TS Volley: sensacyjna wygrana w Rzeszowie

2009-04-06, Autor:
Siatkarze TS Volley dokonali rzeczy wydaje się niemożliwej i wygrali w Rzeszowie z rezerwami Resovii 3:1.

Po minimalnej porażce w Rybniku z mocno wzmocnioną zawodnikami Plus Ligi (Łuka, Kusior, Kaczmarek) Resovią nasi siatkarze w minioną sobotę pojechali na mecz do Rzeszowa. Stawką spotkania było utrzymanie się w II lidze. W przypadku porażki nasz zespół definitywnie spadłby do III ligi.

Ponownie w zespole Resovii wystąpili zawodnicy Plus Ligi. Rzeszowianie koniecznie chcieli rozstrzygnąć pojedynek na swoja korzyść, gdyż ewentualny trzeci mecz byłby rozegrany w środę, 8 kwietnia, a w tym samym dniu Assecco Resovia gra w Kędzierzynie o awans do ścisłego finału Plus Ligi.

Nikt, kto zna się na siatkówce, nie postawiłby złamanej złotówki na TS Volley. Wszystko przemawiało przeciwko naszemu zespołowi – pechowo przegrany pierwszy mecz, wzmocnienia Resovii, determinacja do rozstrzygnięcia pojedynku na własnym parkiecie.

Mecz znowu był bardzo zacięty. Każdy set to osobna bitwa. Pierwsze dwa sety wygrali rybniccy siatkarze, pomimo początkowego prowadzenia Resovii (28:26, 31:29).  Kluczowe znaczenie w drugim secie miał błąd Piotra Łuki, który zablokował wystawienie Łukasz Lipa, a później otrzymał żółtą kartkę za przeklinanie przy stanie 28:28. W trzecim secie wygrali gospodarze 25:22. Ostatnie starcie to już jednak zdecydowana dominacja rybniczan i zwycięstwo 25:17 w secie i 3:1 w meczu.

Dobre spotkanie pełne determinacji rozegrał cały zespół. Szczególnie dobrą zmianę dał Michał Łata, który wszedł za Andrzeja Smiatka. Również dobrze zaprezentowali się Dawid DrużgaAdrian Sdebel. Na szczególną pochwałę zasłużył Grzegorz Jaruga, który bardzo dobrze zagrał na ataku i w zagrywce oraz Wiktor Borowski świetny we wszystkich elementach gry. Dobrze zagrali także obaj środkowi mający bardzo trudne zadanie powstrzymania utytułowanych przeciwników. Także dwaj Łukasze, LipMajenta, w stu procentach wypełnili swoje zadanie, natomiast Andrzej Smiatek w końcówce meczu szczęśliwie zdobył decydujące punkty.

Decydujący mecz z Resovią zostanie rozegrany 8 kwietnia o godz. 18:00 na Sali ZSE-U w Rybniku przy ul. Św. Józefa 30. Wstęp wolny, emocje gwarantowane.

Resovia II Rzeszów - Volley Rybnik 1:3 (26:28, 29:31, 25:22, 17:25)

Przebieg meczu:

1 set: 1-0, 1-2, 3-3, 7-9, 8-10, 10-14, 17-19, 21-23, 24-24, 26-26, 28-26

2 set: 0-2, 4-4, 7-8, 13-11, 18-16, 21-18, 21-23, 23-23, 25-26, 28-28, 29-28, 28-28, 29-29, 31-29

3 set: 1-0, 5-4, 5-8, 8-11, 11-19, 14-22, 18-23, 20-24, 22-25

4 set: 2-0, 2-2, 8-2, 10-3, 12-7, 15-10, 20-15, 21-16, 25-17

TS Volley Rybnik: Lip Ł. (kapitan), Warda T., Kloś K., Jaruga G., Smiatek A., Borowski W., Majenta Ł. (libero) oraz Drużga D., Sdebel A., Łata M., Dejewski J., Inglot B. Trener: Wojciech Kasperski

AKS Resovia Rzeszów: Filip J. (kapitan), Łuka P., Kusior T., Mach J., Długosz K., Kaczmarek M., Głód T. (libero) oraz Strzeżek P., Peszko j., Skarbowski M., Wojtowicz M, Płonka F. Trener: Wietecha J.