zamknij

Wiadomości

Strażnicy skontrolowali autobusy miejskie. Czego się dowiedzieli?

2013-12-17, Autor: dk
W minioną sobotę Straż Miejska w Rybniku przeprowadziła kontrole w autobusach komunikacji miejskiej. Strażnicy sprawdzali, czy pasażerowie nie zakłócają spokoju i porządku publicznego.

Reklama

Kontrole były prowadzone po  zgłoszeniach mieszkańców, którzy byli świadkami niewłaściwego zachowania pasażerów, będących pod wpływem alkoholu. - Z tego typu zgłoszeniami mamy do czynienia zwłaszcza w weekendy, gdy młodzi ludzie chcąc dostać się w okolice centrum, spożywają alkohol oraz zanieczyszczają wnętrza autobusów – tłumaczy Dawid Błatoń, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Rybniku.

W czasie kontroli funkcjonariuszom straży miejskiej towarzyszyli kontrolerzy ZTZ w Rybniku, którzy sprawdzali, czy podróżujący autobusami mieli ważne bilety na przejazd.

Po sprawdzenie autobusów linii numer 1, 6, 26, 47,16 oraz 29 strażnicy nie wykryli żadnych nieprawidłowości.

- Tego typu kontrole już na stałe weszły w harmonogram pracy strażników i w dalszym ciągu będą kontynuowane – mówi Dawid Błatoń.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (16):
  • ~jojo 2013-12-17 14:48:32

    A strażnicy byli w mundurach czy po cywilnemu?

    15 0
  • ~freq 2013-12-17 14:58:31

    Wreszcie jakieś sensowne wykorzystanie Straży Miejskiej, a nie cykanie fotek fotoradarem zza krzaków :)

    20 0
  • ~ 2013-12-17 15:01:54

    Jeśli byli po cywilnemu to rozpijaczona młodzież by ich sprała na kwaśne jabłko, a gdyby byli w mundurach to na dodatek zostaliby wyrzuceni z autobusu.Ale moga sie mylić.

    4 0
  • ~ 2013-12-17 15:02:06

    Dokładnie, w mundurach to nic nie daje. To jest tak sama jak nauczyciel się skarży, że klasa jest do dupy i się źle zachowuje. Nagle jest lekcja z cichym ninja dyrektorem w ostatniej ławce i klasa aniołów. To jest logiczne, że jak mundurowi wejdą do autobusu to największy idiota się zorientuje, że nie wypada machać piwskiem przed ich oczami...
    Jak ja jeżdżę 52 w godzinach wieczornych w różne dni tygodnia to często siedzą i walą browary w autobusie... ups... zapomniałem... ja nie siedziałem w mundurze strażnika miejskiego.

    14 0
  • ~dadon 2013-12-17 15:06:47

    a ja mam jedno , może głupie , pytanie o której były te kontrole ?
    bo jeśli o 10 rano to właściwie nawet komentować się nie chce :)

    13 0
  • ~fandango1972 2013-12-17 16:21:30

    Jest postęp! Brawo! Trzech, czterech, rosłych chłopów, umiejących się zachować (no i na komendzie lub w okolicy w autach posiłki), piątki, soboty wieczorami, bardzo się przyda.

    7 0
  • ~ 2013-12-17 18:16:25

    Kolejny zabieg propagandowo-piarowy nie mający żadnego przełożenia na bezpieczeństwo pasażerów w autobusach ,ciekawe ile w tym roku milionów złotych miasto dołożyło do SuperMenów ?

    2 0
  • ~elKubello 2013-12-17 18:57:39

    Przepraszam, czy strażnicy zapłacili za bilety?????

    3 0
  • ~major666 2013-12-17 21:40:06

    "Strażnicy skontrolowali autobusy miejskie. Czego się dowiedzieli? " ... że nie należy podróżować w mundurze, bo efektywność takich działań jest ZEROWA. Dziękuję dobranoc.

    7 0
  • ~adamb 2013-12-17 22:00:43

    Czy w tym mieście wypowiadający się tutaj (ofc nie wszyscy) są wstanie cokolwiek docenić, czy są z czegokolwiek zadowoleni ? ... np. zarzut, że strażnik był w mundurze... strażnik to nie "Brudny Harry" ganiający z magnum 44 po mieście, albo inny detektyw.
    Mnie by się podobało gdyby patroli pieszych było więcej i żeby "spacerowali" wieczorową porą nie tylko po rynku i najbliższych okolicach.

    1 0
  • ~Eberhard Mock 2013-12-17 22:02:30

    Tytuł na miarę Onetu, gratuluję. Ja spodziewałem się raczej odkrycia, że zardzewiałe Jelcze mogą już przejść na zasłużoną emeryturę, bo mają po 67 lat ;)

    1 0
  • ~Arteks 2013-12-17 23:09:28

    @adamb - dobrze że zaczynasz dostrzegać to co ja już dawno zauważyłem. Dlatego warto aby ludzie mądrzejsi pisali częściej bo inaczej to frustraci i nieudacznicy będą tu się panoszyć i zaniżać jakość tego portalu.

    0 1
  • ~oko 2013-12-18 00:03:40

    szkoda ze nie wykryli tego jaki syf te autobusy wypuszczają w powietrze..ciekawe na czym jeżdżą :)

    0 0
  • ~piotrekdec 2013-12-18 00:13:20

    Łukasz Zajkowski: pytanie za 100 pkt, a jak ten idiota zobaczy strażnika w mundurze i się zorientuje (chyba jednak nie taki idiota), a co za tym idzie schowa piwo i np. nie rozpierdzieli fotela w busie to dobrze czy źle? widzę, że ciężko z kumacją - prezentujesz typ myślenia: fotoradar powinien być ukryty bo jak nie to każdy idiota się zorientuje i zwolni, no i jaki z tego fotoradaru pożytek jak mu zdjęcia nie zrobi?

    5 0
  • ~ 2013-12-18 14:02:39

    @Piotrek Dec
    To Ty masz problem z kumacją, jakbyś nie zauważył to w newralgicznych miejscach w Polsce swoją fotoradary NA STAŁE! I kierowcy wiedzą, że za każdym razem muszą a przynajmniej powinni zwolnić żeby nie dostać mandatu. A to, że straż miejska wejdzie do autobusu raz na dwa tygodnie (zapewne wg. harmonogramu) to przy odrobinie szczęścia uda im się złapać jakiegoś gagatka co pije piwo. Najbardziej mnie śmieszy w tym newsie dopisek, że strażnicy nie wykryli żadnych nieprawidłowości...

    0 0
  • ~piotrekdec 2013-12-18 14:27:55

    widzę, że dalej sobie sam zaprzeczasz: czy odpowiednikiem znanego rozmieszczenia fotoradarów, oznaczonych i widocznych nie jest w pewnym sensie wiedza (wynikająca z "harmonogramu") pojawiania się strażników na danych liniach w określonych bliżej, bądź dalej godzinach? oczywiście pomijam fakt, że TY wiesz, że taki harmonogram na bank będzie istniał--> w sumie możesz nam podać rozkład tych kontroli, bo widzę, że je znasz:) a co śmiesznego w tym, że nikogo nie złapali? to jest ewidentne info. że takie patrole mogą się pojawić i ma na celu informację, a nie powiadomienie o rozbiciu od razu gangu "wyrywającego dermę z siedzeń"

    2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy to dobrze, że konferencja "Tęczowa zaraza - antychrześcijańska rewolucja w Polsce” nie odbyła się?




Oddanych głosów: 2258