawodów – powiedział Paweł Króliczek z MKSz Rybnik.

Turniej dofinansowano ze środków Rozwoju Kultury Fizycznej, której dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.