Sromotna porażka ROW-u w Pucharze Polski

2020-07-24, Autor:

W ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej ROW Rybnik przegrał przed własną publicznością z GKS-em „Pniówek-74” Pawłowice 0:4.

Drużyna z Pawłowic była tego dnia wyraźnie lepsza, choć początek spotkania nie zapowiadał wysokiego zwycięstwa drużyny Grzegorza Łukasika. Dwukrotnie w polu karnym Pniówka rzutu karnego domagali się gracze Rolanda Buchały. Najpierw sugerując zagranie ręką Szymona Ciuberka, a niedługo później sygnalizując faul na Kamilu Spratku. Gwizdek arbitra tego spotkania – Piotra Szypuły jednak milczał.

Chwilę później padł pierwszy gol dla gości, a asystę przy bardzo ładnym wykończeniu napastnika Pniówka zaliczył w 19. minucie wychowanek Rymera Rybnik – Bartosz Semeniuk. W 39. minucie we własnym polu karnym Wojciecha Caniboła sfaulował Kewin Paszek, a „jedenastkę” precyzyjnie wykorzystał Tomasz Musioł. Jeszcze przed przerwą roszady w składzie zielono-czarnych dokonał Roland Buchała, wprowadzając Jakuba Kuczerę za Bartłomieja Poloka.

Druga część gry rozpoczęła się fatalnie dla ROW-u. Już po 180 sekundach kolejną bramkę dla gości zdobył Rafał Adamek, wykorzystując sytuację sam na sam z Kewinem Paszkiem. W 69. minucie było już 0:4, a hat-tricka skompletował Rafał Adamek. 26-latek wykorzystał podanie byłego zawodnika naszego klubu – Mateusza Szatkowskiego. Na dziesięć minut przed końcem spotkania, rzut karny (po faulu na wprowadzonym w drugiej części gry Piotrze Trądzie) obronił Kewin Paszek, wygrywając tym razem pojedynek z Tomaszem Musiołem. W 87. minucie blisko honorowego trafienia dla ROW-u był Marcin Wodecki. Strzał naszego zawodnika z rzutu wolnego trafił jednak tylko w słupek…

- Niestety. Przegraliśmy ten mecz i to we wszystkich aspektach, jakich mogliśmy przegrać. Kubeł zimnej wody przed pierwszym meczem ligowym, myślę, że bardzo dobrze. Szkoda oczywiście, bo chcieliśmy wygrać, byliśmy pewni siebie przed tym meczem, a pokazał nam Pniówek bardzo dużo rzeczy, które mamy do poprawy. W tym meczu zagraliśmy inaczej, bo zagraliśmy wysoko, chcieliśmy pierwsi strzelić bramkę, chcieliśmy zaskoczyć przeciwnika wysokim pressingiem. Niestety zespół Pniówka potrafił wyjeżdżać spod wysokiego pressingu i nie byliśmy do końca poukładani jako drużyna. Z błędów trzeba wyciągać wnioski i taki mamy plan na najbliższy tydzień – podsumował porażkę ROW-u, trener Roland Buchała.

ROW 1964 Rybnik – GKS „Pniówek-74” Pawłowice 0:4 (0:2)
0:1 Rafał Adamek 19′
0:2 Tomasz Musioł 39′ (rzut karny)
0:3 Rafał Adamek 48′
0:4 Rafał Adamek 69′