zamknij

Wiadomości

Rybnik: mundurowi ujawnili 106 wykroczeń podczas jednodniowych działań "NURD"

2023-03-23, Autor: 

Rybniccy policjanci przeprowadzili w środę (22 marca) na terenie naszego miasta i powiatu działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego. 

Reklama

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego zależy od bardzo wielu czynników. Tam gdzie można, oddziela się ruch pieszy i rowerowy od ruchu pojazdów. Niestety nie zawsze jest to możliwe i w wielu przypadkach ruch pieszych i rowerzystów odbywa się wspólnie z ruchem pojazdów np. podczas przechodzenia przez jezdnię. Dlatego rybniccy policjanci wydziału ruchu drogowego szczególną uwagę zwracali na to, czy piesi przekraczali jezdnie w dozwolonych miejscach, a rowerzyści poruszali się zgodnie z przepisami. Obserwowali też zachowania kierujących w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

- Działania trwały od wczesnych godzin porannych, a do ich realizacji zaangażowano 26 policjantów rybnickiej drogówki. W czasie akcji stróże prawa ujawnili 95 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi względem pieszych. 11 razy policjanci interweniowali ze względu na popełniane wykroczenia przez pieszych - informuje rybnicka policja.

Głównym celem akcji "NURD" jest dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących pojazdami jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania mają poprawić bezpieczeństwo oraz wiedzę wszystkich użytkowników ruchu, tak aby uniknąć kolizji i wypadków wynikających z brawury i nieznajomości przepisów.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 12

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~eurobarter 2023-03-23
  11:18:07

  19 10

  POLICJA W TYM MIEJSCU POD URZĘDEM MIEJSKIM ROBI ŁAPANKĘ, OBSERWUJĄC CO DZIEJE SIĘ NA PRZEJŚCIU POD BANKIEM. BLOKUJE WEJŚCIE DO ZNAJDUJĄCYCH SIĘ TAM SKLEPÓW, POPRZEZ CO SPADAJĄ I TAK JUŻ MAŁE OBROTY, UTRUDNIA TO TEŻ RUCH PIESZYM. WCZORAJ NASZE POLICYJNE GWIAZDY NIE REAGOWALI NA ZWRÓCONĄ IM UWAGĘ ,, WYKONUJĄ CZYNNOŚCI ,, TAKA BYŁA ODPOWIEDŹ, NADMIENIAM ŻE NIE STOJĄ NA ,, BOMBACH,, I ŁAPIĄ ORAZ KARZĄ WSZYSTKO CO SIĘ RUSZA. POZATYM JAK JEST ZIMNO TO SIEDZĄ W ODPALONYCH POJAZDACH , W KTÓRYCH JEST PALIWO PODATNIKÓW. NIECH NAPISZĄ ILU POUCZYLI, A ILU UKARALI. PREWENCJA PANOWIE POLICJANCI W TAK TRUDNYCH CZASACH , WPIERW POUCZYĆ ,POTEM KARAĆ, DLACZEGO NIE STANĄ KOŁO BANKU ,PRZY GALERI I W TEN SPOSÓB PRWEWNCYNIE ZADZIAŁAJĄ? BO LICZY SIĘ ILOŚĆ MANDATÓW, JUŻ NA DWA SAMOCHODY STAJĄ , TO MIEJSCE TO ŁAPANKOWO RYBNICKIEJ POLICJI. WCZORAJ JEDEN RADIOWÓZ STAŁ BEZ WŁĄCZONYCH KOGUTÓW I POD PRĄD, TAK W TYM MIEJSCU JEST DROGA DWUKIERUNKOWA, ZWRÓCIŁEM UWAGĘ POLICJANTOWI ŻE ŹLE STOJĄ I BLOKUJĄ WEJŚCIE DO SKLEPÓW I PRZESZKADZAJĄ CHODZĄCYM, TO MI POWIEDZIAŁ ŻE MAJĄ AKCJĘ I TYLE ,MAM IŚĆ DO KOMENDANTA , NIE OBCHODZĄ ICH LUDZIE. ALE SPOKOJNIE ,ZOSTALI NAGRANI, A SPRAWA NIE TRAFI NIE DO KOMENDANTA ,TYLKO DO TELEWIZJI.

 • ~Kurt_Wallander 2023-03-23
  11:23:11

  21 6

  Z racji, że na drogi powoli wracają hulajnogi i użytkownicy rowerów, chciałbym, aby drogówka baczniej zwracała uwagę na jednych i drugich.

  Jak znowu mnie jakiś pedalarz (pejoratywne: użytkownik roweru) albo leń na hulajnodze potrąci lub zmusi do ustąpienia mu na chodniku, poleje się krew z nosa (moja albo ich).

  @eurobarter: od listopada 2019 policja nie musi stać na bombach, bo „dopuszcza się postój pojazdu policyjnego w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego"

 • ~norton 2023-03-23
  12:23:31

  21 4

  Ratujemy budżet ?
  Pod komendą zróbcie porządek z autami na trawniku.

 • ~przykopa 2023-03-23
  13:11:30

  11 9

  Znów się ktoś chował za pomnikiem burmistrza Webera ?
  Śmiesznie to wygląda jak osoba w mundurze chowa się za pomnikiem

 • ~rob78 2023-03-24
  07:20:09

  6 2

  Tam mają super miejscówe, ludzi którzy wchodzą na pasy od strony byłego Hermesu nie widać, zasłaniają donice czy co to tam jest, za to widać mundurowych którzy przyciągają wzrok i nikt już nie wypatruje czy ktoś ma zamiar wleź na pasy. Sam byłem świadkiem kilku zatrzymanych i pyk 1500 do kasy. Chory przepis z tymi pieszymi.

 • ~przykopa 2023-03-24
  08:23:05

  3 1

  @rob78Te ,, co tam jest" to pomnik Burmistrza Webera i śmiesznie to wygląda kiedy osoba usiłująca wtopić się w tło robi wokół pomnika dziwne ruchy. Kiedy to zobaczyłem pierwszy raz myslałem, że pracuje w pobliżu ukryta kamera

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1541