ROW 1964: w Rybniku lepszy Pniówek Pawłowice

2020-09-12, Autor:

W 8. kolejce 3. grupy III ligi ROW 1964 Rybnik przegrał przed własną publicznością z Pniówkiem Pawłowice.

Pniówek w tym sezonie jeszcze nie wygrał na wyjeździe. Aż do dziś. Dla piłkarzy z Pawłowic bardzo gościnny okazał się ROW 1964 Rybnik. Na stadionie przy ul. Gliwickiej goście pewnie wygrali 4:1.

Katem rybniczan okazał się Wojciech Caniboł, który ustrzelił dziś hat-tricka. Czwartą bramkę dla Pniówka dorzucił Rafał Adamek. W ostatniej minucie honorowego gola dla ROW-u zdobył Jakub Kuczera.

Dostępu do bramki Pniówka pilnował były zawodnik ROW-u, Bartosz Gocyk. Jak on skomentował dzisiejsze spotkanie?

- Szkoda straconej w ostatniej minucie bramki, ale najważniejsze jest zwycięstwo, z którego bardzo się cieszymy. Nie spodziewaliśmy się, że strzelimy aż cztery gole. Spotkania z ROW-em są jednak zawsze ciężkie, a my specjalnie się na nie mobilizujemy. Może mamy na nich ostatnio jakiś patent, skoro znowu udało nam się wygrać tak wysoko.

Bramkarz Pniówka nawiązał tym samym do lipcowej potyczki z Pucharu Polski, w której piłkarze z Pawłowic wygrali w Rybniku aż 4:0.

ROW 1964 Rybnik – Pniówek Pawłowice 1:4

0:1 – Caniboł (16), 0:2 – Adamek (32), 0:3 – Caniboł (67), 0:4 – Caniboł (70), 1:4 – Kuczera (90)