zamknij

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Łukasz Dwornik po oficjalnej prezentacji. Oto jego "drużyna"!

2018-10-06, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Łukasz Dwornik oficjalnie ogłosił swój start w wyborach na prezydenta Rybnika. Dzisiaj kandydat z Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował też dzisiaj swój program wyborczy oraz drużynę, z którą startuje do rady miasta. Nie zabrakło mocnych słów skierowanych w stronę obecnego prezydenta naszego miasta.

Reklama

Dzisiejszy konwent wyborczy w Hotelu przy Młynie rozpoczął się od minuty ciszy. W ten sposób uczczono śmierć wieloletniego prezydenta Rybnika – Adama Fudalego.

Głos zabrał europoseł Bolesław Piecha. Podkreślił wagę dzisiejszego spotkania. - Na tej konwencji wyborczej przedstawiony zostanie lider ze swoją drużyną do rady miasta. Chciałbym zachęcić wszystkich, by posłuchali, co nasi kandydaci mają do powiedzenia. Te osoby są godne zaufania, zżyte z tą ziemią. Jestem pewien, że dobrze będą reprezentować interesy rybniczan w radzie miasta i poza samym Rybnikiem. Nie jesteśmy przecież prowincją, jesteśmy stolicą regionu – podkreślił Bolesław Piecha.

Następnie przy mównicy znalazł się sam kandydat na prezydenta Rybnika – Łukasz Dwornik. Zaprezentował hasło: „Otwarte drzwi i mądre decyzje”. - Opinie i stanowiska rybniczan są dla mnie najważniejszym głosem doradczym. Gwarantuje, że prezydencki gabinet będzie zawsze otwarty, bo tylko wówczas prezydent będzie mógł podejmować mądre decyzje – tłumaczył zebranym.

Łukasz Dwornik przedstawił program wyborczy złożony z kilku głównych punktów:

1. Rybnik miastem nowoczesnych rozwiązań i edukacji – kandydat PiS zwrócił uwagę na coraz mniejszą liczbę studentów uczących się w Rybniku. Podkreślił, że współpraca nauki i biznesu jest podstawą rozwoju. Położył też nacisk na promocję miasta w wielu obszarach i przyjaznych start-upach. Sam kampus ma być natomiast liderem edukacji w naszym mieście.

2. Zdrowie i ciepły dom – Łukasz Dwornik zapowiedział, że jako prezydent skupi się na uciepłowieniu Rybnika poprzez system ciepłowniczy. - Chcę podwyższyć dotacje na wymianę źródeł ciepła. Z kolei dopłata do termomodernizacji dla najuboższych w programie Czyste Powietrze dochodziłaby do 10 procent – dodał. Pojawił się też pomysł organizacji ekologicznego bazarku, czyli promocji zdrowej żywności wytworzonej w Rybniku i sąsiednich powiatach. Jako prezydent Łukasz Dwornik chciałby współpracować z WFOŚiGW w Katowicach.

3. Przyjazny transport, dobra okolica i infrastruktura. Kandydat na prezydenta z ramienia PiS chce wprowadzić elektryczne autobusy, a dla dzieci bezpłatne przejazdy do szkoły i do domu. Zamierza zwiększyć komfort komunikacji miejskiej poprzez dostosowanie rozkładu jazdy do potrzeb pasażerów. - Jestem zdania, że Rybnik potrzebuje pełnomocnika ds. dzielnic miasta. Istnieje bowiem problem w komunikacji pomiędzy dzielnicami a władzami miasta – wyjaśnił.

4. Sport i rekreacja. - Klub żużlowy jest dzisiaj ambasadorem rybnickiego sportu w Polsce. Musimy zapewnić mu stabilniejszą formę współpracy. Zaprezentuję ją klubowi – zdradził Łukasz Dwornik. Jego zdaniem kulturę fizyczną i sport należy krzewić wśród dzieci poprzez takie dyscypliny jak np. piłka nożna, koszykówka, judo, szermierka, kolarstwo czy pływanie. Z kolei najlepsi rybniccy sportowcy mogli by liczyć na wyższe stypendia.

Łukasz Dwornik obiecał, że jako prezydent będzie zmierzał do rewitalizacji kąpieliska w Kamieniu. - Rodzina powinna mieć możliwość pojechać do Kamienia na kąpielisko, by wypocząć i rozpalić własnego grilla – powiedział. Jego zdaniem Zalew Rybnicki powinien być terenem wypoczynku i aktywności, również tej motorowodnej. Tutaj trzeba jednak pochylić się nad korektą obecnego regulaminu korzystania z zalewu.

Na sam koniec swojego wystąpienia kandydat na prezydenta Rybnika skierował kilka cierpkich słów w stronę obecnego włodarza miasta. - Chciałbym zakończyć erę festynu nieudolności. Uważam, że powinien zakończyć się koniec ery „małego chłopca”, koniec ukrywania się za stwierdzeniem, że „tego się nie da zrobić”. W poważnym mieście nie może rządzić „Piotruś Pan” – oznajmił.

Tuż po tych słowach głos zabrała posłanka Izabela Kloc. - Łukasz, wielkie brawa! Zaczynaliśmy w 2001 roku drogę Prawa i Sprawiedliwości do zwycięstwa. Dwa razy udało się to zrobić. Tobie to zwycięstwo się należy, zwłaszcza po tylu latach pracy. Wierzę w zwycięstwo całej drużyny – powiedziała.

Na sam koniec na scenie zaprezentowali się kandydaci do Rady Miasta Rybnika. Przypomnijmy, że „lokomotywami” wyborczymi Prawa i Sprawiedliwości są obecni radni: Jerzy Lazar (okręg nr 1), Mirela Szutka(okręg nr 2), Arkadiusz Szweda (okręg nr 3) i Łukasz Dwornik (okręg nr 4).

Z kolei "jedynką" do Sejmiku Województwa Śląskiego jest pochodzący z Raciborza Michał Woś. Drugie miejsce na liście zajmuje rybniczanin i wieloletni radny Prawa i Sprawiedliwości - Stanisław Jaszczuk.

Oceń publikację: + 1 + 90 - 1 - 124

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (52):
 • ~Iwona Krystyna Pawlovicz 2018-10-06
  16:26:38

  Droga redakcjo! Czy słowo drużyna jest zastrzeżonym znakiem towarowym dla jednego ugrupowania.W odniesieniu do obecnego prezydenta miasta i ludzi z jego listy użyliście tego określenia w cudzysłowie.Pan kandydat opadł do poziomu 1 klasy podstawówki nazywając prezydenta Kuczerę "Piotrusiem Panem".Żenada.Tak samo jak to,że każda rodzina powinna mieć możliwość pojechania do Kamienia,żeby sobie grilla zrobić(np z kiełbasa wyborczą)Rzeczywiście-marzenie-kocyk a przy każdym smrodzący grill i to w lecie.Gratuluję pomysłu godnego chłopczyka,który mimo wieku nie wyrósł jeszcze z krótkich spodenek.Jak nazywamy taka osobę?No właśnie-boomerang wrócił.

 • ~marzanna 2018-10-06
  16:50:08

  Zgodzę się z Panią Pawlovicz. Powaga stanowiska, o które m.in. Pan Łukasz się ubiega, wymaga większej skrupulatności przy doborze słów. Nie wspomnę już o tym, że szacunek do innych osób - to podstawa. PIS już nie raz - na poziomie ogólnokrajowym - pokazał, że są ludzie "gorszego sortu", "piotruśiowanie" moim zdaniem jest właśnie tego przejawem. Mało tego, jeśli dobrze pamiętam, to te sformułowanie często używał inny, równie kolorowy - kandydat.

 • ~Danuta Szwajcer 2018-10-06
  16:58:31

  "Pojawił się też pomysł organizacji ekologicznego bazarku, czyli promocji zdrowej żywności wytworzonej w Rybniku i sąsiednich powiatach" brawo, no ciekawe jaką żywność ekologiczną w takim zanieczyszczonym miescie można wyprodukować? No chyba, że coś w doniczce na parapecie:):) Mam nadzieję, że nasi mieszkańcy wybiorą mniejsze zło.

 • ~Frigg 2018-10-06
  17:02:48

  Jedyny, poważny kontrkandydat Pana Piotra Kuczery własnie przestał nim być. Trochę populizmu, trochę odwołań do standardowych kwestii: smog, komunikacja, sport ..., brak szacunku do głównego przeciwnika i przeświadczenie ekipy, że coś "się im należy".

 • ~Mariusz Grodecki 2018-10-06
  17:33:47

  Piotruś Pan? Panie Dwornik , szkoda że tym stwierdzeniem strzelił Pan sobie w kolano. Nie na darmo się mówi że to co w sercu to i na ustach. Rybnik nie potrzebuje agresywnego prezydenta z kompleksami i brakiem szacunku do innych.

 • ~pprywatne 2018-10-06
  18:00:48

  Źle to sformułował, że każda rodzina "powinna mieć możliwość", dzisiejsze rodziny chcą usłyszeć, że "im się należy".

  O czym ten chłop pier...li, system ciepłowniczy, wymianę pieców i jakieś obiecanki dla najuboższych znowu. Jeszcze chwila łupienia nas i wszyscy będziemy najuboższymi. Ale wtedy powiemy, że nam się należy!

 • ~rekin59 2018-10-06
  18:09:42

  Otwarte drzwi to przeciąg, panu dziękujemy

 • ~jaro_t 2018-10-06
  18:12:13

  PIS zarzyna samorządność w Polsce! Skoro tak, to nie powinni startować w tych wyborach.

 • ~ 2018-10-06
  18:38:00

  56 36

  jakoś tak kameralnie na tej prezentacji

 • ~mato 2018-10-06
  18:48:20

  86 33

  Panie Dwornik jestem po "prawej stronie" ale już raz mi się pan naraził a to z powodu krytyki najuczciwszego pracownika UM to akurat nie jest peowiec. Poza tym, w programie mowy nie ma o naszej rybnickiej służbie zdrowia. Widać, że panowie jesteście młodzi i wydaje się wam, że to nie ważna sprawa - gratuluję! Kuczera jak i Dwornik będą też starzy a z resztą młodzi dzisiaj co ze smutkiem mówię też chorują Tak nawiasem mówiąc to na panią Kloc też już przyszedł czas. Ja nie mam na kogo głosować!

 • ~Ewa Braunek 2018-10-06
  18:55:58

  47 26

  Taa... "Kingsajz dla każdego!"

 • ~pio99 2018-10-06
  19:07:01

  Osobiście niestety nie zagłosuję na Pana Dwornika, bo go po prostu nie znam.
  Pan chce zniszczyć zieleń na Kamieniu "rozpalając własne grille" a węgiel czy brykiet wyląduje na trawce- pomysł z kosmosu.
  Obrażać obecnego Prezydenta słowami ,,Piotruś Pan"- to nie poziom dla kandydata na Prezydenta Miasta Rybnik.
  Pani KLOC dziękuję za to, że przy każdych wyborach pokazuje się 2-3razy w mieście dla lansu, a sama z tego regionu startowała! Żenada Pani IZO.

  Nie neguje nikogo, osobiście dla mnie aktualnie nie ma odpowiedniego kandydata na Prezydenta naszego miasta, żaden program mnie nie przekonuje.

 • ~charlie 2018-10-06
  19:17:37

  75 31

  Jest to 6, słownie, szósty populista i socjalista, który chce zarządzać miastem. Nawet brak słów żeby opisać te brednie, które proponuje ten kandydat. Smutne jest to, że w sumie w dosyć sporym mieście brak kandydata z wizją i jakimkolwiek polotem w zarządzaniu. Mamy za to całą masę urzędników chcących być prezydentem. "CHLEBA I IGRZYSK", tak powinno brzmieć hasło wyborcze każdego z tych kandydatów.

 • ~orka 2018-10-06
  19:34:55

  75 57

  Piszecie tu o szacunku do drugiej osoby, ale pragnę zauważyć po kilku spotkaniach z obecnym Prezydentem człowiek ten nie wykazuje żadnego szacunku i zainteresowania jeśli osoba jest mu jakoś podległa , nawet pośrednio, albo opinia osoby/osób jest sprzeczna z jego zdaniem które jest zawsze najważniejsze i nie podlega dyskusji, i to tyle w tym temacie.

 • ~MatiW 2018-10-06
  20:27:31

  66 43

  PiS nie miało zamiaru robić żadnej konwencji, ale kiedy tydzień temu z rozmachem zrobił to Prezydent Kuczera to i kontrkandydat musiał się na szybko organizować. Żadnego pomysłu na Rybnik tylko obrażanie drugiego człowieka.

 • ~templariusz 2018-10-06
  20:30:19

  76 60

  Do Redakcji rybnik.com.pl : proszę zapytać Pana Grodeckiego co oznacza słowo agresja. On wyjaśni. Co to oznacza "Piotruś Pan"? To agresja? Bądźmy szczerzy. Znam dużo ludzi którzy głosowali na Kuczerę ale teraz już nie zagłosują. Choć tak naprawdę nie ma na kogo. I nie dawajcie tendencyjnych tytułów. "Drużynę" PO jak zaprezentowaliście? Takim traktowaniem to sobie tylko robicie złą reklamę. Równo proszę traktować wszystkich.

 • ~Mariusz Grodecki 2018-10-06
  20:58:18

  43 34

  ~templariusz , cóż by to było za absurdalne pytanie , do czego Ci portal Rybnik.com jako pośrednik? A może nie mam argumentów ale muszę zacząć rozmowę? A więc sobie dziabne Mariusza Grodeckiego który dostał wyrok za pobbicie 20 lat temu. Zapamiętaj sobie przyjacielu że ludzie się zmieniają a ja do takich należę , jestem typem człowieka który ma własne zdanie i chyba w sposób jasny je wyrażam. Wracając do tematu. Kandydat na prezydenta a zarazem oponent Piotra Kuczery od początku źle zaczął. Poznałem prezydenta który z każdym porozmawia i każdemu problemowi się przyjrzy , który nigdy nie atakował swoich oponentów. Zawsze uśmiechnięty , kulturalny i z klasą. Liczyłem na równą walkę , niczym finał Mistrzostw Świata , i mam nadzieję że Pan Łukasz wyciągnie wnioski z tej sytuacji i zacznie przyciągać Rybniczan zamiast ich odpychać. To że ludzie przyklejają na mojej osobie naklejki nie znaczy że ja muszę. Tak więc życzę Panu Łukaszowi powodzenia i równej , honorowej walki.

 • ~askup 2018-10-06
  21:25:35

  92 37

  Panie Dwornik, ponoć prywatnie spoko z Pana człowiek, więc proszę pomyśleć o wyPISaniu się z tej dziwnej partii póki czas, swoją drogą jestem ciekawa czy te stwierdzenia tutaj zawarte to Pana opinię czy tak Panu kazali mówić... Szczególnie "Piotruś Pan".. ..Pani Kloc w Rybniku dziękujęmy... A Pan Piecha by też sobie już mógł dać spokój, stołki już wszystkim krewnym rozdane, czas odpocząć może...

 • ~askup 2018-10-06
  21:33:06

  82 28

  Aha bym zapomniała, a jaki wynik tego sławnego nalotu PIS na Rybnicki Urząd Miasta z Panią Kloc na czele? Chyba żadnych afer nie było co, bo jakoś cisza na sali...

 • ~stam55 2018-10-06
  21:37:56

  2 2

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~stam55 2018-10-06
  21:39:05

  1 2

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~zbrudzinski 2018-10-06
  22:29:05

  72 18

  "Tobie to zwycięstwo się należy, zwłaszcza po tylu latach pracy. Wierzę w zwycięstwo całej drużyny" - p. Izo Kloc - w demokratycznych krajach o zwycięstwie decydują głosujący - nic nikomu nie należy się z automatu. Ciężko uwierzyć w te słowa wypowiedziane przez tak doświadczoną Panią polityk, a może po prostu pewność siebie obecnej władzy wywaliła już skalę?

 • ~norton 2018-10-06
  22:58:11

  74 17

  Ktokolwiek kandydujący na samorządowca wspiera się politykami z Warszawy czy też Brukseli nie uzyska mojego głosu. Nie róbcie polityki - służcie rybniczanom.
  Proste przesłanie.

 • ~Marek Twardowski 2018-10-07
  01:05:42

  84 49

  Obraźliwe epitety i gołosłowność - to prawdziwy wizerunek PiS-u

 • ~Robin Tell 2018-10-07
  07:38:27

  67 33

  Pan Dwornik skutecznie przekonał mnie, by na niego nie głosować. Jego program wskazuje, że jest za a nawet przeciw. Jak można np. mówić o czystym powietrzu w Rybniku będąc jednocześnie za priorytetem węgla. Tutaj jego wypowiedź jest zgodna z linią jego zamordystycznej partii.

 • ~Grzegorz Maciejewski 2018-10-07
  10:19:51

  69 33

  Darmowa komunikacja dla dzieci? Przecież komunikacja żyje dzieki nim. Bilet jest tak tani że dajcie spokój. Zmiany w rozkładzie, zwiększenie dostępności tak, ale darmowa? Pan Dwornik chce budżet zmarnować na dopłaty do komunikacji? A Pani Kloc - zgadzam się z przedmówcami, co Pani zrobiła dla miasta? Widzę tylko jak się pcha w okolice prezesa jak są kamery.

 • ~siarzewski 2018-10-07
  10:28:07

  6 9

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~fryfa 2018-10-07
  11:07:41

  40 42

  Obiecanki cacanki zaczyna się pajacowanie i robienie ludzi w c**** kto mądry będzie głosował na Dwornika

 • ~mewa74 2018-10-07
  11:45:01

  53 30

  ~Mariusz Grodecki, miałeś okazję obejrzeć kiedykolwiek transmisję ze spotkania Rady Miasta? Arogancja cechuje zarówno prezydenta, jak i jego dwóch zastępców.

 • ~ 2018-10-07
  12:30:08

  16 24

  ~askup 2018-10-06 21:33:06
  zapewne taki sam wynik, jak skutek nalotu ministerstw "w celu dokonania kontroli poselskiej" przez posłów PO (informacja za Polską Agencją Prasową z 13.06.2018.godz 11:57), chyba żadnych afer nie było co, bo też jakoś cisza na sali...

 • ~Mr.White 2018-10-07
  13:45:29

  73 68

  Piotruś Pan to bardzo trafne określenie obecnego prezydenta. Niestety jest w mniejszym stopniu Panem a w większym Piotrusiem dyspozycyjnym dla swojej partii a jak już udowodnił przede wszystkim KODziarzy. Wygragan Kuczery to dalsza stagnacja tego miasta, życzę komukolwiek innemu wygranej, bo gorszego prezydenta niż Kuczera już w historii tego miasta nie będzie.

 • ~Zoltan666 2018-10-07
  20:45:35

  14 33

  potrzeba nam prezydenta, który będzie kontynuował dzieło Adama F - "Więcej marketów, mniej zieleni".

 • ~dizers 2018-10-07
  22:59:48

  13 14

  druzyna pierścienia , bu hahahaha :D

 • ~Barakuda 2018-10-08
  06:59:12

  34 39

  Facet z twarzy podobny zupełnie do nikogo. A PiS to zaraza, którą trzeba wypalać gorącym żelazem. Dlatego miałby większe szanse gdyby wystartował jako kandydat niezależny niż PiSowiec.

 • ~Barakuda 2018-10-08
  07:07:24

  59 19

  A propos pani Kloc:
  Córka posłanki PiS Izabeli Kloc dostała pracę w Agencji Rynku Rolnego. Jej mąż znalazł z kolei posadę w Agencji Nieruchomości Rolnych. Program rodzina na swoim działa. Teraz chcą ją wprowadzić do Rybnika. Głosujcie na Dwornika ;)

 • ~Krzysztif Wrona 2018-10-08
  08:32:01

  30 28

  Ciekawy jestem kiedy ktoś jasno nazwie 500+ i 300 + kupowaniem wyborców.Ten program trzeba nazwać po imieniu czyli Korupcja polityczna +.Taką korupcje chce nam zafundować pan Dwurnik namaszczony przez czołowego manipulatora Polaków czyli pana posła Kaczyńskiego który cierpiał całe 30 min internowania na posterunku milicji popijając przy tym herbatkę z resortowych zapasów

 • ~elegant 2018-10-08
  09:24:12

  43 48

  Poziom agresji na tym portalu wobec p.Łukasza Dwornika kandydata na prezydenta Rybnika świadczy o tym,że to poważny rywal dla prezydenta Piotra Kuczery.Panika w obozie totalnej opozycji sięga zenitu!Jak się nie szanuje przeciwka to się przegrywa!Obecny prezydent kończy kadencję i była to najsłabsza prezydentura w Rybniku.Mam nadzieję,że drugi raz rybniczanie nie popełnią takiego błędu bo grozi nam stagnacja.Już straciliśmy 4 lata.Teraz możecie mnie hejtować.

 • ~siarzewski 2018-10-08
  11:19:33

  33 14

  ~Barakuda pisze, cytuję:

  Córka posłanki PiS Izabeli Kloc dostała pracę w Agencji Rynku Rolnego

  W ramach ścisłości należałoby dodać, że gdyby nie wstawiennictwo mamusi, ta dziewczyna nadal byłaby bezrobotna.

 • ~Marcin Kuczera 2018-10-08
  11:43:05

  22 28

  cóż rzec... partie to zło. Zło, ponieważ wsparcie i pieniądze nie są za darmo, wymagana jest pełna dyspozycyjność...
  Tylko, że dyspozycyjność w wykonaniu PIS jest w moim odczuciu znacznie bardziej paskudna niż w przypadku obecnie rządzącego, dlatego choćby dla zasady Łukasz Dwornik nie dostanie mojego głosu, dlatego, że nie życzę sobie metalności kato-prawicy przeniesionej na grunt lokalny. Już wystarczająco mnie obrażano, wyzywano od 5tej kolumny. Dość.

 • ~ka22 2018-10-08
  12:03:25

  31 23

  Widzę, że w świecie PISu nic się nie zmienia. Im się należy ! Panu Dwornikowi należy się prezydentura tak jak 26 - letniej córce katechetki Kloc stanowisko starszego specjalisty w Sekcji Administracyjno-Finansowej Agencji Rynku Rolnego

 • ~Krzysztif Wrona 2018-10-08
  13:22:56

  26 16

  Nie przyglądałem się dokładnie wszystkim nazwiskom z list PiS-u ale widzę program Rodzina na swoim się powiększa.Pan europoseł (lekarz od siedmiu boleści ) posadził na stołku senatora swojego brata a pani Kloc chce posadzić na stołku swoją córeczkę i żeby było jasne specjalnie wytłuszczyła i powiększyła swoje panieńskie nazwisko aby ludzie myśleli ,że to mamuśka.Nazwisko po mężu ledwo zauważalne.Na miejscu tego męża bym się spakował i ją zostawił.Żenada aż oczy bolą.I to jest ta dobra zmiana pisuarczyków

 • ~Vaderin 2018-10-08
  14:35:42

  33 28

  Naiwniacy z Rybnika....
  Ile inwestycji przyciągnął obecny prezydent?? Ile zakładów powstało?
  Ludzie jak gruba zamkną to będziecie do Czech jeździli na magazynach robić, ZUS z kasy się wystrzela to i emerytury górnicze padną i będzie to bida w Rybniku aż żal, wydaje się Wam że wybierzecie takiego człowieka co ni w praw ni w lewo, za następnych pare lat będziecie jedli gumę ze scieżek rowerowych z ul. Chrobrego...

 • ~Iwona Krystyna Pawlovicz 2018-10-08
  17:12:16

  14 17

  ~~Vaderin -jest wolny rynek i o tym czy coś tu powstanie nie decyduje urok osobisty i kompetencje prezydenta tylko rachunek ekonomiczny więc nie bądź taki mundry. Wolę jeździć do Czech niż "zapier...ć za miskę ryżu czego chcieliby co niektórzy potomkowie pinokia.

 • ~Robin Tell 2018-10-08
  19:29:39

  18 24

  Moim, obywatela Rzeczypospolitej Polskiej, największym wrogiem jest Jarosław Aleksander Kaczyński, który mówi prawdę jak się pomyli, a myli się rzadko. Dlatego nie mogę go popierać wybierając tych, którzy go popierają. Ps. Odnoszę nieodparte wrażenie, że działania JAK-a bardziej służą Putinowi niż Państwu Polskiemu. Czegoś JAK się ze strony Moskwy boi, zapewne tego, że Moskwa ma taśmy prawdy.

 • ~Vaderin 2018-10-09
  10:17:15

  14 7

  ~Iwona Krystyna Pawlovicz... urok osobisty gratuluję wiedzy ekonomicznej... to jest rola prezydenta i samorządu, żeby zrobić dobre warunki do rozwoju biznesu, strefy ekonomiczne, ulgi, po prostu trzeba mieć plan długofalowy, jeden inwestor przyciąga następnego... u nas cisza nawet Tenneco wolało Stanowice...smogu też napewno urokiem osobistym nie pokona, ale parkingi w ścisłym i tak już zakorkowanym centrum będziemy mieli przednie, tak fajnie wkomponowane w zabudowę...

 • ~Zbyszek Chwastek 2018-10-09
  11:16:11

  3 5

  Czyli "dla każdego coś miłego" . Odezwał się Kapitan Hak. Co za bzdety.

 • ~ 2018-10-12
  11:02:28

  12 7

  Popieram PIS ale przy takiej nudnej i bezpłodnej kampanii już mają pozamiatane. Obecny Prezydent to też beznadzieja . Ścieżkami rowerowymi daleko nie zajedziemy ,gdy kopalnie pozamykają a
  inwestorów w Rybniku nie widać .

 • ~uvwxyz 2018-10-15
  00:36:19

  2 1

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Jan R. 2018-10-15
  09:11:30

  1 1

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Krzysztif Wrona 2018-10-17
  07:18:41

  7 9

  PiS walczy i pielęgnuje naszą tożsamość oraz dumę narodową ma również rozdęty do granic możliwości i absurdu program socjalny i łącząc te dwie cechy możemy śmiało powiedzieć ,że PiS jest partią Narodowo-Socjalistyczną.Do czego doprowadził narodowy socjalizm wszyscy doskonale pamiętamy z historii .Ja tego nie chcę i dlatego trzeba wszystko zrobić aby te oszołomy nie rządziły w tym kraju

 • ~Iwona Krystyna Pawlovicz 2018-10-18
  11:05:44

  1 4

  ~~Vaderin dziękuję za gratulacje ale źle zrozumiałeś.Powtarzam więc-o tym czy zostanie tu przyciągnięty inwestor i stworzone misjsca pracy decydujeEKONOMIA czyli OPŁACALNOŚĆ itp a nie"urok osobisty" prezydenta -poprzedniego,obecnego czy przyszłego.I nie wiem co do tego ma smog

 • ~Mirosława Sobinska 2018-10-19
  15:03:37

  3 1

  Brawo Panie Łukaszu ma Pan mój głos

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz Koleje Śląskie za dobrego przewoźnika?


Oddanych głosów: 253