zamknij

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Schetyna, Lubnauer w Rybniku. Wspierali kandydatów koalicji

2018-09-19, Autor: 

Dziś po południu na rybnickim rynku zawitali liderzy Koalicji Obywatelskiej. Katarzyna Lubnauer, Grzegorz Schetyna, Barbara Nowacka i Borys Budka przyjechali udzielić poparcia Piotrowi Kuczerze i kandydatom na radnych koalicji.

Reklama

Katarzyna Lubnauer powiedziała, że największym wyzwaniem stojącym przed Rybnikiem jest walka o czyste powietrze. - Wkrótce zaczyna się nowy sezon grzewczy. Mam nadzieję, że choć prezydent Rybnika nie jest z PiS-u, to państwo polskie wesprze Rybnik i włączy to miasto do krajowego programu walki ze smogiem – powiedziała szefowa Nowoczesnej.

Grzegorz Schetyna przekonywał, że od najbliższych wyborów samorządowych wiele zależy. - Przyjeżdżamy tu, bo wierzymy w Rybnik i zwycięstwo prezydenta Piotra Kuczery. Rybnik potrzebuje gospodarza, który kocha swoje miasto i chce zmierzyć się z problemem zanieczyszczonego powietrza. Życzę mu zwycięstwa, a Rybnikowi minimum 39 punktów w meczu z Lublinem – powiedział lider PO.

Piotr Kuczera dziękował za udzielone mu poparcie. Podkreślał, że zamierza umacniać pozycję Rybnika w regionie. - Potrzeba nam samorządu opartego o stabilne prawo i finansowanie, który jest elementem zdecentralizowanego państwa – mówił Piotr Kuczera.

Dziennikarze dopytywali Grzegorza Schetynę co sądzi i wystosowanym dziś do niego liście Śląskiej Partii Regionalnej. Autonomiści zażądali od lidera PO deklaracji, że jeśli Platforma wygra wybory parlamentarne, to wymusi na swoich koalicjantach uznanie Ślązaków za mniejszość etniczną, a język śląski za język regionalny. - Jeżeli ta sprawa w przyszłej kadencji trafi do parlamentu, a my wygramy wybory, to na pewno w gronie naszej koalicji będziemy o tym rozmawiać – odpowiedział Schetyna.

Oceń publikację: + 1 + 114 - 1 - 279

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (47):
 • ~norton 2018-09-19
  20:31:42

  A coś mi podpowiadało, żeby do centrum dzisiaj nie jechać - teraz już wiem.

 • ~Roland Wolf 2018-09-19
  20:39:52

  33 22

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Roland Wolf 2018-09-19
  21:46:28

  20 12

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~mato 2018-09-19
  21:48:39

  Chętnie napisałabym coś na ten temat ale znowu mimo prawdy podanej bardzo delikatnie wpis został by usunięty a więc tylko się w domu pośmieję i na pewno wyjdzie mi to na zdrowie. Na wszelki wypadek tak większość dzisiaj na rynek nie poszłam.

 • ~Roland Wolf 2018-09-19
  22:22:07

  20 8

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Wojtek Kiljańczyk 2018-09-19
  23:23:23

  Koalicja reprezentuje to co podstawowe w kontekście demokracji i ustroju państwa prawa. Nie wspomnę o sprawach europejskich! Powodzenia dla kandydatów. 3mam kciuki za Drużynę! :)

 • ~Łukasz Kłosek 2018-09-19
  23:37:58

  80 % kandydatów Koalicji Obywatelskiej to osoby bezpartyjne, lokalni działacze, którzy chcą angażować się w życie miasta i dzielnic. Powodzenia dla prezydenta Kuczery i całej Koalicji!

 • [email protected] 2018-09-20
  01:10:05

  Startuje w wyborach z listy Koalicji Obywatelskiej jako jeden z tych 80% kandydatów o których wspomniał Łukasz Kłosek. Reprezentuje głównie ludzi młodych, młode rodziny, które niebawem przejmą w pełni po swoich rodzicach obowiązek pracy zarobkowej, płacenia podatków, ale również wychowania swoich dzieci oraz oddania należytego szacunku Rybnickim Seniorom. W Radzie Miasta przyszłej kadencji powinny znaleźć się RÓWNIEŻ reprezentanci 20, 30 i 40 latków. Cieszę się że startuje z listy, która jako jedyna w tych wyborach postawiła z jednej strony na doświadczonych radnych, ale z drugiej dała REALNĄ szansę na wejście do Rady Miasta młodym kandydatom. Tylko dwa Komitety w Rybniku wystawiły na swoich listach młode „jedynki” to Koalicja Obywatelska (średnia wieku 43 lata) oraz KUKIZ15 (45 lat). Średnia wieku „jedynek” w pozostałych komitetach to 50, 55, 57 i 61 lat.

 • ~rad11 2018-09-20
  03:43:06

  co zostało obwieszone w Rybniku napisem KONSTYTUCJA? proponuję proponuję rzeźbę "ulotność" w Gortatowicach, kampania PO nabrała by sensu UoTnOśCi

 • ~Edyta Godziek Knaissi 2018-09-20
  05:49:09

  A ja zgodzę się z Radkiem! Schetyna Schetyną - przyjechał, powiedział co chciał i pojechał. Jego można lubić albo nie - to zrozumiałe, mnie też nikt nie nakłoni do lubienia kogoś kogo nie lubię :) Ale to co ważne to to, że GÓRY tutaj nie ma. Pan Przewodniczący przyjedzie znowu za jakiś czas porozgląda się i pojedzie ... jak każdy z Warszawy zresztą. A na dole zostajemy MY. Ja tak jak Radek reprezentuę te 80% osób startujących z list Koalicji, które nie są członkami partii. Mam paru znajomych, którzy pytali "dlaczego Koalicja" ale odpowiedź jest prosta: BO ONI DALI MI TAKĄ SZANSĘ! Wierzcie wcale nie jest tak, że ludziom młodym łatwo się przebić by zacząć coś robić. Mało jest też ludzi młodych którzy CHCĄ coś robić. I w mojej ocenie czapka z głów dla Koalicji chociażby z tego powodu, że daje realną szansę młodym ludziom. Rozmawiam z ludźmi, lokalnymi działaczami, dyrektorami i mówią nareszcie! Nareszcie pojawia sie nadzieja, że wygra ktoś z kim będzie można porozmawiać i realizować nasze fantastyczne pomysły! Bo doświadczenie osób 50+ jest nie do przecenienia, jednak wraz z wiekiem znika inicjatywa i skłonność do ryzyka. Aby maszyna dobrze działała, musi być równowaga. I dobrze, że Koalicja to rozumie. To świadczy tylko o tym, że stawia na rozwój Rybnika. A mi też właśne na tym zależy :)

 • ~Mael 2018-09-20
  06:11:46

  Nie chcę pracować do śmierci za najniższą europejską bez możliwości przejścia na emeryturę, nie chcę by zmuszano mnie do wysyłania dzieci w wieku 6 lat ( ja chcę o ty decydować jako rodzic), nie chcę drakońskich kar za wycięcie drzewka na mojej posesji. Dlatego nie zagłosuję za tymi osiem lat na naprawę, a wszystko wokół zepsuli.

 • ~ 2018-09-20
  07:15:54

  Widać właśnie tą bezpartyjność... Panie PK. Pan pomylił daty wyborów. Na Wiejską wybory są za rok. My w Rybniku nie chcemy partyjniaków, tylko ludzi, którzy chcą zrobić coś dla Miasta i lokalnej społeczności. Chcemy samorządu, a nie partii. Nic nam nie pomagają tylko szkodzą. Pieniędzy coraz mniej dają, a tylko jeszcze dokładają wydatków i ściągają z nas coraz więcej. I jeszcze do tego takie persony do Rybnika Pan zaprasza. Bez wartości, zasad, tradycji, pokory itd. czyli brakuje im wszystkiego co cechuje Ślązaków.

 • ~Lateks 2018-09-20
  07:49:05

  Ja tam dziękuję takim politykom, według mnie ich przyjazd tutaj znacząco obniżył wynik wyborczy Kuczery. Co do młodych kandydatów to byłoby to piękne co piszecie, problem jest taki że jedyny konkret jaki piszecie to że nie wyobrażacie sobie innego prezydenta niż K. jak dla mnie to zbyt słabo jak na osoby startujące w wyborach. Martwi mnie fakt że jedynym waszym celem to głosowanie za wszystkim co będzie chciał uchwalić prezydent. A co jeśli prezydentem zostanie ktoś inny ?
  P. Kiljańczyk głosował nawet za odłużaniem w ZGM mimo iż miał wiele wątpliwości co do słuszności uchwały. Co więcej uchwała ma taką konstrukcje że może teoretycznie jest dobra dla miasta ale nie dla dłużnika....

 • ~Judyta Mojżesz-Zimonczyk 2018-09-20
  08:09:52

  Tak jak Radek Knesz i Edyta Godziek-Knaissi, także jestem bezpartyjną kandydatką i cieszę się, że Koalicja Obywatelska dała mi tą szansę, wierząc że mogę zdziałać wiele dobrego. Staruję z dzielnicy, w której nie ma reprezentanta w mieście i to widać. Ważne jest to co mogę zrobić dla swojej dzielnicy, moich sąsiadów i to jak wspólnie działać z pozostałymi dzielnicami, by tworzyć fajną społeczność. W Radzie Miasta powinni być przede wszystkim samorządowcy. Pełni energii, świeżości by z upartością stawiać przed sobą nowe wyzwania i je realizować. Z wielu stron słyszę podobnie jak Edyta – w końcu, bo potrzebna jest świeża krew. I to jest najlepsza rekomendacja dla nas młodych. Nie łączmy wojen na górze skoro możemy tyle dobrego zrobić w sąsiedztwie. Ważniejszy program niż uprzedzenia.

 • ~ 2018-09-20
  08:35:15

  ...no rzeczywiście...startować z ramienia koalicji PO i Nowoczesna to, aż razi bezpartyjnością...Podobnie jak Pan Dwornik z PiS-u- pewnie tez bezpartyjny

 • ~nairuk 2018-09-20
  09:40:42

  90 14

  Edyta Godziek Knaissi, Radoslaw Knesz, Judyta Mojżesz-Zimończyk gdzie można zapoznać się z waszymi pomysłami na Rybnik, waszymi programami, celami które chcecie realizować? Chciałbym się o was coś dowiedzieć.

 • ~Tadeusz Kiełkowski 2018-09-20
  10:12:45

  Co Platforma Obywatelska zrobiła dla społeczeństwa przez osim lat swoich rządów. Ja pamiętam same niekorzystne aspekty. Zmniejszenie emerytur, wydłużenie wieku emerytalnego, podniesienie podatku VAT i określenie Polski jako państwa teoretycznego.

 • [email protected] 2018-09-20
  10:30:48

  16 62

  nairuk zapraszam na swój fanpage (wpisz imię i nazwisko), tam znajdziesz więcej informacji o mnie i o moim programie, a raczej jak podchodzę do kwestii obietnic wyborczych (bo tym jest najczęściej program wyborczy). Pozdrawiam serdecznie

 • ~JulianUrsynNiemcewicz 2018-09-20
  10:31:08

  No, szanowni koalicjanci. Dziękuję za potężną dawkę politykierskiego bełkotu. Swoich formułek ładnie się wyuczyliście. Szkoda. że "angażować się w życie miasta i dzielnic" chcecie jedynie w perspektywie koryta.

 • ~Edyta Godziek Knaissi 2018-09-20
  10:43:36

  25 66

  ~nairuk Myślę, że najszybciej będzie tutaj: www.facebook.com/edyta.godziek.knaissi/
  Póki co na samym fanpage niewiele jeszcze można znaleźć ale wkrótce się to zmieni :)

 • ~Judyta Mojżesz-Zimonczyk 2018-09-20
  10:43:51

  14 63

  ~nairuk również zapraszam na swój fp na facebooku. Wpisując imię i nazwisko szybko wyszukasz. Będę na bieżąco opowiadać o sobie i swoich celach.

 • ~norton 2018-09-20
  12:09:56

  Dla mnie poparcie przez polityków odstawiających cyrki w sejmie dyskwalifikuje kandydata. I to obojętnie z jakiej opcji politycznej. Jestem na nie by takie coś jak Warszawie, odbywał się w moim mieście. Już teraz co poniektórzy, potrafią z sesji rady miasta zrobić kabaret. Wybrańcy mieszkańców powinni być trybami w maszynie zwanej Rybnik a nie wykonywać polecenia osób, które dzisiaj są posłami, jutro europosłami (lepsza kasa i emerytura), potem senatorami.
  Ja takim osobom mówię NIE.

 • ~Maalibu 2018-09-20
  13:49:36

  "Ukryta opcja POniemiecka"
  Darujcie sobie ten wasz bezpartyjny bełkot!
  Szkoda mi Prezydenta, pewnie sam nie chciał tych "odwiedzin".

 • ~zaniepokojony 2018-09-20
  14:19:53

  76 23

  taki jest plan opozycji? powiedzieć, żeby głosować na możliwe, że podstawionych bezpartyjnych popieranych przez PO i N, nie wiadomo z jakiego powodu, chyba tylko żeby ograniczyć przejęcie władzy przez PiS, a potem tych którzy zdobędą głosy przyjąć w szeregi? po to ta koalicja się zawiązała ? dla manipulacji mieszkańcami Rybnika do celów politycznych nie dla dobra mieszkańców?

 • ~zaniepokojony 2018-09-20
  14:35:32

  74 21

  do mojego poprzedniego wpisu: przykładowo pani Judyta Mojżesz-Zimończyk na fb ma profil prywatny nie założony pod wybory i widać tam jak składa życzenia urodzinowe panu Kłoskowi dyrektorowi biura posła Krząkały z PO. może tylko przypadek i tak akurat trafiłem. ale ciekawi mnie ten plan opozycji jakie świństwo chcą zrobić.

 • ~Grzegorz Sosna 2018-09-20
  17:30:13

  30 18

  Edyta Godziek Knaissi bardzo fajne fotki, naprawdę.
  Zwłaszcza ten różowego króliczka image.......miodzio!

 • ~kir76 2018-09-20
  18:07:37

  ...Prezydent Kuczera prawie mnie przekonał...stawiając na samorząd, a nie partię... niestety myliłem się... Mojego głosu nie dostanie i wielu moich znajomych... Stawia mnie przed trudnym wyborem...ale zdecydował: korupcja, pajacowatosc i brak wartości to na pewno nie mój wybór

 • ~ 2018-09-20
  18:31:48

  24 75

  No i powiało optymizmem. Judyta, Edyta, Radek, Wojtek i inni młodzi. Mam przeczucie ze ta rada mocno zostanie odmieniona i przewietrzona. Brawa dla wszystkich młodych którzy czują że to jest ich czas, że zmiany proponowane od 4 lat przez młodego prezydenta owocują.

 • ~timnet 2018-09-21
  07:11:18

  59 6

  Cześć Edyta, Judyta :) cieszę się, że zdecydowałyscie się na start w wyborach. Jednak to co mówicie o młodych i o szansy dla nich na listach PO nie potwierdzają listy wyborcze. W 4 okręgu średnia wieku osób na listach PO to 48 lat. Dla mnie to nie jest powiew młodości. 2 miejsce na liście dla byłej twarzy SLD? Seriously? :) Pewnie mój post rychło stąd zniknie przez koneksje redakcji z ludźmi z platformy, ale co tam... Kto ma oczy otwarte i szuka informacji to wyszpera.

 • [email protected] 2018-09-21
  14:17:00

  7 55

  timnet, kiedy pisałem, że Koalicja Obywatelska stawia na młodych, chodziło mi o tzw. "młode jedynki". Kiedy ugrupowanie stawia na 1 miejscach młode osoby, to rzeczywiście (a nie pozornie) stawia na młodych kandydatów. Z resztą, sprawdzimy po wyborach, które ugrupowanie wprowadziło do Rady najwięcej młodych. Jestem pewien, że będzie to KO.
  P.S Zgodnie z sugestią postanowiłem mieć oczy otwarte oczy i poszperać jeszcze głębiej. Masz rację, średnia wieku w 4 okręgu to 48 lat, ale to nadal 3 miejsce (pod kątem wieku) ze wszystkich ugrupowań. Tak więc Judyta i Edyta mają rację i listy wyborcze to potwierdzają. Pozdrawiam

 • ~ 2018-09-21
  15:12:14

  75 7

  to tak na wszelki wypadek dla tych którzy wyrzucili telewizor przez okno :) taka miła niespodzianka.Przyjechali nas znów wydymać?

 • ~Bernard Jona 2018-09-21
  15:57:32

  Za zadawanie się z totalami, mojego głosu Kuczera już nie dostanie!

 • ~rekin59 2018-09-21
  18:20:58

  60 17

  Po takim ciosie Kuczera się nie podniesie. Zamiast zadawać się z totalami powinien z orlenami lub lotosami.

 • ~oko 2018-09-22
  08:17:44

  44 8

  oj dzieje się dzieje w tym mieście, szkoda że przed wyborami i w większośći na paruszowcu. Temat juz poruszałem ale do niego wrócę, akurat mnie dotyczy .... szkoła mistrzostwa sportowego o profilu piłki nożnej z jednym boiskiem, pan prezydent obiecuje obiecuje i pyk. wrzesień się zaczął a chłopcy dalej się gniotą. pieniądze lecąi na klub i na szkołę a po co skoro można wszystko w jednym miejscu skoncentrować, ścieżka rowerowa na raciborskiej, w centrum miasta - super, gdyby jeszcze rowerzyści chcieli z tego korzystać. parking na hallera - brawo, ale czemu przez wszystkie lata trzeba było płacić za parkowanie w dziurach a przed wyborami powstaje taki parking?? po co ich wybierać?? żeby znów przez kilka lat byłą cisza, ściemnianie a dopiero przed kolejnymi wyborami coś zrobią?? czy druga opcja może być lepsza, pewnie nie...i co teraz??

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-09-22
  19:07:44

  18 64

  Nowacka i Budka - bardzo ich lubie..

  Schetyny i Lubnauer - nie znosze ich - po trupach jak kaczynski i jego rodwajlery ida do wladzy.

  Dalbym duzo, zeby z PO, SLD i Nowoczesnej odeszlo pare osob i zrobilo osobna partie, dobra jakosciowo - tak jak kiedys byla PO.

  Teraz opozycja - sam nie wiem - musze oddac na nich glos, zeby Polske uchronic przed komunistami.

  Mam nadzieje, ze ktos z PO, SLD i Nowoczesnej czyta te komentarze - wasz elektorat - ja - nie znosimy was, ale musimy na was glosowac, zeby Polske uratowac.

  To, ze mamy u wladzy neokomunistow, ktorzy gwalca nasza Konstytucje, Sady i Demokracje to jest tylko i wylacznie wasza wina - ludzie nie oddali na was nie oddali glosu bo macie liderow do d..py.

 • ~waldus 2018-09-22
  19:49:37

  54 13

  no ... cala nieniecka volsklista sie zjawila?

 • ~hiacynta 2018-09-23
  23:32:23

  57 7

  Pan Kuczera wie jak walczyć z smogiem ! - należy zamknąć szkoły , dzieci bez opieki pozostaną w domach i na POdwórkach aby "zażywać zdrowia" i oczywiście trzeba POwiadomić polsat i tvn , aby za darmochę wspaniale się promować - to jest program PO do walki z smogiem w Rybniku !!! Jeszcze pan Krząkała rozda wiosną kilka suchych badyli i akcja "zalesiania" i walki z smogiem zaliczona - brawo PO - tak trzymać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ~ariss19 2018-09-24
  09:32:44

  65 6

  Ja osobiście nic nie mam do Pana Kuczery jako prezydenta Rybnika ale jak widzę te zdradzieckie twarze obok prezydenta to mój głos pójdzie na kogoś innego

 • ~simonkos12 2018-09-24
  17:53:16

  57 9

  Panie Kuczera z całym szacunkiem dla Pana, Pan odejdzie z tej bandy złodziei. Nie przystoi Prezydentowi takiego miasta, jak Rybnik zadawać się z takimi nieudacznikami...

 • ~rekin59 2018-09-24
  19:55:40

  9 31

  Coś ci się myli, Kuczera nie jest w PIS,

 • ~wolf67 2018-09-25
  08:54:19

  17 3

  i widac po komentarzach jak ludziska sie pchaja do koryta kazdy chce dobrze a grabi do siebie taka to polska mentalnosc

 • ~Tomek Ustianowski 2018-09-25
  14:59:23

  12 19

  Ten kto bedzie chcial przestać sponsorowac żuzel z naszych pieniedzy ma mój głos.

 • ~rosthost1 2018-09-26
  11:13:23

  28 3

  ~Łukasz Kłosek [email protected] ~Edyta Godziek Knaissi - jeżeli piszecie że jesteście bezpartyjni a startujecie z list PO to albo PO ma Was za słabo myślących albo Wy macie z takich wyborców.

 • ~Sebastian Ryszka 2018-09-30
  19:02:10

  6 0

  Lech Wałęsa 2008 "z każdym innym i z rogami jeśli będzie trzeba ..."Byle nie z PO

 • ~kaz 2018-10-01
  06:30:36

  9 0

  pachołki sami nie wierzą w to co mówią

 • ~rzyt 2018-10-01
  13:23:58

  9 1

  Szkoda Prezydencie, ale opcja z Koalicją dla mnie jest nie do zaakceptowania. Schetyna, Lubnauer, Budka,....o co Panu chodzi?

 • ~MaksPOL 2018-10-02
  12:47:14

  2 0

  Prosze, prosze, bardzo ciekawe- podobno pan poseł ziemi rybnickiej Grzegorz J. bardzo zabiega o wspołprace z Platformą. I w mateczniku pana posła J. podobno spotkał się osobiście z innym Panem Grzegorzem, S., porozmawiać o przyszłych koalicjach lokalnych...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Chcecie powrotu Kabaryjtonu na stadion miejski w Rybniku?
Oddanych głosów: 429