zamknij

Wiadomości

Rybnik zapada się? W tych miejscach na pewno

2022-06-13, Autor: 

Trzeba uważać gdzie się stąpa w Rybniku. W miniony weekend zapadł się chodnik przy ul. Wieniawskiego (w pobliżu dworca PKP). Uważać też muszą kierowcy na Kotucza, gdzie to samo stało się z jezdnią. W magistracie pytamy, co jest przyczyną obu zdarzeń.

Reklama

O sporej dziurze przy Wieniawskiego ostrzegał w weekend jeden z internautów.

Zapadł się chodnik na drodze dla pieszych. Wielka dziura, dobrze, że nikomu się nic nie stało i nie było żadnego dziecka! Straż miejska powiadomiona, ciekawe jak szybko to ogarną – pisał w mediach społecznościowych.

Podjechaliśmy we wskazane miejsce i faktycznie – niebezpieczna dziura została już zabezpieczona przez służby.

Nasza Czytelniczka zauważyła też, że niebezpiecznie jest na ul. Kotucza, w pobliżu sygnalizacji świetlnej i ronda Wileńskiego. Zapadła się tam jezdnia.

Czego dowiadujemy się w magistracie? Jak wyjaśnia nam Lucyna Tyl z biura prasowego UM w Rybniku, w przypadku ul. Wieniawskiego, problem związany jest z awarią kanalizacji ogólnospławnej.

Naprawą zajmie się PWiK, a następnie RSK ponownie wybrukuje na nowo uszkodzony fragment chodnika. Jeśli chodzi o ul. Kotucza, trwa ustalanie przyczyn uszkodzenia fragmentu drogi, dopiero potem będzie można podjąć decyzję kto i w jakim zakresie zajmie się naprawą – dowiadujemy się.

Lucyna Tyl dodaje, że zarówno uszkodzenia na ul. Wieniawskiego, jak i na ul. Kotucza zostały oznaczone i zabezpieczone przez Rybnickie Służby Komunale.

Znacie podobne miejsca, jak w artykule, które stwarzają zagrożenie dla pieszych i kierowców?

Oceń publikację: + 1 + 30 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~waldus 2022-06-13
  13:08:15

  74 91

  symboliczne.

  Rybnik pod Kuczera upada tak samo, jak Warszawa za dupiarza.

 • ~Arteks 2022-06-13
  13:14:17

  64 54

  @waldus - PiS nas może uratować. Fica zamiast Kuczery! ;PPP

 • ~stam55 2022-06-13
  13:32:53

  42 6

  Na gliwickiej przy wyjeździe z cegielnianej też się zapada,na szczęście zostało te miejsce od chyba miesiąca zabezpieczone pachołkiem drogowym,osobiście czuje się bezpiecznie.

 • ~tuptyś 2022-06-13
  13:45:40

  46 15

  cokolwiek się zapada lub psuje to na pewno nie z winy urzędników z chrobrego

 • ~hub381 2022-06-13
  15:21:38

  30 27

  ~walduś,zaproś Kowalskiego lub Suska oni problem rozwiążą...

 • ~ 2022-06-13
  17:40:48

  17 21

  ~waldus - łżesz w żywe oczy.... Tu akurat Arteks dobrze to podsumował :)) choć nie wiem waldus czy dobrze zrozumiałeś jego ironię :DD
  To, że zapada się asfalt nie oznacza upadku miasta.
  Mnie też wkurzają dziury i nierówności w śródmieściu miasta ale nie jest to jego upadek.

 • ~Kwinto 2022-06-13
  20:42:20

  22 8

  Zapadać to się może teren przez nasze kochane kopalnie, zaś tutaj mamy do czynienia ze zwykłym podmyciem ziemi przez nieszczelną kanalizację. Mamy takie czasy że o każdej dziurze trzeba zrobić artykuł.
  Niech redakcja sprawdzi czy to nie jakiś lej krasowy kto wie!

 • ~1floyd 2022-06-14
  17:15:33

  6 2

  Jak kiedyś w słynnym skeczu, majster powiedział. Woda napotykając dziurę wypływa. Praw fizyki pan nie zmienisz, i nie bądź pan głąb. Takie zapadliska, w zurbanizowanych aglomeracjach to normalne zjawisko. W Rybniku są kanały czy to deszczowe, czy kanalizacyjne mające grubo ponad 60 lat. A są i przedwojenne. Choć te, podobno są dużo lepszym stanie, niż wybudowane w późniejszym okresie. Rury z biegiem lat kruszeją, a wstrząsy związane z eksploatacją górniczą powodują ich rozszczelnienia i załomy. Podczas deszczy, silnie nawodniony grunt, wpływa do nich, powodując powstawanie pustych przestrzeni, które z czasem się zapadają. I na to nie mamy wpływu. Są wprawdzie różne techniki ich napraw, ale są to naprawdę potężne koszty. Gorzej gdy sami świadomie, pomagamy tym dewastacjom. Mam na myśli o gniazdach nutrii nad Nacyną. Może i są one atrakcją dla milusińskich ale? Tunele które drążą mocno osłabiają podbudowę wałów ochronnych Nacyny. I z czasem one też zaczną osiadać. I tak w miejsce fajnych ścieżek dla rolkarzy czy rowerzystów, powstanie tor do pump tracku.

 • ~marekm71 2022-06-17
  20:13:23

  5 0

  Na Końcu ul. Zebrzydowickiej też są zapadliśmy aż domy się rozpadają jak jadą Ciężarówki w nocy ile fabryka dała i nikt z tym nic nie robi.

 • ~ 2022-06-17
  22:02:19

  5 1

  Śródmieście Rybnika to jedne wielkie dziury, które ostatnio częściowo zostały podleczone przez RSK jak na Pl. Armii Krajowej, Kościuszki a defakto dalej są takie zapadliska i dziury, że szlak mnie trafia jak mam jeździc po centrum i niszczyć sobie samochód. Ale portalowy troll wyskoczy z usprawiedliwieniami, że przecież nie jest żle w innych miastach jest jeszcze gorzej....
  Co mnie obchodzą inne miasta?! Mnie interesuje Rybnik i jego opłakany stan nawierzchni w samym centrum.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1803