Rozgrywki RALK

2003-02-25, Autor:
Szesnastą kolejkę spotkań mają za sobą koszykarze RALK. Do zakończenia rundy zasadniczej zostały jeszcze dwie.

Pierwszy mecz rozegrały dwie drużyny z Żor – MOSiR i Demo Squad. Pojedynek zakończy się wysokim zwycięstwem zespołu T. Kowalczyka (92:73). Punkty dla MOSiR-u zdobyli: T. Kowalczyk – 30, M. Master – 18, S. Szpit – 14, Ł. Kamiński – 18, S. Piasecki – 17, a dla Demo Squad: A. Kula – 25, D. Siciński – 23, S. Dudek – 10, S. Sałek – 9.
   W drugim meczu drużyna AS Figlo STS Wodzisław wygrała 109:87 z Kamanem Racibórz. Do II kwarty raciborzanie stawiali opór zespołowi z Wodzisławia. Później grę przejęli koszykarze trzeciej drużyny w tabeli. Najwięcej punktów dla AS Figlo STS zdobył M. Heliorz (26 pkt.), a dla raciborzan tradycyjnie D. Atłachowicz (27 pkt.).
   Bardzo wysokie zwycięstwo odnieśli koszykarze Professional Rojek Decor nad drużyną Bearing. Mecz zakończył się wynikiem 103:53.
   Interesujący pojedynek rozegrały Camden Town Rybnik i Aral Rybnik. Ten wyrównany, pełen szybkich ataków, rzutów za trzy punkty mecz zakończył się dogrywką. Zwycięstwo 124:119 odnieśli koszykarze Aralu, a zawodnik tej drużyny – K.Kupczak – zdobył aż 41 punktów.
   Bardzo wysokim poziomem charakteryzował się ostatni tego dnia mecz. Rozegrały go dwie pierwsze drużyny RALK – Jawor Rybnik i K&K Rybnik Szkolna. Po wyrównanym początku przewagę zaczęli zdobywać koszykarze Jaworu. Duże znaczenie odegrał tutaj wyższy skład tego zespołu i umiejętne wykorzystywanie wysokiego T. Grzybka. To właśnie ten zawodnik zdobył dla Jaworu najwięcej punktów (25 pkt.). Mecz zakończył się wynikiem 106:88.