zamknij

Biznes

Przedświąteczna prośba FOR: bądźmy wyrozumiali dla handlowców

2015-12-20, Autor: bf
Czas poprzedzający święta Bożego Narodzenia może być niezwykle stresujący, zarówno dla każdego z nas osobna, jak i dla sprzedawców, którzy „obrywają po głowie” za rosnącą w klientach frustrację. Forum Obywateli Rybnika apeluje o cierpliwość i życzliwość do drugiego człowieka.

Reklama

W Rybniku mamy około 25 supermarketów i dyskontów, 10 sklepów wielkopowierzchniowych, 2 tzw. galerie. I, oczywiście, kilkaset małych punktów handlowych. Łącznie pracuje w nich kilka tysięcy ludzi. Grudzień to dla nich czas wzmożonej pracy.

Praca handlowców w tym okresie sprowadza się do tego, żeby pomóc nam – klientom tak przygotować się do Świąt, żeby były one dla nas jak najbardziej udane.

- Podobnie jak przed rokiem Forum Obywateli Rybnika apeluje do klientów o odwzajemnienie tych starań. Warto pamiętać, że w okresie przedświątecznym nieraz ta sama liczba osób musi wykonać trzy razy więcej pracy niż w innym czasie, co przekłada się m.in. na czas poświęcony przez te osoby własnym rodzinom – mówią przedstawiciele FOR.

W tym stresującym okresie przedświątecznym przyda się zatem wyrozumiałość i cierpliwość, a przede wszystkim o życzliwy stosunek do siebie nawzajem. - Mimo pośpiechu, tłoku, zakupowej gorączki i mnóstwa spraw na głowie, spróbujmy uzbroić się w uśmiech i nie pozwolić, żeby sprawy formalne stały się ważniejsze od relacji. W końcu to Boże Narodzenie – dodają członkowie Forum Obywateli Rybnika.

Oceń publikację: + 1 + 25 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~lordofthedrinks 2015-12-20 11:20:32

  Chamstwo, prostactwo, obrażanie kasjerek, sprzedawców, roszczeniowość, wyzywanie od debili, szmat...to wszystko wychodzi od tzw "klientów". Obserwuję czasem w sklepach co się dzieje i wysuwam wniosek że spora część społeczeństwa osiągnęła dno jeśli chodzi o relacje międzyludzkie. Mało kto potrafi załatwić jakąś sprawę kulturalnie, zamiast tego od razu darcie ryja na cały sklep, kim on to nie jest. Najwięksi krzykacze to nowobogaccy i ich panienki z SUV-ów parkujący na miejscach dla niepełnosprawnych przed marketami, Im się zawsze wszystko należy, i wszyscy mają im pokornie usługiwać a na deser można ich sponiewierać powiedzieć "pani k...a nie wie z kim pani rozmawia, ja załatwię że panią zwolnią"....A taka kasjerka musi się jeszcze grzecznie uśmiechać, bo trzeba być miłym dla klientów. Czasem jak takie coś obserwuję to krew mnie zalewa, a jak się odezwę, zeby sie taki burak jeden z drugim wyrażał przy ludziach kulturalnie, to idzie ekstra wiązanka w stylu "ty się nie wp.....aj" bo się z tobą tez policzę. Zresztą jeden pan z białego audi Q7, ma wyrok w zawiasach za groźby karalne. Temu nie odpuściłem chamstwa, i facet ma spory problem teraz w związku z wyrokiem.

  122 0
 • ~Luiza 2015-12-20 12:33:49

  Dziś Pani z wózkiem przy kasie non stop '' najeżdżała ''na mnie ...po zwróceniu uwagi-obruszyła się,jakbym to ja była winna że taka kolejka jest.... starszej Pani najwyrażniej się spieszyło-co wcale nie tłumaczy jej chamstwa...chciałam jej lutnąć ,ale człowiek inteligentny i kulturalny nie zniża się do poziomu takowych osób ...

  63 0
 • ~ 2015-12-20 14:09:58

  Nie idźcie na zakupy w wigilię po godzinie 12:00 !

  95 0
 • ~ 2015-12-20 15:19:16

  Żaden pośpiech i żadna frustracja nie daje nam prawa do potraktowania drugiego człowieka jak chłopca do bicia, na którym można się wyładować, bo jest w pracy i musi, a przynajmniej powinien, być uprzejmy. Chamstwu i prostactwu mówię stanowcze NIE! Tym ludziom, pracującycm pod presją czasu, i tak nie jest wcale łatwo, a jeśli dodatkowo muszą znosić czyjeś buractwo... Szanujmy się nawzajem - tylko tyle i aż tyle.

  49 0
 • ~ 2015-12-20 15:20:20

  Swoją drogą szkoda, że muszą powstawać apele jak ten powyżej, choć to powinno być przecież oczywiste!

  46 0
 • ~czorcik 2015-12-20 16:42:40

  gdyby tak jeszcze w Wigilię sklepy były pozamykane najpóźniej do 14:00, to pracownicy handlu znosiliby to lepiej!!!

  48 0
 • ~ 2015-12-20 17:21:58

  do-czorcik-masz racje a jeszcze powiem ze carrefour rybnik gliwicka jest do 14 -ej w wigilie

  14 0
 • ~ 2015-12-20 17:48:07

  Współczuję osobom pracującym w sklepach w tym czasie. Bądźmy dla nich mili

  39 0
 • ~swistak 2015-12-20 20:03:36

  Każdy z nich jest w pracy.A praca jak każda inna.niema lekko.Każdy z nich ma kierownika ,dodatkowo z pełnym pampersem , bo każdy kierownik ma prezesa który go karci i szczuje na ludzi co za 1500 zł na kasie siedzą 200 h./msc. Zrozum kasjera.Jemu też nie jest łatwo.
  Oni też chcą przygotować wigilię.Nie mogą bo zyski sie liczą....

  18 0
 • ~ 2015-12-22 11:19:01

  Pracuję w normalnej firmie - 24go wszyscy mają wolne.

  1 0
 • ~ 2015-12-22 16:18:22

  Czytając Wasze komentarze dodam od siebie,że to co ludzie (klienci) wyprawiają ich zachowanie to woła o pomste do nieba,gdzie się Ci ludzie wychowali to ja nie wiem chyba..w oborze z bydłem,czasami bydło się lepiej zachowuje..Te odzywki te zachowanie...a najgorsze jest to że mieli cały rok na przygotowanie się do świat(bynajmniej ja tak robię) to czekają na ostatni dzień nawet w samą wigilię..kupują choinkę ,jedzenie i prezenty....i potem mamy to co mamy...samo sobie jesteśmy winni swojego zachowania i kultury oraz słownictwa.

  3 0
 • ~Gregorio 2015-12-22 17:25:09

  A kto pamięta czasy przed Wigilią np. w latach siedemdziesiątych ? Nie było tych 25 supermarketów i dyskontów, 10 sklepów wielkopowierzchniowych, 2 tzw. galerii tylko kilkadziesiąt sklepów w centrum i targ . Święta też były - skromne bo skromne ale ludzie dla siebie byli inni , bardziej mili , pomagali sobie nawzajem i głównym elementem tamtych Świąt nie było bieganie po marketach i galeriach w celu wywalenia kredytów i innych pożyczek na tonę jedzenia i na prezenty w 70 % " szalenie niezbędne " Dziś trzeba wystosowywać apele by chamstwo próbować trzymać na wodzy.

  9 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Liderzy biznesu w regionie

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 1183