zamknij

Wiadomości

Rybnik: wracają płatne parkingi

2020-05-11, Autor: 

Uwaga kierowcy! Rybnicki magistrat informuje, że od poniedziałku, 18 maja, wznowiony zostanie pobór opłat na parkingach miejskich i w pasach drogowych.

Reklama

Opłaty za parkowanie na miejskich parkingach i w pasach drogowych nie były pobierane od 19 marca w związku z epidemią koronawirusa. Miasto odpowiedziało w ten sposób na skierowany do samorządów apel Ministerstwa Infrastruktury.

Zawieszenie poboru opłat miało na celu ograniczenie gromadzenia się ludzi w transporcie publicznym. Powolne „odmrażanie” kolejnych sektorów gospodarki spowodowało podjęcie decyzji o przywróceniu w Rybniku – podobnie jak w wielu innych miastach – opłat za parkowanie.

– Decyzja ta podyktowania jest kilkoma względami. Powoli wracamy – choć z zachowaniem reżimu sanitarnego – do wielu obowiązków i aktywności sprzed pandemii. Miejsca parkingowe są więc teraz bardziej potrzebne niż kilka tygodni temu, a przywrócenie opłat pozwoli na rotacyjne korzystanie z parkingów. Istotny jest też fakt, że autobusy komunikacji miejskiej kursują już według specjalnego rozkładu roboczego, co pozwala na bezpieczne korzystanie z transportu publicznego z zachowaniem niezbędnych wymogów sanitarnych. Ważne są też oczywiście względy ekonomiczne – niepobieranie opłat za parkowanie to dla miasta wielosettysięczne straty, zgodnie z wyliczeniami Rybnickich Służb Komunalnych, jednostki administrującej miejskimi parkingami, sięgają one 218 000 zł miesięcznie – tłumaczy prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Warto przy tym przypomnieć, że niepobieranie opłat za parkowanie w pasie drogowym także oznaczało dla miasta brak przychodów – 48 tysięcy zł miesięcznie.

Rybnickie Służby Komunalne podkreślają, że klienci, którzy mieli wykupiony abonament na marzec, będą mogli na podstawie tego abonamentu korzystać z danego parkingu do końca maja.

Wszystkie urządzenia do poboru opłat będą systematycznie odkażane przez miejskie służby.

 

Oceń publikację: + 1 + 25 - 1 - 82

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (39):
 • ~Macik765 2020-05-11
  15:44:52

  Czyli logika jest taka - pandemia się zaczyna to reagujemy, wprowadzamy bezpłatne parkingi żeby ludzie mniej korzystali z transportu zbiorowego. Zmniejsza to ryzyko wzrostu zachorowań. A teraz gdy epidemia w Rybniku wybuchła w najlepsze, wprowadzamy z powrotem opłaty za parkowanie co spowoduje wzrost osób w transporcie zbiorowym ryzykując dalszym wzrostem zachorowań.

 • ~ 2020-05-11
  15:53:41

  nie, logika jest taka, każdy kto może i tak pojedzie samochodem, dlatego czemu nie ściągnąć z niego daniny ?

 • ~ 2020-05-11
  16:08:31

  97 5

  Domyślam się, że ta wiadomość ucieszy Arteksa.

 • ~ 2020-05-11
  16:45:49

  128 9

  Czyli możemy otwierać żłobki i przedszkola a górnicy wracać pod ziemię. Pandemia w Rybniku wg rybnickiego UM kończy się od poniedziałku.

 • ~rzyt 2020-05-11
  17:01:39

  122 4

  Czy ktoś słyszał o jakimś radnym Rybnika, który by w czasie korony zrezygnował z diety radnego? Ewentualnie przeznaczył ją na szczytny cel?

 • ~adamczykhenryk1 2020-05-11
  17:01:41

  13 42

  pandemia !! a trupy gdzie ?
  Pandemia ( Wikipedia )
  Pandemia (gr. pan „wszyscy”, demos „lud”) – nazwa epidemii o szczególnie dużych rozmiarach, na dużym obszarze, obejmującej kraje, a nawet kontynenty

 • ~Arteks 2020-05-11
  17:03:05

  Najwyższy czas - dlaczego miasto tak bardzo najeżdżane przez blachosmrody ma oddawać powierzchnię w najcenniejszych miejscach za darmo? Jakoś państwo nie zrezygnowało z płacenia podatków od tych którzy normalnie pracują w czasie epidemii - i każdy z nas uważa to za coś normalnego. @Macik765 - przypuszczam, że zrezygnowano w pewnym momencie z opłat bo miasto było kompletnie puste, szczególnie w czasie zakazu wychodzenia. Więc jaki sens byłoby utrzymywanie całej infrastruktury parkingowej? Teraz życie wraca do normy i wracają opłaty. @bartezz - każdego rybniczanina który lojalnie dba o interes swojego miasta. :) Tym bardziej, że opłaty parkingowe w Rybniku są bardzo niskie. @ursus - prawidłowa zależność. W ten sposób można regulować popyt i powiększać przychody miasta. Każdy rozsądny gospodarz będzie dbał o to aby przychody rosły, a nie spadały. W takim Aeroklubie zawsze dbają aby w czasie imprez na lotnisku kierowcy aut płacili "daninę" za parkowanie. I słusznie - dlaczego na kierowcach mają zarabiać tylko mechanicy, koncerny motoryzacyjne czy petrochemia?

 • ~adamos33 2020-05-11
  18:04:21

  51 6

  Rozumiem że pisząc ten post swojego cyt."blachosmroda" już nie posiadasz,no bo gdzie logika z takimi tekstami wyjeżdżać i nie tylko w tym temacie gdy sam się chwaliłeś jak to o klimatyzację dbasz w samochodzie itp.

 • ~Arteks 2020-05-11
  18:12:06

  18 64

  @adamos33 - posiadam i zawsze jeśli jadę gdzieś do niedostępnych transportem publicznym miejsc czy to w Polsce czy za granicą - płacę za parkowanie i nie stoję gdzieś na trawniku czy na jakieś bocznej drodze 2 km od celu podróży bo nie jestem "darmus". Stać mnie na auto, paliwo, serwis czy OC/AC - stać mnie też na opłaty parkingowe. :)

 • ~Bernard Jona 2020-05-11
  18:40:30

  52 11

  Chyba komuś w UM zależy na tym żeby jeszcze więcej mieszkańców mogło zarazić się koronawirusem? Mało chorych parkingi darmowe, kiedy gwałtownie zarażonych w Rybniku przybywa to wracają opłaty.

 • ~Arteks 2020-05-11
  18:47:29

  20 58

  @Bernard - ale to jest bez sensu co piszesz. Bo jeśli ktoś się obawia choroby - niech siedzi w domu. A jak ktoś się nie obawia to niech jedzie gdzie chce - ale niech za miejsce parkingowe płaci.

 • ~Jacek Kałusek 2020-05-11
  20:29:22

  28 1

  To rozumiem, że wraca też pełne kursowanie komunikacji miejskiej bez żadnych ograniczeń??

 • ~Lateks 2020-05-11
  20:33:20

  23 3

  Pokażcie mi chociaż jedno miejsce w mieście gdzie brakuje wolnych miejsc parkingowych w czasie kiedy nie są pobierane opłaty za parkowanie? Ładnie napisane ile wynoszą wpływy z parkingów. Szkoda że UM nie podał ile kosztuje pobór tych opłat? ile kosztował zakup parkometrów, ile kosztuje energia, utrzymanie i dezynfekcja?
  P.s. (tak wiem są zamknięte szkoły i dużo firm nie pracuje normalnie stąd ruch znacznie mniejszy)

 • ~ 2020-05-11
  21:25:23

  18 4

  ~Arteks , ale to jest bez sensu co piszesz. co ma do tego aeroklub, do którego ludzie jadą raz w roku na pokazy (czemu akurat aeroklub, znowu masz jakieś urojone wizje ?), od dojazdu do pracy, czy z powodu załatwienia spraw życiowych ?
  rozumiem, że RSK stanie na wysokości zadania i będzie co najmniej raz dziennie dezynfekować parkomaty, oby sie nie okazało że koszt obsługi systemu parkonkowego będzie wyższy od wpływów, ale w naszym "nowoczesnym" mieście wszystko jest możliwe

 • ~Arteks 2020-05-11
  21:38:19

  6 20

  Trudno aby się domagać, żeby te ogromne place były o każdej porze pełne. Jest czas, że kościół, galeria handlowa, stadion czy biurowiec jest pełen ludzi - a jest taki, że obiekty tego typu są puste lub wypełnione w niewielkiej części. Tak samo jest z autami. Widziałem już pełne parkingi w naszym Śródmieściu chociaż znalezienie wolnego miejsca u nas jest dużo prostsze niż np. w Katowicach - w których co ciekawe dwa duże znane parkingi (Sokolska i Dworcowa) zostały zlikwidowane. W jednym miejscu powstanie biurowiec, w drugim plac-deptak. Nauczyciele? Oni wjechali już dawno swoimi wozami do szkół - często zabierając miejsca do rekreacji dzieci czy młodzieży, więc oni nie muszą korzystać z płatnych miejskich parkingów bo mają szkolne "za darmo". W Rybniku jest nawet chyba jedyny w Polsce - parking w parku (Wiśniowiec). @ursus - to nie ma znaczenia czy ktoś przyjeżdża w celach rozrywkowych czy życiowych. Przyjeżdżasz gdzieś autem - płać za to. Świetnie pojęli to (i słusznie) prywatni właściciele placów którzy zarabiają za garażowanie czy parkowanie aut. Łaski się nie robi, że się zagraca czyjś teren.

 • ~ 2020-05-11
  21:58:21

  19 4

  przy okazji parking dla urzędników w UM jeszcze istnieje ? dalej będzie podzial na równych i równiejszych ?
  parafrazując klasyka "Pisarze do piór, studenci do nauki" ... a urzędnicy do autobusów, ewentualnie na miejski rower, a nie rozbijać się własnym samochodem

 • ~ 2020-05-11
  22:03:27

  14 3

  ~Arteks
  dla ciebie jak zwykle nie ma znaczenia, ale to na szczęście żadna wyrocznia, ale dla innych tak, jechać długo i niewygodnie miejskim autobusem, narażając się na zarażenie, lub bezpieczniej i wygodniej samochodem to jest różnica,
  nie kazdy jest ideowcem i masochistą, dlatego nie mierz wszystkich swoja miarą

 • ~Arteks 2020-05-11
  22:11:24

  6 17

  @ursus - w autobusach komunikacji miejskiej w Rybniku górników się nie spotyka więc... można czuć się bezpieczniej niż na parkingu czy stacji benzynowej. ;) Parking dla urzędników wewnątrz UM powinien być zlikwidowany i przekształcony w jakiś miejski ogórd ogólnodostępny. A co najwyżej urzędnicy mogliby sobie wyłączyć jakąś część parkingu ogólnodostępnego - tylko ci którzy korzystają ze służbowych aut. A reszta niech płaci jak każdy inny obywatel i niech parkuje na parkingach miejskich. Miejsc jest na nich dostatek jak stwierdził @lateks. Byłby dzięki temu obalony argument jaki przedstawiłeś (nie tylko ty to dostrzegasz).

 • ~ 2020-05-11
  22:26:15

  15 4

  Arteks nie wymyślaj kojejnej własnej "nauki", a to tylko górnicy mogą być zarażeni a inni już nie ? jak ktoś miał nieświadomie kontakt z zarażonym ( a niech to będzie nawet górnik) i przechodzi chorobę bez symptomów nie wiedząc o niczym rozsiewając w otoczeniu wirusa, to nie jest to zagrozenie ? mądrzejsze osoby starają się takiego zagrożenia unikać, niejtórym jest to wszystko jedno a samozwańczy "mędrcy" dorabiaja do tego własną ideologię

 • ~artefaks 2020-05-11
  22:51:40

  11 3

  @Arteks. Prezydent Sosnowca ( to nie żart).Wypowiedział się by Śląsk , a szczególnie Rybnik ogrodzić kordonem.Możemy mieć u siebie Lombardię i Bergamo. Nie wyjedziesz nawet do Rybnika 2 na uchodźctwie, Również autobusem

 • ~Arteks 2020-05-11
  22:52:19

  4 20

  @ursus - prymitywnie prowokujesz a jak ci się odgryzę to się obrazisz. Więc tego tym razem nie robię. Myśl sobie co chcesz i analizuj moje tezy - drogi obrońco smrodu.

 • ~artefaks 2020-05-11
  23:07:22

  15 3

  @arteks. Wygrażasz się ludziom którzy cię karmią i grzeją. Fajne jest jak to ekologiczne ciepełko płynie z rurki w ścianie ,które jest produkowane na kopalni z narażeniem zdrowia ludzi tam pracujących i środowiska w prehistorycznych kotłach...

 • ~ 2020-05-11
  23:25:00

  20 5

  ~Arteks
  tradycyjnie nie mając niczego mądrego do napisania, zaczynasz swoje prymitywne obrażanie
  "obrońca smrodu" ? nie bądź taki skromny, głównym utrwalaczem smrodu i zacofania jesteś ty sam, świadomie kupując mieszkanie ogrzewane się z 80 letniego pozaklasowego Borsiga, niestety twoje rokowania na poprawę w tym temacie są nadwyraz kiepskie, dlatego jedyne co pozostaje, to prymitywne obrażanie i hejt

 • ~Arteks 2020-05-12
  10:50:12

  2 6

  @artefaks @ursus - obaj zapisaliście się w annałach tego portalu jako obrońcy smrodu i mułu. Dlaczego więc tak się wkurzacie? Można pracować z prehistorycznymi urządzeniami jeśli ktoś za to dobrze płaci. Ale trzeba być prymitywem lub dzikusem aby mieć takie prehistoryczne pylące piece w swoich... chałupach.

 • ~ 2020-05-12
  11:27:37

  6 1

  ~Arteks 2020-05-12 10:50:12
  "@artefaks @ursus - obaj zapisaliście się w annałach tego portalu jako obrońcy smrodu i mułu. "
  bo tak stwierdził samozwańczy "autorytet" Arteks, prymitywne to
  "Ale trzeba być prymitywem lub dzikusem aby mieć takie prehistoryczne pylące piece w swoich... chałupach."
  z "chałupy" to zapewne przyjechali twoi przodkowie, pakując dobytek do skrzynki po margarynie ( z darów UNNRY), dlatego próbujesz wszystkich mierzyć swoją miarą , ale hasło węgiel+ dom jednorodzinny + ursus sprawia że dostajesz szału,ślepo i prymitywnie atakując osobowo moją osobę, tymczasem zautomatyzowany proces spalania nawet w tym jak to stwierdziłeś " prehistorycznym pylącym piecu "którego nigdy w użyciu nie widziałeś, co nie przeszkadza ci wypowiadać się jako samozwańczy ekspert, jest bez porównania bardziej przyjazny dla użytkownika tym bardziej że występuje w piwnicy, niż występujące w wielu mieszkaniach także w centrum piece kaflowe, lub tzw centralne etażowe, ale trzeba być prymitywem lub dzikusem aby mieć takie prehistoryczne pylące piece w swoich... mieszkaniach, w kuchni lub pokoju, to jest przykład "miastotwórczego" budownictwa wielorodzinnego, czyli czegoś, co cię rajcuje

 • ~ 2020-05-12
  11:31:38

  7 2

  Arteks
  przy okazji kolejny raz pokazujesz, że przy braku argumentów kolejny raz zupełnie zmienisz temat, byleby tylko w sobie charakterystyczny sposób prymitywnie zaatakować osobowo , tak wygląda twoja rzeczowa dyskusja prowadzona na temat, którą wielokrotnie szczyciłeś się w swoich komentarzach

 • ~Arteks 2020-05-12
  12:13:18

  1 6

  @ursus - chłopie ale jakich argumentów oczekujesz jak ty w każdym temacie przenosisz dyskusję na użytkownika i ciągle jątrzysz? Tutaj np. posunąłeś się np. do zaglądania komuś do metryki, a moi rodzice czy dziadkowie nie mają nic wspólnego ze wschodem i urodzili się na Śląsku. Ty z kolei nosisz nazwisko bardzo popularne w Sierpcu czy na ziemiach odzyskanych... Nie broń już tego swojego zdziczenia bo podczas gdy piece kaflowe w blokach montowano w czasach Bieruta i wczesnego Gomułki to ty zamontowałeś piec na węgiel kilka lat temu - co nawet w dyskusji z kimś innym obwieściłeś jakby coś z czego jest się chwalić zamiast się wstydzić. Żyjesz jak dziad, a potem cię uraża to, że ktoś ci zwróci uwagę. Ja przynajmniej robię to prosto z mostu. Każdy twój gość którego zaprosisz do swojej chałupy - będzie się za plecami nabijał z twojego skąpstwa i zacofania.

 • ~rzyt 2020-05-12
  13:11:27

  5 0

  Nazwisko Arteksa występuje 58 razy w Rybniku. Moje zaś 307 razy czyli jest nas więcej ;)))

  Pozdrawiam.

 • ~ 2020-05-12
  17:01:46

  7 0

  ~Arteks 2020-05-12 12:13:18
  "@ursus - chłopie ale jakich argumentów oczekujesz jak ty w każdym temacie przenosisz dyskusję na użytkownika i ciągle jątrzysz? "
  w którym miejscu ? chyba ci sie z lustrem pomyliło
  "Tutaj np. posunąłeś się np. do zaglądania komuś do metryki, a moi rodzice czy dziadkowie nie mają nic wspólnego ze wschodem i urodzili się na Śląsku. "
  a czy przypadkiem sam nie zacząłeś prymitywnego wywodu o "chałupach" ?
  "Ty z kolei nosisz nazwisko bardzo popularne w Sierpcu czy na ziemiach odzyskanych... "
  ??? Sierpc ? skąd ci się to bierze bo ,akurat moje nazwisko wogóle nie występuje w tych rejonach
  poprzednio "lotnictwo sportowe"
  wcześniej rzekomo "mieszkam przy szkole"
  kolejny raz pokazujesz na swoim przykładzie, że nie można poważnie traktować osoby, które swoje pojmowanie swiata opiera na własnych urojeniach
  wolę żyć jak dziad, ale tylko w twoim miemamiu, niż żyć w matrixie w czterech ścianach króliczoka, opierając zwoje życie na własnych urojeniach (czego przykład pokazałeś powyżej) i wylewaniu ich masowo na lokalnych portalach

  przy okazji przypominam, że artykuł dotyczy płatnych parkingów, a nie kolejnego szaleńczego ataku osobowego na mnie spowodowanego wybuchowym dla ciebie połączeniem słów ursus, dom prywatny (nazywany przez ciebie "chałupą" i węgiel, "tylko" dlatego ze jestem osobą która nie podziela bezkrytycznie twoich oderwanych od rzeczywistości "wizji" , wiele z nich poddając w watpliwość , ciekawe że zestawienie "miastotwórczy"blok czy kamienica i węgiel spalany w piecu w pokoju jest ok, i wcale nie ma tam hipokryzji, lepiej mnie atakować osobowo,
  napisz lepiej co ty zrobiłeś dla poprawy powietrza oprócz świadomego i celowego zakupu mieszkania ogrzewanego w o wiele bardziej przestarzały sposób niż mój dom (co absolutnie nie jest prymitywnym dziadowaniem) i hurtowego wylewania żalu w sieci?
  w okresie kiedy można było kupić tyle mieszkań w ciekawych lokalizacjach, ogrzewanych w nowoczesny sposób ty wybrałeś inaczej, chwaląc się publicznie ze swojego wyboru, każdy twój gość którego zaprosisz do swojego "nowoczesnego i miastotwórczego" króliczoka i każdy czytający twoje samouwielbienie w sieci - już nabija się z twojego skąpstwa i zacofania

 • ~Arteks 2020-05-12
  17:51:56

  0 8

  @ursus - to, że ci się chce pisać takie bezsensowne długie epopeje przeciwko komuś świadczy jak bardzo chowasz urazy i frustracje wokół innych. I jak bardzo jakaś próba dołożenia komuś - obraca się przeciwko tobie. ;P Napisałeś kiedyś, że wiesz kim jestem i gdzie mieszkam - to i ja się dowiedziałem kto jest moim adwersarzem. W notkach prasowych występujesz czasami przez e, a czasami bez e (gdzieś się zakradła literówka). Na stronie klubu jesteś bez e więc jednak... Przemyśl, miasto do którego trafiło po wojnie sporo repatriantów. Mi jak przystało na światowca jest to obojętne kto skąd pochodzi. Ale jeśli koleś być może z korzeniami zza Buga - imputuje lokalsowi, że jego przodkowie przybyli tu z dobytkiem w skrzynce po margarynie to jest to co najmniej dziwne by nie powiedzieć niesmaczne.

 • ~artefaks 2020-05-12
  18:23:37

  8 0

  @Artex.
  Etniczni Ślązacy nie używają przedrostka ,,mi". Zamiast tego jest ,,mie". Przedrostka ,,mi"używał namiętnie Tadeusz Fijewski w Lipcach Reymontowskich w ekranizacji ,,Chłopów"
  Czyli tam Twoja ojcowizna. W chałupach ( namiętnie używasz tego słowa) paliło się drewnem jak kto miał serwituty na dworski las. Albo zbierało się chrust ( nie legalnie) ,torf . Lub suszyło się krowie placki na opał.Dlatego zrozumiały jest kompleks do chałup, który zamierzasz pokonać przez zaprzeczenie.... A tak się nie da
  Cieszę się że Twoja rodzina doznała awansu cywilizacyjnego. Po latach jak latałeś z kiblem do piwnicy po wongiel. Podłączono stare maroko do ciepła systemowego. Jest to zasilane z archaicznych co prawda kotłów. Ale zawsze jest to namiastka luksusu
  Za Chłopów Reymont dostał nobla. Nie martw się. Tobie to nie grozi....

 • ~ 2020-05-12
  19:20:15

  7 0

  Arteks 2020-05-12 17:51:56
  to, że ci się chce pisać takie bezsensowne oderwane od realiów epopeje przeciwko mnie świadczy jak bardzo chowasz urazy i frustracje wokół innych. I jak bardzo jakaś próba dołożenia komuś - obraca się przeciwko tobie
  "to i ja się dowiedziałem kto jest moim adwersarzem. W notkach prasowych występujesz czasami przez e, a czasami bez e (gdzieś się zakradła literówka)."
  ??? nie mam pojęcia o czym piszesz, ale gratuluję teorii spiskowych, kolejny raz potwierdzasz swoje urojenia :)
  " Na stronie klubu jesteś bez e"
  nie wiem co bierzesz, ale widać mocno działa na umysł
  "więc jednak... Przemyśl," miasto do którego trafiło po wojnie sporo repatriantów."
  gratuluję "trafności", załórz biuro detektywistyczne, nie zarobisz nawet na sól
  "Mi jak przystało na światowca"
  dobre :))
  mimo wszysttko dziękuję ze wprawiłeś mnie w dobry humor :)
  dawno tak sie nie uśmiałem, startuj chłopie do Ryjka

 • ~Arteks 2020-05-12
  19:48:01

  1 7

  @artefaks - ktoś kiedyś napisał mi, że nie znam się na piecach i paleniu węglem. Uznałem to za ogromny atut i komplement! Faktycznie się na tym nie znam bo ta znajomość we współczesnych czasach jest dla większości mieszkańców miast zupełnie zbędna. Dzieci ze wsi i biednych chałup nie miały niestety tyle szczęścia... Piec widziałem u mojego dziadka ale w przeciwieństwie do tych pospawanych złomów Made in Janusch ukrytych z powodu pylenia i szpetoty po piwnicach - to był piękny piec kaflowy który sam w sobie stanowił estetyczne wyposażenie domu. Celowo używam słowo chałupa - bo coś obleśnego, brudnego i kopcącego na zewnątrz nie zasługuje w XXI wieku na miano domu. Czasy się zmieniły i tak jak
  furmanka to nie auto - tak chałupa to nie dom. A czemu ty nie piszesz po śląsku? Bo nikt by nie zrozumiał? Przecież i tak nikt by na tym nie stracił bo większość twoich wpisów to śmieci. @ursus - to ty się w ogóle z czegoś śmiejesz? A przecież z twoich nudnych i smętnych wpisów wyłania się obraz ponuraka i takiego forumowego zgredzika. ;)

 • ~ 2020-05-12
  20:23:20

  7 0

  tak Arteks,śmieję się z twoich urojeń i teorii spiskowych , zwłaszcza ostatnich na mój temat i mojego pochodzenia
  widziałeś w pokoju piec kaflowy i na tej podstawie wypowiadasz się o zautomatyzowanych kotłach weglowych, gratuluje "profesjonalizmu"
  to tak, jakby po podróży retro w "teksasie " na drewnianych ławkach ciągniętym przez parowóz wypowiadać się na temat komfortu w Pendolino
  piec kaflowy ? ognisko i syf w domu, bieganie po pokoju z opałem i popiołem, to nie dla mnie
  " Celowo używam słowo chałupa - bo coś obleśnego, brudnego i kopcącego na zewnątrz nie zasługuje w XXI wieku na miano domu. "
  zapraszałem cię niejednokrotnie byś zrobił zdjęcie mojego rzekomo kopcącego komina i na okolicznościową nalepke (przecież chwaliłeś się, że wiesz kim jestem), ale jakoś się nie doczekałem, dlatego bierz się do działania, albo skończ pie...ć kolejne brednie pod moim adresem

 • ~Arteks 2020-05-12
  20:38:54

  0 5

  @ursus - ale po co ja mam weryfikować informacje które sam podałeś? Gdybyś nic nie napisał, sądziłbym naiwnie, że taka osoba jak ty, człowiek na stanowisku - pewnie ma pompę ciepła albo inne cudo współczesnej techniki grzewczej ale ty pochwaliłeś się sam w dyskusji z innym czytelnikiem, że masz piec z podajnikiem i co ciekawe nie od 10 lat ale... wstawiłeś go ok. 3 lata temu - czyli w szczytowym okresie DYSKUSJI na tematy walki ze smogiem w mieście, regionie i kraju! Wiem, że to lepsze niż śmieciuch ale też przestarzałe i może nie stanowiące problemu na rzadko zaludnionej wsi ale w mieście to rozwiązanie niepraktyczne i uciążliwe. A co do zdjęć, ja też prosiłem o zdjęcia niby tak bardzo uciążliwych według ciebie i @artefaksa - kominów z ciepłowni. Nie doczekałem się. Poza tym jak macie nieocieplone te chałupy to niepotrzebnie produkujecie ciepło które wam ucieka. O ile zmniejszono moc dzięki ociepleniu tak dużego osiedla jak Nowiny (praktycznie już 90%) bloków jest ocieplonych. Myślę, że do końca przyszłego roku proces termomodernizacji się zakończy. :D

 • ~artefaks 2020-05-12
  20:39:49

  5 0

  @Arteks. Dobrze że jesteś.Ryjka w tym roku nie będzie, A ty zapewniasz rozrywkę intelektualną i ubaw a la Buchalik.Jesteś wielki. Jeszcze raz Dziękuję :)

 • ~Arteks 2020-05-12
  20:50:46

  0 5

  @artefaks - dzięki wielkie bo to trzeba mieć talent aby kogoś rozbawić. I jaką można mieć z tego satysfakcję, że ktoś się uśmiechnął. :) Ty za to specjalizujesz się w trollingu lub w sucharach. Niestety ani jedno ani drugie nie jest w twoim wydaniu śmieszne - a chyba w zamierzeniu miało być. ;) PS. Sezon grzewczy minął, a na zdjęcia dymiących kominów z miejskiej ciepłowni się nie doczekaliśmy. Zresztą w Rybniku jest ich więcej bo podobno są też w okolicy d. KWK Rymer i na KWK Jankowice - ale nie wiedziałem o ich istnieniu bo... nie dają o sobie w żaden sposób znać.

 • ~ 2020-05-12
  21:02:31

  5 0

  Arteks 2020-05-12 20:38:54
  "@ursus - ale po co ja mam weryfikować informacje które sam podałeś?"
  dobre :)
  "Gdybyś nic nie napisał, sądziłbym naiwnie, że taka osoba jak ty, człowiek na stanowisku"
  na jakim stanowisku ? ciekawość mnie prawie zżera :)
  " ale ty pochwaliłeś się sam w dyskusji z innym czytelnikiem, że masz piec z podajnikiem i co ciekawe nie od 10 lat ale... wstawiłeś go ok. 3 lata temu - czyli w szczytowym okresie DYSKUSJI na tematy walki ze smogiem w mieście, regionie i kraju! "
  ??? kolejne pudło, ale strzelaj dalej swoimi urojeniami, niedawno twierdziłeś że było dwa lata temu , dlatego zastanów sie która wersja jest prawdziwa, bo kolejny raz płyniesz
  "A co do zdjęć, ja też prosiłem o zdjęcia niby tak bardzo uciążliwych według ciebie i @artefaksa - kominów z ciepłowni. Nie doczekałem się."
  nie odwacaj kota ogonem, bo doskonale wiemy, że regularne pylenie z przestarzałego kotla przemysłowego, ze względu na technologię spalania to nie jest widoczny dym, który można sfotografować, ty jednak cały czas kręcisz o "kopcących kominach w chałupach", a jak dochodzi do konkretow to cisza
  przy okazji, jak wielokrotnie twierdziłeś że zawsze piszesz merytorycznie i na temat, zamiast być słowny w swych deklaracjach, zacząłeś kolejne zaczepki pod moim adresem i cały czas nię na nich skupiasz

 • ~artefaks 2020-05-12
  21:06:53

  7 1

  Ach! Wielka sława, to żart, Archi komina jest wart....
  Błazna chętnie bym sfotografował. Ale kominy ? Zostawiam tą sesję dla specjalisty.Do trasy wycieczki rowerowej dołóż Niewiadom. Tam też jest komin to i erekcja będzie

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4095