ROW 1964 Rybnik zagrał na piątkę. LKS Tworków rozbity przy Gliwickiej

2024-03-23, Autor:

W 18. kolejce śląskiej II grupy IV ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik pokonali przed własną publicznością LKS Tworków 5:1.

W dotychczasowych meczach rundy wiosennej IV ligi piłkarze ROW-u 1964 nie mieli szczęścią. Najpierw zremisowali u siebie z Kuźnią Ustroń 1:1, tracąc gola w 90. minucie. Następnie przegrali na wyjeździe z rezerwami GKS-u Tychy 2:5. Rywale w tym spotkaniu wsparli się jednak piłkarzami z pierwszego zespołu.

Dziś rybniczanie zmierzyli się z LKS-em Tworków, z którym w rundzie jesiennej zremisowali 3:3. Mecz na boisku przy ul. Gliwickiej lepiej rozpoczęli przyjezdni. Już w 12. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Jakub Przygoda. Miejscowi odpowiedzieli w 26. minucie za sprawą gola Arystydesa Pachucego. Jeszcze przed przerwą gola na 2:1 dla ROW-u 1964 strzelił David Ubong James.

Po zmianie stron gospodarze mieli ułatwione zadanie, ponieważ w końcówce pierwszej połowy czerwoną kartką został ukarany Konrad Kochan i LKS musiał sobie radzić w dziesiątkę. Na kolejne gole trzeba było jednak trochę poczekać. Aż do 70. minuty, kiedy ROW 1964 zadał trzy decydujące ciosy. Do siatki LKS-u w krótkim czasie trafili Kamil Spratek, Arystydes Pachucy i Jakub Dankowski. Mecz zakończył się wynikiem 5:1.

Po tym zwycięstwie ROW 1964 awansował na ósme miejsce w tabeli IV ligi.

W następnej kolejce rybniczanie zagrają na wyjeździe z Rekordem II Bielsko-Biała (sobota 30 marca, godz. 10:30).

ROW 1964 Rybnik - LKS Tworków 5:1 (2:1)

0:1 - Jakub Przygoda (12) , 1:1 - Arystydes Pachucy (26), 2:1 - David Ubong James (35), 3:1 -Kamil Spratek (71), 4:1 - Arystydes Pachucy (72), 5:1 - Jakub Dankowski (74)

Czerwona kartka: Konrad Kochan (LKS) w 45. minucie

18. kolejka IV ligi: Gwarek Ornontowice - Spójnia Landek 2-0 LKS Czaniec - Decor Bełk 0-0 Polonia Łaziska Górne - Kuźnia Ustroń 3-1 Podbeskidzie II Bielsko-Biała - GKS II Tychy 1-1 ROW 1964 Rybnik - LKS Tworków 5-1 Odra Wodzisław Śląski - Rekord II Bielsko-Biała 3-2 Orzeł Łękawica - Tempo Puńców 2-2 MRKS Czechowice-Dziedzice - MKS Lędziny 4-0