Rozgrywki RALK

2004-04-28, Autor:
W ubiegłą niedzielę drużyny RALK rozegrały pierwsze mecze decydujące o ostatecznym układzie w tabeli. Rewanże odbędą się prawdopodobnie 2 maja.

Jako pierwsze na parkiecie stanęły drużyny Camden Town Rybnik i Chrobry Jastrzębie, które walczą o 7 miejsce. Zespoły te spotkały się w tym sezonie już dwa razy - raz lepsi okazali się gracze Camden, a raz gracze z Jastrzębia. Spotkanie na początku było wyrównane i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:17 dla rybniczan. W dalszej części spotkania Camdenowcy powiększali przewagę. Do przerwy zespół z Rybnika miał 13 punktów więcej na swym koncie niż jego przeciwnicy. W trzeciej kwarcie znów walka była wyrównana, jednakże gracze Camden Town popełniali coraz więcej błędów. Wykorzystali to koszykarze Chrobrego, którzy na kilkanaście sekund przed końcem meczu doprowadzili do remisu. W tym momencie sfaulowany został Arek Pukajło z Camden Town. Jego trafne rzuty osobisty zapewniły zwycięstwo rybniczanom. Mecz zakończył się wynikiem 100:98.
   W meczu o piąte miejsce Rybnik Północ 107:81 pokonał drużynę Kaman Racibórz.
    Mecz o trzecie miejsce, pomiędzy K&K Szkolną z A&E zdecydowanie przebiegał pod dyktando ubiegłorocznego mistrza ligi. Drużyna A&E raziła nieskuteczną grą – zarówno pod koszem, jak i za trzy punkty. Bez zarzutów spisywali się za to jej przeciwnicy. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny ze Szkolnej 97:71, która może być pewna trzeciego miejsca.
    Pierwszy mecz o pierwsze miejsce w lidze pomiędzy Jaworem Rybnik a AS Figlo STS był godny podziwu. Świadczy o tym chociażby to, że po 40 minutach gry żadna z drużyn nie zdołała potwierdzić swej dominacji i na tablicy ukazał się wynik remisowy 92:92. O zwycięstwie w lidze zadecyduje więc rewanż.