zamknij

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Sondaż - kto jest twoim prezydentem Rybnika?

2018-10-05, Autor:  bf

Już za dwa tygodnie wybory samorządowe. Niewykluczone, że już 21 października poznamy prezydenta Rybnika na lata 2018 - 2023. Dlatego proponujemy Wam sondę, w której prosimy o wskazanie swojego kandydata.

Reklama

Jedną sondę wyborczą dotyczącą prezydenta Rybnika już przeprowadziliśmy. W lutym pytaliśmy się Was, kto w wyborach na prezydenta Rybnika ma największe szanse w starciu z urzędującym prezydentem - Piotrem Kuczerą?

Głosowało 3180 osób. Większość z Was (37,77%) miała kłopoty ze wskazaniem takiej osoby. Najwięcej głosów zebrał Łukasz Dwornik (25,53%), drugi był Andrzej Wojaczek (18,84%) >>zobacz pełne wyniki sondy<<

W międzyczasie poznaliśmy pełną listę kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta Rybnika. Szerzej pisaliśmy o tym w artykule >>Rybnik i powiat rybnicki: kto na wójta, burmistrza, prezydenta? Komplet nazwisk<<

Dzisiaj natomiast przed południem uruchomiliśmy kolejną sondę (o której informowaliśmy na Facebooku), w której zagłosowało już ponad 700 osób (stan na godz. 18.30, 5 października 2018). Aktualne wyniki wskazują na wygraną obecnego prezydenta. Zachęcamy Was zatem do wzięcia udziału w sondzie. Głosowanie będzie trwać do 17 października.

Oceń publikację: + 1 + 119 - 1 - 138

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (73):
 • ~Sebastian Ryszka 2018-10-05
  18:41:40

  Żadnych komentarzy ,jestem pierwszy,a Kuczera ma 68% poparcia ,nikt się jeszcze nie wypowiadał nikt nie głosował

 • ~Sebastian Ryszka 2018-10-05
  19:00:35

  10 6

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~pprywatne 2018-10-05
  19:41:50

  Będę głosował na Piotra Kuczerę, bo mimo zniszczenia dróg ścieżkami rowerowymi i tak uważam go za najlepszego z kandydatów.

 • ~mato 2018-10-05
  19:59:40

  58 31

  Dlaczego nie można odpowiedzieć "na nikogo z wymienionych"?

 • ~Jan R. 2018-10-05
  20:21:47

  Rybniczanie nie mogą sobie pozwolić na ryzykowne eksperymenty fantastów. Wobec czego zagłosuję na Kuczerę.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-10-05
  20:27:45

  34 19

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Mariusz Grodecki 2018-10-05
  20:30:28

  Nie interesuje mnie z jakiego ugrupowania wywodzi się Pan Piotr , wystarczy że widzę jak miasto pięknieje pod jego ręką. Już teraz gratuluję wygranej.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-10-05
  20:38:54

  ~Mariusz Grodecki

  Ładnieja Katowice.. i do tego dba sie tam o nowe inwestycje..

  w Rybniku poza zmiana kwiatkow to nic sie nie zmienilo od czasu Fudaliego...

  czy w Rybniku jest cos poza fabrykami, w ktorych jest tylko praca fizyczna?

  czy w Rybniku mamy chociaz jedna firme, dla ktorej warto by bylo sie przeprowadzic z Katowic?

  czy w Rybniku jest chociaz jedna firma, w ktorej praca kojarzona jest z prestizem?

  czy w Rybniku mamy chociaz jedna firme, w ktorej ludzie chcieli by pracowac dla przyjemnosci a nie z przymusu?

  moze warto sie nad tym zastanowic..

  ambitni ludzie nadal wyjezdzaja z Rybnika lub pracuja poza Rybnikiem.

 • ~master4k 2018-10-05
  21:04:37

  82 25

  @ PogromcaSzkodnikow

  Mało jest w tym kraju ludzi, którzy chodzą do pracy z prawdziwą przyjemnością. Lodówka sama się nie zapełni, a rachunki same nie popłacą. Przy takich zarobkach jakie mamy w Polsce chodzenie do pracy w stanie ekscytacji z faktu własnego zatrudnienia zakrawa na masochizm. A jeśli się komuś marzą inwestycję, to autorów problemów w tej kwestii sugeruję szukać na Wiejskiej w Warszawie. Włodarze miast są raczej ostatni w kolejce do pręgierza.

 • ~Mariusz Grodecki 2018-10-05
  21:13:11

  ~PogromcaSzkodnikow , wyjedź więc do Katowic i rób tam karierę przedsiębiorcy. Życzę powodzenia i prestiżu.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-10-05
  21:15:16

  ~master4k

  Z calym szacunkiem, ale pieprzysz glupoty.

  Czekam na informacje co zrobil Kuczera dla Rybniczan.. jakie inwestycje powstaly?

  Fudali sciagnal do Rybnika UE, US, Polibude.. wybudowano Focus Park, Plaze, Audi, VW, Oplca, Renault, Makro, Real / Auchan, MediaMarkt, Tesco, Carefour.. wymieniac mozna bez konca.. chlop sie budzil ze zwariowanym pomyslem i go realizowal nastepnego dnia.

  Za Fudaliego Rybnik mial ambicje byc konkurencja dla Katowic..

  a co zrobil Kuczera? Jakie teraz sa ambicje naszego miasta?

  z jakimi miastami teraz Rybnik chce konkurowac? z Zorami? z Jastrzebiem? z Wodzislawiem? z Mikolowem? z miastami, dla ktorych Rybnik byl miastem, do ktorego starali sie zawsze dorownac ?

  Rybnik niestety nie ma zadnych nowych inwestycji, zadnych pomyslow, zeby podniesc prestiz naszego miasta..

  za Fudaliego pomysly byly, byly inwestycje podnoszace prestiz Rybnika..

  a za Kuczery? no czekam na jakas petarde :)

  tylko nie pisz o sciezkach rowerowych.. bo podnoszenie tego do rangi sukcesu jest zalosne.

 • ~Arteks 2018-10-05
  21:15:39

  @pogromcaszkodników - strzelasz zupełnie na oślep. Jeśli według ciebie Katowice są miastem które są tak atrakcyjne dla całego województwa - dlaczego w szybszym tempie od Rybnika tracą mieszkańców?! Przecież ściągając ludzi zewsząd powinny rosnąć w siłę tak jak inne wielkie stolice regionów. A wiesz, że Katowice są już mniejsze od Białegostoku? Czy pretensje należy kierować do związanego z PiS prezydenta Krupy? Dlaczego absolwenci tylu katowickich uczelni i pracownicy korpo nie chcą masowo zostawać w tym mieście tylko uciekają do Wrocławia, Warszawy czy za granicę? Raptem tydzień temu rybnicka bizneswoman p. Moczała w wywiadzie stwierdziła, że zna firmy które przenoszą się z Gliwic czy Katowic do Rybnika. Jak nie wierzyć właścicielce kilku biurowców w Rybniku? :) Jeśli dla ciebie Elektrownia Rybnik to nie jest prestiżowa firma to co może nią być? Jakaś koreańska filia wytwórcza? Żyjemy w kraju który jest zupełnie na uboczu nowoczesnych technologii i tym bardziej powinniśmy się cieszyć z tego co mamy - a nie ciągle narzekać. U nas każdy kto chce może pracować. A jeśli ktoś marzy o czymś niesamowitym, nowych ludziach, przygodach i metropoliach - to nic go w dzisiejszych czasach nie zatrzyma przed wyjazdem do Londynu, Monachium czy Paryża. Nie ma absolutnie ani jednego powodu aby odwołać Kuczerę. Jego działania są różnorodne, innowacyjne i wyważone. A nasze miasto poza smogiem - ma pozytywny wizerunek w całym regionie. Według GW należy to tzw. Miast Idei - czyli tych które potrafią zarażać inne swoimi niekonwencjonalnymi i ciekawymi koncepcjami. :D Jak tu nie być "dumnym z Rybnika"? :D

 • ~Majster Awes 2018-10-05
  21:16:40

  tak tylko dodam poza konkursem, bo temat dosyć "świeży".
  dziś pierwszy dzień wywozu segregowanego popiołu razem ze zmieszanymi. przyznam, nie zdziwiłem się, kulturalnie i powoli podjechała śmieciara. najpierw poleciały zmieszane, a zaraz za nimi popiół :) mówie stanowcze NIE segregacji popiołu w takim wydaniu, nie kupie osobnego kubła dopóki nie będzie to prawdziwa segregacja. nie nabije kasy "układowi".

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-10-05
  21:16:54

  48 33

  ~Mariusz Grodecki

  Twoj argument jest na poziomie lysego kibola... myslalem, ze bedzie prawdziwa dyskusja.. a tutaj chyba tylko piesci i deski ?

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-10-05
  21:18:11

  21 48

  ~Arteks

  Czekam na prawdziwe dane.. twoj komentarz niestety jest w stylu morawieckiego - chyba wiesz o co mi chodzi.. prawda?

 • ~Arteks 2018-10-05
  21:25:55

  45 82

  @pogromcaszkodników - dzięki, że to wymieniłeś. A wiesz, że mimo tych osiągnięć wielu przeciwników Fudalego zarzucało mu dosłownie to samo co ty dzisiaj Kuczerze ignorując jego dokonania? To lekcja aby nie powtarzać tego samego. Ja to wiem bo zawsze popierałem AF i będą miał do niego szacunek. Ale nawet AF nie miał pomysłu na zagospodarowanie pustych placów na których powstały szpetne "składowiska aut". A Kuczera ma na to pomysły. Konkursy architektoniczne jakie ogłoszono po raz pierwszy w dziejach Rybnika sprawią, że wkrótce pojawi się kilka bardzo wartościowych nowych gmachów w naszym mieście - na poziomie można powiedzieć "europejskim". I to jest petarda bo z szacunkiem do AF ale w jego czasach nie zwracano za bardzo uwagi na nowoczesność architektury. Kolejna petarda to rozwiązanie problemu rodziców przez zbudowanie żłobka - ilu z nich zwiąże się z rybnickimi pracodawcami właśnie przez to, że mają gdzie zostawić dzieci? Kolejna petarda to nowa obwodnica miasta - największa obecnie inwestycja komunikacyjna na Śląsku. Kolejna petarda to 21 km asfaltowych dróg rowerowych - byliśmy jeszcze kilka lat temu zadupiem rowerowym, teraz jesteśmy miastem które przyjeżdżają podziwiać rowerzyści i inżynierzy transportu z innych miast. Kolejna petarda to zagospodarowanie Juliusza. Wkrótce znowu będziemy dumni z tego przepięknego (na skalę ogólnopolską!) gmachu. Kolejna petarda to zagospodarowanie Ignacego i powołanie ICK. Kolejna petarda to koncepcja Centrum Logistycznego i współpraca z PKP o jakiej kiedyś mogliśmy tylko pomarzyć. A to mogą być miejsca pracy jakich w ROW w ogóle obecnie nie ma - w logistyce. Wcale nie najgorzej jak na 4 lata i to jeszcze pechowe bo ostatni rok bez śp. Studenta który był w UM odpowiedzialny za inwestycje.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-10-05
  21:32:26

  57 54

  ~Arteks

  Dalej pieprzysz jak morawiecki.. placa Ci za komentarze, ktore nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia?

  zacznij pisac prawde i podawac fakty..

  (chyba nawet tak morawiecki nie pojechal po bandzie jak ty z sukcesem Kuczery, ktory wybudowal ER)

  Czekam na liste inwestycji, ktore za Kuczery zostaly zrealizowane w Rybniku i podniosly prestiz naszego miasta.

  Czy ktos jest w stanie podac chociaz jedna prestizowa inwestycje za Kuczery?

  (Arteks tylko prosze cie nie pisz, ze ta inwestycja bylo zamkniecie Castoramy, i przeniesienie biedronki)

 • ~Mariusz Grodecki 2018-10-05
  21:44:56

  44 42

  ~PogromcaSzkodnikow , różnica między nami jest taka że mi nie usuwają co drugiego komentarza. Pięści i deska powiadasz? I co jeszcze wygrzebiesz z mojej przeszłości? Że mając trzy miesiące życia zrobiłem kupe w pieluszkę? Chcesz argumentów a sam zachowujesz się jak gimnazjalista , mamo ja się kąpie a oni mnie chlapią ... Ale skoro chcesz rozmowy na poziomie. Znam osobiście ludzi którzy mieszkają w Rybniku a realizują się zawodowo w Katowicach , to odnośnie mojego pierwszego komentarza na którego strzeliłeś focha. Znam również ludzi którzy robią karierę w Rybniku , i uwaga - NIE PRACUJĄ FIZYCZNIE i zarabiają krocie. Ja jedynie mogę Ci współczuć że męczysz się w pracy i nie odczówasz z niej przyjemności. Na moim przykładzie: chciałem pozwiedzać świat - przyjąłem się jako kierowca na trasach UE , chciałem nauczyć się wybudować dom pasywny - umiem , ponieważ przyjąłem się do firmy która zajmuje się tą branżą , chciałem pracować na kopalni - pracuje jako elektromonter w utrzymaniu ruchu pod ziemią. Jeśli Ci nie miła praca fizyczna , możesz skorzystać z wielu kursów i szkoleń które realizuje Urząd Pracy. Możesz również zainwestować w siebie. Jak już wcześniej wspomniałem , nikt Cię tu na siłę nie trzyma , to wolny kraj. Pozdrawiam

 • ~Arteks 2018-10-05
  21:49:06

  29 68

  @pogromcaszkodników - parking wielopoziomowy. Niespełnione marzenie poprzednika który również chciał ale nigdy nie znalazł wolnych środków na to. Parking jakiego nie powstydziłaby się Warszawa czy Wrocław. Z pewnością bardzo prestiżowa inwestycja i przy okazji rozwiązująca choćby częściowe zagospodarowanie najbrzydszego miejsca w centrum miasta. A obwodnica Rybnika z jedną z najdłuższych estakad na Śląsku to według ciebie fikcja? Przecież to się buduje. To chyba największa transportowa inwestycja w Rybniku od czasów budowy linii kolejowych w czasach pruskich. ;)

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-10-05
  21:53:54

  57 51

  ~Mariusz Grodecki

  wow.. mozecie sobie podac reke z Arteksem.

  Czekam na prawdziwe informacje i fakty na temat prestizowej inwestycji Kuczery w naszym miescie.

  Rozliczam teraz Kuczere, na ktorego 4 lata temu glosowalem..

  Rybnik niestety przez 4 lata sie nie zmienil - nie chodzi mi tutaj o nowe kwiatki czy nowe firanki w gabinecie prezydenta.

  Czy byla w ciagu tych 4 lat chociaz jedna prestizowa inwestycja w Rybniku?

  przeciez nawet salonu Łady nie otwarto w Rybniku.. nie wiem.. nowy warzywniak powstal na jakims osiedlu w Boguszowicach?

  To jest do was prestiz? ze za Kuczery powstal nowy warzywniak, w ktorym mozna zdobyc prace przy sprzedazy kartofli?

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-10-05
  21:56:00

  55 33

  ~Arteks

  A jaka prestizowa inwestycja, ktora powstala w przeciagu tych 4 lat?

  No sorry, ale parking w budowie nie jest sukcesem...

  sukcesem jest Focus Park i Plaza z parkingami wielopoziomowymi - ale to za Kuczery nie bylo.

 • ~Andrzej Wojaczek 2018-10-05
  21:59:20

  Proszę znajomych o oddanie głosu na Michała Chmielińskiego ! Najbardziej kompetentny CZŁOWIEK !!!

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-10-05
  22:07:42

  46 13

  ~Andrzej Wojaczek

  Czekamy na informacje w jaki sposob Wasz kandydat bedzie sie staral o nowe prestizowe inwestycje, prestizowe miejsca pracy w naszym miescie..

  w jaki sposob sprawi, ze Rybnik znow bedzie miastem, do ktorego ludzie beda przyjezdzac lub zazdroscic nam, ze tutaj mieszkamy.

 • ~Arteks 2018-10-05
  22:08:13

  30 47

  @PogromcaSzkodników - chciałbyś kolejny Focus w centrum miasta?

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-10-05
  22:20:02

  75 35

  ~Arteks

  Chce, zeby w Rybniku byly firmy, w ktorych dobrze sie zarabia.

  Chce, zeby w Rybniku dbalo sie o ludzi ambitnych i zdolnych.

  Chce, zeby Rybnik przynajmiej mial aspiracje do bycia noweczesnym miastem biznesowym.

  Chce myslec o Rybniku jak o dobrej inwestycji - dzisiaj kupuje tutaj nieruchomosc, zeby za 10 lat sprzedac ja z zyskiem lub miec nieruchomosc za 10 lat w dobrej lokalizacji w wielkim miescie.

  Kuczera w tym temacie nic.. kompletnie nic nie robi.

  Rybnik stoi w miejscu od 4 lat.

 • ~master4k 2018-10-05
  22:40:27

  53 5

  @ PogromcaSzkodnikow

  Ehem. Możesz mi pokazać, w którym właściwie miejscu cokolwiek napisałem o naszym Prezydencie? Albo o jakimkolwiek innym kandydacie? Swój wpis odnosiłem en general nie wskazując na nikogo konkretnego. Ani in plus, ani in minus. Nie jestem klakierem kampanii wyborczych.

  Każdy inwestor, jaki by nie był, w pierwszej kolejności patrzy na:
  1) podatki
  2) koszty pracy
  3) infrastrukturę (przede wszystkim drogową)
  4) prostotę obsługi prawno-księgowej działalności
  5) pewność prawa

  Taka strefa ekonomiczna, którą może stworzyć dana gmina to miły dodatek, lecz nie pierwsze kryterium decydowania o inwestowaniu. Inwestor musi wiedzieć, czy wydane pieniądze się zwrócą. Jeśli biznes jest wątpliwy, to po prostu pójdzie gdzie indziej. Nic na siłę. Inwestycje w stylu telefon do komitetu wojewódzkiego pt. przydałaby się u nas jakaś mleczarnia albo PGR już dawno minęły.

  Wiesz dlaczego w Polsce jest tak mało salonów Ferrari? Bo ludzie niestety stoją kiepsko z kasą. W samej Szwajcarii takich salonów jest 5 czy 6, a kraj jest 4 razy mniej zaludniony od naszego. Gdyby ludzie stali lepiej z kasa (czego wszystkim uczciwie pracującym rodakom szczerze życzę), to i salonów byłoby więcej. No ale na to wpływu nie ma ani Kuczera, ani Zdanowska, ani Majchrowski, ani Ryszard Nowak. Przecież wskaźniki makroekonomiczne nie znają barw klubowych. Pieniądz nie ma żadnych preferencji wyborczych, lecz tylko wykorzystuje prawdziwe warunki na pomnożenie. Tak to działa na całym świecie. Taka Polska to niby ma być jakimś wyjątkiem? Kraje z najniższymi obciążeniami fiskalnymi odnotowują największe wzrosty. Przypadek? Nie sądzę.

  P.S. A co do ścieżek rowerowych, to osobiście uważam, że o ile są potrzebne, to na pewno nie są priorytetem, a do tego cześć z nich robiona ostatnio co najmniej jest "na siłę".

 • ~Olafik 2018-10-05
  22:47:47

  44 22

  PogromcaSzkodnikow
  To na co czekasz, zakładaj firmę w której rybniczanie będą dobrze zarabiać i skończ biadolić.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-10-05
  22:49:15

  38 40

  """
  Każdy inwestor, jaki by nie był, w pierwszej kolejności patrzy na:
  1) podatki
  2) koszty pracy
  3) infrastrukturę (przede wszystkim drogową)
  4) prostotę obsługi prawno-księgowej działalności
  5) pewność prawa

  Taka strefa ekonomiczna, którą może stworzyć dana gmina to miły dodatek, lecz nie pierwsze kryterium decydowania o inwestowaniu. Inwestor musi wiedzieć, czy wydane pieniądze się zwrócą. Jeśli biznes jest wątpliwy, to po prostu pójdzie gdzie indziej. Nic na siłę. Inwestycje w stylu telefon do komitetu wojewódzkiego pt. przydałaby się u nas jakaś mleczarnia albo PGR już dawno minęły.
  """

  I myslisz, ze w tym temacie Kuczera nic nie moze zrobic?

  A jak myslisz w jakis sposob Fudali sciagnal do Rybnika Audi i VW - samochody klasy premium?

  Kogo bylo w Rybniku stac na Audi 20 lat temu? Przeciez taka inwestycja sie nie mogla udac - a jednak sie udala.

  ... przykladow mozna mnozyc i mnozyc...

  za Fudaliego Rybnik podazal droga miasta biznesowego, prestizowego..

  za Kuczery - no jakie ambicje ma nasze miasto? Mamy byc piekna wsia?

  jest to poprostu smutne.. za kolejne 4 lata bedziemy juz na poziomie Wodzisławia albo Żor... i nie ma w tym niczego fajnego.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-10-05
  22:50:33

  27 22

  ~Olafik

  Widze, ze kolega dolaczyl do grona Arteksa i Grodeckiego.

  Gratuluje.

 • ~Mirosława Sobinska 2018-10-05
  22:56:22

  42 90

  będę głosowała na P.Łukasza Dwornik jest kompetentną osobą na to stanowisko tym bardziej że będzie miał poparcie w rządzie

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-10-05
  23:00:54

  31 36

  ~Mirosława Sobinska

  Poparcie w rzadzie o niczym nie swiadczy - jest duze prawdopodobienstwo, ze w przyszlym roku juz go nie bedzie mial - wiec to argument w stylu sciezki rowerowej obecnego prezydenta naszego miasta.

  Czekamy az Łukasz Dwornik pokaze konkretny pomysl na nasze miasto, w jakis sposob chce go osiagnac - i nie ma byc to" plan" w stylu morawieckiego czy gomulki - wszyscy wiedza o czym pisze.

 • ~foka 2018-10-05
  23:02:19

  43 18

  ~PogromcaSzkodnikow
  Podajesz przykłady rozwoju miasta za czasów Adama Fudalego - jakich już teraz nikt nie osiągnie Przypominam Ci że AF rządził miastem w latach 1998-2014 początki jego władzy owszem owocowały w powstawanie sklepów wielkopowierzchniowych. - teraz niektóre się pomniejszają lub likwidują (do tego zostały sprzedane w atrakcyjnych cenach tereny miejskie - zlikwidowano tereny zielone...) Chcesz kolejnych galerii handlowych ? po co?
  Największym sukcesem Kuczery było wyrzucenie bardzo niepoważnego pseudo inwestora - firmy Bapro (która chaiała budować kopalnie elektrownie i bóg wie co jeszcze). Inwestycje Kuczery będziesz jeszcze mile wspominał po latach (jak do władzy dojdą inni) musisz zrozumieć że tempo wzrostu inwestycyjno/rozwojowego w naszym kraju i regionie troche spowalnia. Chcesz zobaczyć szybkie tempo rozwoju miast wyprowdz sie do: Albanii Rumuni Bułgarii

 • ~Paweł Michał Balcewicz 2018-10-05
  23:10:51

  51 56

  Z całym szacunkiem ale Kuczera dla mnie kontynuje wizje Św Pamieci Adama Fudalego. Moze i jest troche krytyki. Ale Rybnik sie rozwinol za Pana Kuczery. Ktoś tutaj zarzucil niekompletnośc ale to własnie Prezydent wywalczył srodki unijne do budowy drogi Raciborz-Pszczyna. Druga sprawa juliusz który byl zaniedbany rowniez nasz prezydent znalazl na to srodki. Trzecia sprawa dziala w porozumieniu z dzielnicami Rybnika. Jest bardzo otwarty do ludzi. Moge wymienic wszystko tylko musze pomyslec. Ale dla naszego miasta powiniliscmy walczyc z smogiem. Dlatego oficjalnie Obecny prezydent ma moje poparcie. i chetnie zaglosuje na niego. bo chce by kontynouwał to co rozpoczął.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-10-05
  23:15:32

  38 41

  ~foka

  jakie inwestycje Kuczery bede wspominac?

  Daj mi fakty i prawdziwe dane.

  Pieprzenie - zwalnia bo wlodarz miasta o to nie dba.. odpowiedni czlowiek potrafi przycignac inwestycje i je rowzijac.

  po 4 latach widze, ze prezydent Kuczera jest slaby w biznesie, nie potrafi pozyskiwac prestizowych inwestycji do naszego miasta..

  nikt jeszcze nie podal mi tutaj ani jednej takiej inwestycji, ktora sie wydarzyla w ciagu ostatnich 4 lat..

  Rybnik jest jednym z najwiekszych miast w regionie.. a zaczynamy wpadac do "ligi" Wodzisławia, Żor i Jastrzębie - bo te miasta nas doganiaja!

  (p.s. Focus Park i Plaza - powstaly pod koniec kadencji Fudaliego.)

 • ~Mariusz Grodecki 2018-10-05
  23:18:10

  18 38

  ~PogromcaSzkodnikow , mniemałem że nasza dyskusja została zakończona. Ale skoro wywołałeś do tablicy. Znam kilku ludzi roszczeniowych , ale Ty to jesteś szczególny przypadek. Jesteś zamknięty na każdy argument jaki by tu nie padł , po prostu zaparłeś się jak świnia w marasie , starasz się coś udowodnić , i tylko powtarzasz jak mantrę słowo PRESTIŻ. Nie wiń innych za to że szkoły były otwarte a Ty nie skorzystałeś. Sorry ale czasy gdzie załatwiali pracę w Tenneco po znajomości dawno się skończyły , rynek pracy jest bardzo urodzajny , brakuje ludzi niemalże w każdej branży , jest naprwdę w czym wybierać. Przeszukując na szybko oferty pracy w samym Rybniku na OLX - stawki od 15 do 20zł za godzinę , 3000 - 3500 - 4000 tyś ...

 • ~ypsilon 2018-10-05
  23:20:56

  55 31

  a ja się chciałem zapytać ile to nowych zakładów pracy powstało Rybniku za rządów Kuczery? ile nowych inwestorów ściągnął do Rybnika? bo Św. Pamięci Adam Fudali pościągał wielu prężnych inwestorów i za jego rządów powstało kilka dużych zakładów pracy zatrudniających po kilka tyś osób w każdym z nich. Ścieżki rowerowe nie są najważniejsze ale z tego co widać to rowery rządzą w mieście. Jestem ciekaw co będzie w zimie z tymi miejskimi rowerami, które stoją pod chmurką? oby nie zardzewiały jak te donice na Kościuszki : )

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-10-05
  23:23:14

  36 24

  ~Paweł Michał Balcewicz

  nadal czekam na przyklad tego jak "rybnik sie bardzo rozwinal" :(

  Rozwinely sie Katowice - to widac golym okiem.. a co sie dzialo w Rybniku w przeciagu ostatnich 4 lat? :(

 • ~orka 2018-10-05
  23:26:53

  50 22

  Obecny prezydent, nic specjalnego, najważniejsze w wyborach których dokonujemy to by nie pozwolić przyspawać się do stołka. Należy się obawiać co taka osoba (która już rządzi) zrobi zaraz po wyborach jak je wygra. Patrząc na pomysły aktualnego prezydenta nie mam odwagi dać mu mandat do sprawowania władzy dalej choć głosowałem na niego, za Fudalego był jakiś spokój i kontynuacja, teraz to tylko czekanie aż wygram i miły wujek Piotrek zmieni się nie do poznania.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-10-05
  23:34:16

  25 19

  mam nadzieje, ze udalo mi sie chociaz pare osob zaciagnac do myslenia.. i wydobycia sie z pulapki "pogladow politycznych".

  Wymagajmy od politykow czegos wiecej niz tylko trafienia w nasz swiatopoglad.

  Mam nadzieje, ze przed wyborami pojawia sie jakies konkretne informacje od kandydatow (w tym rowniez obecnego prezydenta miasta Rybnik) jaki maja pomysl na nasze miasto i w jakis sposob beda go realizowac - fakty nie bajki.

  Chce wiedziec, ktory z kandydatow ma plan na piekna wies, a ktory ma plan na miasto biznesowe.

 • ~master4k 2018-10-05
  23:45:27

  30 14

  @ PogromcaSzkodnikow

  "I myslisz, ze w tym temacie Kuczera nic nie moze zrobic?".

  Nie tylko tak myślę, ja to wiem. Jak niby ma pozyskać tych nowych inwestorów skoro rynek przez lata już się nasycił? Będzie dzwonił do np. Amazona i błagał o nowy zakład pracy? CEO Amazona może tylko popukać się w głowę.

  "A jak myslisz w jakis sposob Fudali sciagnal do Rybnika Audi i VW - samochody klasy premium?".

  No właśnie. W jaki właściwie sposób Pan Fudali ściągnął do Rybnika przedstawicieli zagranicznych firm samochodowych? Napisz proszę. Może się czegoś nowego nauczę.

  Pan Fudali przecież nie dawał Rybniczanom kasy na zakup samochodów, czy może się mylę i o czymś nie wiem? Coś mi się wydaje, że firma która otworzyła salon zwyczajnie przekalkulowała, że biznes pt. sprzedaż samochodów marki zza Odry jej się ostatecznie opłaci. Bo to jest warunek racjonalnego każdego biznesu. Rybniczanie po prostu zaczęli się powoli bogacić i mogli kupić dany samochód (mniejsza z tym jakiej marki). Jedni szybciej, drudzy wolniej, a inni wcale. Ale za to odpowiadają wskaźniki MAKROEKONOMICZNE. Uczą tego na I roku ekonomii. Polityka samorządowa może coś jedynie ułatwić, ale nie jest mocą sprawczą wzrostu dobrobytu regionu lub gminy.

  Jeżeli prezydent danego miasta (mniejsza o to czy chodzi o Rybnik) miałby własnymi decyzjami przyciągnąć inwestorów, to bardzo chętnie od Ciebie usłyszę, w jaki właściwie sposób miałby to robić? Zamieniam się w słuch.

  Pomijam już fakt, kto i przez jaki czas rządził tym miastem, hossy, bessy i inne duperele. Ale tak zwyczajnie zżera mnie ciekawość, co dany włodarz Twoim zdaniem może samemu zrobić, żeby zamienić ten grajdołek w drugą Dolinę Krzemową?

  Z niecierpliwością oczekuję odpowiedzi.

 • ~templariusz 2018-10-06
  00:29:49

  6 4

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Mr.White 2018-10-06
  01:48:10

  22 13

  "Dlaczego Katowice w szybszym tempie od Rybnika tracą mieszkańców". Może dlatego, że koszty mieszkań w Katowicach są nieco droższe niż np.: w Chorzowie. Rzut kamieniem od tej stolicy województwa a koszty życia niższe. Może tam nie ma też dojenia mieszkańców na parkinach jak w centrum Rybnika?

 • ~fuckPR 2018-10-06
  07:09:00

  16 7

  Panie Mariuszu szkoda , że podane przez pana stawki są zazwyczaj kwotami brutto.

 • ~ 2018-10-06
  07:46:42

  17 13

  Prezydent pełni funkcję reprezentacyjną i finalnie coś może zatwierdzić.

  Za stan miasta odpowiada jego sztab, taki sztab ogarniętych ludzi miał pan Adam Fudali.

  Jak masz o kant tyłka doradców to nic nie zrobisz. Nie oczekujcie od prezydenta miasta wszechwiedzy, nikt z was jej nie posiada. Za miasto odpowiadają jego doradcy. Do tego dochodzą przedstawiciele rady dzielnicy, którzy mogą coś wychodzić. Ważne jest zaplecze, a prezydent to jego frontman. Trudno jest ich dobrać i wymaga to czasu.
  Dla mnie prezydent może być i z wykształcenia cukiernikiem, ważne żeby rozsądnie podejmował finalne decyzje.

  W Rybniku jest miejsce na olbrzymią strefę przemysłowa w trójkącie Kłokocin-Gotartowice-Boguszowice. Droga kolejowa jest, droga Pszczyna-Racibórz powstaje. Niech się nad tym zastanowią przed wyborami.


  Piszecie o inwestycjach, chcecie tutaj montowni jakie są w Żorach?

 • ~Takja 2018-10-06
  08:23:13

  12 41

  W obecne sytuacji, mając do wyboru zaproponowane osoby muszę wybrać mniejsze zło - -PK

 • ~zaniepokojony 2018-10-06
  08:55:54

  34 13

  do życia potrzebna nam woda, tlen i jedzenie tak więc mamy najdroższą wodę w Polsce ( klosek jeszcze straszył podniesiem cen), najgorsze powietrze ,chociaż marketów z jedzeniem jest od groma . Coraz mniej inwestycji w Rybniku , a nasz Rybnicki biedroń ze swoimi pomysłami tablic informacyjnych jest równie śmieszny jak ten serial. To o co będzie walka to stołek dla marionetki kierowanej przez którąś partię.

 • ~kurier 2018-10-06
  09:12:30

  30 39

  Nie wiem o co niektórym chodzi bo mamy w Rybniku dobrą sytuację zawodową. Ciągle się coś buduje, ciągle coś remontują. Mamy co raz to nowe miejsca do rekreacji. Miasto występuje w filmie. Sytuacja finansowa dobra. Tak samo było za Fudalego, tylko, że obecne inwestycje większe jak droga Pszczyna - Racibórz. Zacznijmy wreszcie doceniać to co mamy. Ja jestem bardzo zadowolony. W wielu śląskich miastach jest kompletny marazm i to nie tylko u naszych sąsiadów. Kolega Pogromca szkodników tak się martwi o inwestorów a zapomina, że pracuje u nas już kilka tysięcy Ukraińców. Bo mamy tak dużo inwestycji budowlanych. Mamy płakać z tego powodu?

 • ~trefl48 2018-10-06
  11:34:21

  7 6

  zafuczeliscie się , to proponują na jednego co ?

 • ~charlie 2018-10-06
  12:00:17

  45 25

  Przede wszystkim Prezydent Kuczera nie zrobił niczego takiego, czego gdyby tylko chciał, nie mógł zrobić inny Prezydent Rybnika, ktokolwiek by nim by był. No bo umówmy się, droga Pszczyna Racibórz, a właściwie Żory, węzeł Wodzisławska powstałaby tak czy inaczej, jedynie brak dobrej woli mógłby zatrzymać tę inwestycję. Drogi rowerowe mógł zrealizować każdy, kto miałby taką ochotę. Wielopoziomowy parking? Owszem, może jedynie skończyłoby się na mądrzejszej lokalizacji. Nie sposób tutaj nie wspomnieć o poprzedniku, który chociażby wizją i jej realizacją stworzył Kampus. I jestem przekonany, że żaden inny Prezydent czegoś takiego by nie wymyślił o zrealizowaniu nawet nie wspominając. Obecna kadencja Prezydenta jest całkowicie miałka i nie wyróżniająca się, już nie tylko na ogólnopolskiej arenie samorządowej, ale nawet na Śląskiej. Prezydent jest całkowicie przeciętny a co gorsza otacza się ludźmi, którzy nigdy niczego realnego, namacalnego nie stworzyli, jak choćby Pan Masłowski, słynący z organizowania debat i wiecznego gadania. Największa bolączka Rybnika czyli smog nie zmniejszył się. A sądzenie, że jak się ociepli jakieś szkoły to problem zniknie jest raczej maskowaniem, żeby nikt nie mógł powiedzieć, że nic się nie robi. No bo jak to? Przecież termomodernizujemy budynki użyteczności publicznej. Tak jakby nie wystarczyło po prostu wymienić okien i zacząć ogrzewać lepszymi piecami. Mam wrażenie, że cała Polska oszalała na punkcie styropianu i "zastyropianiuzjemy" się całkowicie. Oszpecając i nierzadko niszcząc historyczną architekturę taką dewastacją. Koniec końców cztery lata temu nie spodziewałem się wiele po tej kadencji i właściwie rozczarowany nie jestem ani niczym zaskoczony. Niestety Pan Kuczera z dużą dozą prawdopodobieństwa wygra najbliższe wybory i będzie nas raczył swoją prezydenturą przez kolejne 4 lata.

 • ~MatiW 2018-10-06
  12:23:59

  36 43

  Wszystko co tu piszecie to ocena prezydentury Adama Fudalego i jego czterech kadencji, czyli 16 lat! Prezydent Kuczera rządzi od 4 lat, a już tyle osiągnął. Więc porównywać te dwie prezydentury możemy zacząć dopiero w 2030 roku!

 • ~ 2018-10-06
  13:35:44

  37 22

  Jak się sprawdzi sondaż to już jest po RYBNIKU i Dzielnicach !!

 • ~ 2018-10-06
  13:54:28

  23 17

  Glosuje na Jozefa Makosza

 • ~trzynasty 2018-10-06
  15:32:11

  31 5

  Każdy, który zadeklaruje i zrealizuje postulat o usunięcie z przestrzeni publicznej szpecących nasze miasto banerów reklamowych. Te wszystkie płoty obwieszone byle jakimi reklamami - fuj.

 • ~templariusz 2018-10-06
  20:29:35

  15 14

  Do Redakcji rybnik.com.pl : proszę zapytać Pana Grodeckiego co oznacza słowo agresja. On wyjaśni. Co to oznacza "Piotruś Pan"? To agresja? Bądźmy szczerzy. Znam dużo ludzi którzy głosowali na Kuczerę ale teraz już nie zagłosują. Choć tak naprawdę nie ma na kogo. I nie dawajcie tendencyjnych tytułów. "Drużynę" PO jak zaprezentowaliście? Takim traktowaniem to sobie tylko robicie złą reklamę. Równo proszę traktować wszystkich.

 • ~Marcin Talarek 2018-10-07
  01:36:04

  22 14

  ~PogromcaSzkodnikow

  Chciałbym krótko odnieść się do Pana pytania o to, w jaki sposób kandydat BSR-u, Michał Chmieliński, będzie się starał o nowe prestiżowe inwestycje a co za tym idzie, nowe miejsca pracy w naszym mieście.

  Zamierzamy m. in. wykorzystać infrastrukturę rybnickiego Kampusu i ściągnąć tam kapitał typu venture capital (inwestycja w spółki na wczesnym etapie rozwoju) oraz środki pochodzące z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Środki te planujemy następnie zainwestować w zespoły młodych ludzi, głównie inżynierów, tzw. startupy, które docelowo będą dostarczać na rynek innowacyjne produkty. Obszar działalności to: sztuczna inteligencja, energoelektronika, mechatronika czy przetwarzanie dźwięku i obrazu. Stworzenie zaś warunków do rozwoju startupów może stać się swego rodzaju katalizatorem szeroko pojętego rozwoju przedsiębiorczości na terenie naszego miasta. Zachęcam do lektury mojej rozmowy z Michałem Uherkiem, Prezesem Zarządu funduszu inwestycyjnego Pion TechVentures: https://www.bloksamorzadowyrybnik.pl/jak-daleko-jest-z-rybnika-do-doliny-krzemowej.

  W tej krótko zarysowanej koncepcji najważniejsze będą dwie sprawy: pozyskanie środków i stworzenie silnych zespołów w oparciu o kompetentnych i kreatywnych liderów (w obszarze energoelektroniki jestem w stanie wymienić kogoś takiego z imienia i nazwiska). W każdym razie szkolnictwa wyższego nie będziemy mieli w naszym mieście przez dobrych kilka najbliższych lat (wyższe uczelnie mają swoje problemy i nie będą skłonne do tworzenia oddziałów zamiejscowych), natomiast nie ma sensu aby Kampus leżał odłogiem. Jestem przekonany, że znów może dać naszemu miastu sygnał do rozwoju i stać się jego symbolem.

  Pozdrawiam

 • ~Pedzel 2018-10-07
  10:02:45

  55 32

  Byle nie Pan Kuczera

 • ~buchu 2018-10-07
  11:11:18

  24 2

  Zawsze zastanawia mnie dlaczego kandydaci mają tylko obietnice a nie konkrety. Dlaczego nie mogą przedstawić czegoś na wzór biznes planu gdy zakłada się firmę i stara o kredyt. Tam muszą być konkrety a nie mrzonki. Ale wtedy nie można powiedzieć, że się chciało ale to inni winni bo kładli kłody pod nogi. Też głosowałem na Kuczerę bo myślałem, że jako młody człowiek zrobi najpierw porządek w UM np. z wydziałem komunikacji, że zajmie się ulepszeniem transportu zbiorowego. Stworzy warunki do powstawanie nowych firm. Kuczera z mojego punktu widzenia jedzie w dużej mierze na rozpoczętych działaniach ś.p. Adama Fudalego. Dużym minusem jest rozdawnictwo w kwestii dotacji do kotłów i termomodernizacji dla prywatnych osób - żeby nie było mieszkam w domu i nie pochwalam takich akcji. Jestem zdania, że władza ma tworzyć takie prawo, które daje możliwości rozwoju i aktywnego działania.

 • ~AlicjaeR 2018-10-07
  12:29:46

  25 20

  I wszystko by było ładnie pięknie gdyby piewcy pana Fudalego potrafili liczyć :) . Fudali był prezydentem lat 16 - szesnaście :) a pan Kuczera zaledwie 4 . Cóż takiego panowie piewcy Fudali uczynił na początku swojej kadencji oprócz naprzykrzania się panu Makoszowi ?

 • ~Agata Kuczera-Kulka 2018-10-07
  12:35:10

  26 32

  Uważam że nasze miasto potrzebuję porządnego menadżera jakim jest Michał Chmieliński. Z całym szacunkiem ale jak chcę dobrze zarządzać swoimi finansami czyt. podatkami to nie idę do nauczyciela ani polityka tylko osoby, która przez wiele lat ma wgląd i doskonale zna się na finansach (członek komisji finansów).

 • ~bikerek 2018-10-07
  20:10:32

  40 17

  A "KWW Wspólnie dla Rybnika z Piotrem Kuczerą" nie powinien się nazywać Koalicją Obywatelską 2 lub PO 2. Na listach wszak mamy aktywnych członków KOD, stałych bywalców Rady Miasta którzy przyrośli do stołków itp. Brakło miejsca na listach KO, to stworzyli KO2.

 • ~rzyt 2018-10-08
  12:08:14

  23 11

  Sukces prezydenta Kuczery to zrównoważony transport w mieście związany z wyprowadzką samochodów z centrum i wybudowanie parkingu wielopoziomowego w najściślejszym centrum Rybnika. Ciekawe co na to powie znawca od transportu? Kupi sobie rower?

 • ~PeterSnuffer 2018-10-08
  19:55:14

  39 7

  Ja się tylko zastanawiam kiedy rybniczanie i w ogóle polska społeczność zrozumie, że potrzeba nam inżynierów, ludzi mających doświadczenie w kierowaniu firmami lub dużymi przedsiębiorstwami, ludzi wykształconych technicznie i ekonomicznie, a nie nauczycieli itp...

 • ~Jan Kowalsko 2018-10-09
  13:42:28

  27 22

  Kuczera wykupił wszyskie słópy w Rybniku i dlatego wszędzie jest gopełno . Cwany piotruś to nie fer ale czego spodziewać się po peło

 • ~ka22 2018-10-09
  17:10:07

  14 2

  Moim prezydentem na pewno nie będzie populista. Wenezuela jest przykładem, jak dla poparcia można doprowadzić do ruiny jeden z najbogatszych krajów na świecie.

 • ~predkront 2018-10-09
  21:12:49

  32 18

  Tak jak juz pisalem nie raz i nie dwa Kuczera jest wyjatkowo slabym prezydentem. Liczba inwestycji prywatnych za jego kadencji wynosi ZERO, chyba ze bedziemy wliczac warzywniaki na osiedlu tak jak juz ktos wspomnial, ale to juz jest kompromitacja. Klakierzy Kuczery przed poprzednimi wyborami zarzucali sp. Fudalemu, ze nie przyciaga inwestorow produkcyjnych do SSE. A ilu przyciagnal Kuczera ze swoja swita wspanialych doradcow? Wiadome jest, ze Kuczera bedzie kandydowal ile razy sie da, bo przeciez nie usmiecha mu sie wracac do nauczycielskiej pensji na poziomie 2500-3000 zl. Do biznesu prywatnego nie pojdzie bo kto go wezmie i na jakie stanowisko? Na czym Kuczera sie zna? Nie piszcie mi tutaj, ze Fudali nie potrafil zagospodarowac placow centrum, a Kuczera wybudowal parking. No bez jaj! To ma byc wybudowane za pieniadze prywatne a nie publiczne, czyli nalezace do nas wszystkich!! Widac biznes nie widzi sensu inwestoac w Rybniku, ale co Kuczera zrobil w tej sprawie zeby potencjalnych inwestorow przekonac? Mam takie wrazenie, ze Kuczera w Rybniku robi to samo co PO robila w skali calego kraju kiedy rzadzila, czyli polityka mamy co mamy, moze jakos to bedzie. "Po co budowac port lotniczy w Polsce jak niedlugo bedziemy miec w Berlinie" - niech Kuczera troche zmieni tekst swojego kolegi partyjnego na "po co sciagac inwestycje jak inni juz je sciagaja" i bedzie przynajmniej uczciwie. Wszedzie dookola slychac o inwestorach tylko nie w Rybniku!!!

 • ~predkront 2018-10-10
  17:53:04

  30 15

  Zapomnialem jeszcze o jednej rzeczy in minus dla Kuczery. Zlikwidowal jedyna rzecz dzieki ktorej Rybnik byl jako tako kojarzony w Polsce, czyli coroczne koncerty gwiazd. Teraz ludzie z innych regionow kojarza nas juz tylko ze szpitalem psychiatrycznym i z niczym wiecej. Gratulacje, rozwoj jak cholera!!

 • ~Magdalena Noga 2018-10-12
  08:52:26

  17 0

  Najważniejsze to żeby iść na wybory. Nasze sprawy w naszych rękach, to znaczy w naszych głosach.

 • ~Henryk Muras 2018-10-12
  09:01:10

  9 28

  głos na pana Piotra, to głos na dalszy, zrównoważony rozwój miasta, bez wizjonerskich szaleństw i obiecanek.

 • ~uvwxyz 2018-10-15
  00:40:12

  1 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~jojo 2018-10-15
  22:37:33

  5 2

  A kto zapłacił za likwidację obwisłych szczupaków na rondzie ?

 • ~Jasiu Izusio 2018-10-15
  22:56:48

  7 1

  Miasto
  a kto inny
  rowerzyści i ich tunel na Paruszowcu za jedyne ?
  Na to pieniądze są

 • ~Teddy 2018-10-16
  10:18:03

  1 2

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~powiem1 2018-10-17
  06:53:59

  9 5

  Widać wyraźnie, że czas ma dobry wpływ na decyzje. Sondaże z dnia na dzień wyglądają inaczej, niemniej jednak przewaga topnieje, na korzyść ludzi doświadczonych.
  Ktoś wcześniej pisał o doświadczeniu, inżynierach, zarządzaniu. Tak oddajmy Rybnik w ręce takich ludzi.
  Koniec z nauczycielami w mieście, koniec z politologami - cóż oni wiedzą o ... :-)))

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jakie masz plany na wakacje?


Oddanych głosów: 173