zamknij

Wiadomości

Przedszkola w Rybniku i powiecie dostaną oczyszczacze powietrza

2020-09-08, Autor: bf

Zarząd Województwa śląskiego zatwierdził listę rankingową placówek przedszkolnych zakwalifikowanych do udziału w drugiej edycji kampanii edukacyjno-informacyjnej „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”. Na liście znalazły się również placówki z Rybnika i powiatu rybnickiego. Które?

Reklama

W ostatni dzień sierpnia Sejmik Województwa Śląskiego przyjął uchwałę dotyczącą przyznania pomocy rzeczowej – w postaci oczyszczaczy powietrza dla jednostek samorządu terytorialnego.

- Lista rankingowa powstała na podstawie przeprowadzonego naboru, obejmującego etap składania deklaracji udziału w kampanii przez placówki oraz wnioskowania o przyznanie pomocy rzeczowej przez gminy – informuje Urząd Marszałkowski w Katowicach.

Oczyszczacze powietrza zostaną przekazane do 449 przedszkoli placówek przedszkolnych z terenu 101 gmin Województwa śląskiego. Zgodnie z regulaminem kampanii, każde przedszkole ujęte na liście rankingowej otrzyma maksymalnie dwa oczyszczacze powietrza, przy czym liczba urządzeń nie mogła przekraczać liczby sal dydaktycznych w placówce.

- Łącznie przedszkolom zostanie przekazanych 879 sztuk oczyszczaczy powietrza. Planuje się, że urządzenia te zostaną dostarczone do wszystkich placówek jeszcze w tym roku. Ich dostawa rozpocznie się po zawarciu umowy dotyczącej udzielenia pomocy rzeczowej gminie stanowiącej organ prowadzący danej placówki – dowiadujemy się.

W gronie beneficjentów znalazły się następujące placówki:

W Czerwionce-Leszczynach:

- Przedszkole nr 3 im. Janusza Korczaka,
- Przedszkole nr 8 "Krasnala Hałabały",
- Przedszkole nr 6 "Pod Jarzębiną",
- Szkoła Podstawowa w Stanowicach (z oddziałami przedszkolnymi),
- Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima.

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jejkowicach

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lyskach

W Rybniku:

- Przedszkole nr 47 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 im. Jana Pawła II
- Przedszkole
 nr 23
- Przedszkole nr 29 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 im. Janusza Korczaka
- Przedszkole
 nr 25
- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi nr 22 im. Juliusza Słowackiego
- Zespół
 Szkolno-Przedszkolny nr 11
- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12
- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15
- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10
- Przedszkole nr 19 w Rybniku
- Przedszkole
 nr 14 im. Janusza Korczaka

Oceń publikację: + 1 + 26 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Jedynie Prawdziwy Polak 2020-09-08 09:55:27

  Po co?
  Przecież w tym mieście rodzice trują własne dzieci wrzucając do pieca rakotwórczy węgiel?
  Potem zdziwienie, że co drugi dorosły człowiek ma raka w tym mieście.

  25 32
 • ~Maksymilian Popeć 2020-09-08 12:32:55

  Zakup oczyszczacza to żaden wydatek. Później trzeba mieć kasę na filtry i wymieniać je w odpowiednich terminach.

  21 6
 • ~imrahil 2020-09-08 13:43:55

  jeszcze trochę to potrwa, ale jest szansa, że za 10 lat powietrze się poprawi i nie będzie trzeba tego typu prowizorycznych rozwiązań. po konsultacjach ukazał się projekt polityki energetycznej państwa, w którym założono, że w miastach nie będzie indywidualnego ogrzewania węglem do 2030 r., a w pozostałych rejonach do 2040 r.

  4 6
 • ~Arteks 2020-09-08 21:53:58

  To jest pewnego rodzaju paranoja bo nie dość, że kotłowi trują siebie i innych swoimi piecami, nie dość, że mamy przez to zepsutą opinię w Polsce - to jeszcze aby poprawić samopoczucie kupujemy drogie oczyszczacze i filtry - wspierając bogate koncerny międzynarodowe. I dodatkowo zużywamy energię, którą co raz częściej nasz kraj kupuje za granicą - więc znowu bogacą się na tym zagraniczne koncerny. Czy jakoś rządzący naszym krajem nie widzą w tym totalnego absurdu i naprawdę nie mogą jeszcze bardziej zmotywować smrodziarzy? Skoro ma być wprowadzony podatek deszczowy który ma motywować do zbierania deszczówki, czemu jeszcze nie ma podatku dymnego który by uderzył w producentów smrodu?

  3 5
 • ~pprywatne 2020-09-12 13:00:00

  A, ja mam kupić za swoje, czy iść do sąsiada który kopci po pieniądze?

  1 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 1109