zamknij

Biznes

Przedświąteczna prośba FOR: bądźmy wyrozumiali dla handlowców

2015-12-20, Autor: bf
Czas poprzedzający święta Bożego Narodzenia może być niezwykle stresujący, zarówno dla każdego z nas osobna, jak i dla sprzedawców, którzy „obrywają po głowie” za rosnącą w klientach frustrację. Forum Obywateli Rybnika apeluje o cierpliwość i życzliwość do drugiego człowieka.

Reklama

W Rybniku mamy około 25 supermarketów i dyskontów, 10 sklepów wielkopowierzchniowych, 2 tzw. galerie. I, oczywiście, kilkaset małych punktów handlowych. Łącznie pracuje w nich kilka tysięcy ludzi. Grudzień to dla nich czas wzmożonej pracy.

Praca handlowców w tym okresie sprowadza się do tego, żeby pomóc nam – klientom tak przygotować się do Świąt, żeby były one dla nas jak najbardziej udane.

- Podobnie jak przed rokiem Forum Obywateli Rybnika apeluje do klientów o odwzajemnienie tych starań. Warto pamiętać, że w okresie przedświątecznym nieraz ta sama liczba osób musi wykonać trzy razy więcej pracy niż w innym czasie, co przekłada się m.in. na czas poświęcony przez te osoby własnym rodzinom – mówią przedstawiciele FOR.

W tym stresującym okresie przedświątecznym przyda się zatem wyrozumiałość i cierpliwość, a przede wszystkim o życzliwy stosunek do siebie nawzajem. - Mimo pośpiechu, tłoku, zakupowej gorączki i mnóstwa spraw na głowie, spróbujmy uzbroić się w uśmiech i nie pozwolić, żeby sprawy formalne stały się ważniejsze od relacji. W końcu to Boże Narodzenie – dodają członkowie Forum Obywateli Rybnika.

Oceń publikację: + 1 + 25 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~lordofthedrinks 2015-12-20
  11:20:32

  122 0

  Chamstwo, prostactwo, obrażanie kasjerek, sprzedawców, roszczeniowość, wyzywanie od debili, szmat...to wszystko wychodzi od tzw "klientów". Obserwuję czasem w sklepach co się dzieje i wysuwam wniosek że spora część społeczeństwa osiągnęła dno jeśli chodzi o relacje międzyludzkie. Mało kto potrafi załatwić jakąś sprawę kulturalnie, zamiast tego od razu darcie ryja na cały sklep, kim on to nie jest. Najwięksi krzykacze to nowobogaccy i ich panienki z SUV-ów parkujący na miejscach dla niepełnosprawnych przed marketami, Im się zawsze wszystko należy, i wszyscy mają im pokornie usługiwać a na deser można ich sponiewierać powiedzieć "pani k...a nie wie z kim pani rozmawia, ja załatwię że panią zwolnią"....A taka kasjerka musi się jeszcze grzecznie uśmiechać, bo trzeba być miłym dla klientów. Czasem jak takie coś obserwuję to krew mnie zalewa, a jak się odezwę, zeby sie taki burak jeden z drugim wyrażał przy ludziach kulturalnie, to idzie ekstra wiązanka w stylu "ty się nie wp.....aj" bo się z tobą tez policzę. Zresztą jeden pan z białego audi Q7, ma wyrok w zawiasach za groźby karalne. Temu nie odpuściłem chamstwa, i facet ma spory problem teraz w związku z wyrokiem.

 • ~Luiza 2015-12-20
  12:33:49

  63 0

  Dziś Pani z wózkiem przy kasie non stop '' najeżdżała ''na mnie ...po zwróceniu uwagi-obruszyła się,jakbym to ja była winna że taka kolejka jest.... starszej Pani najwyrażniej się spieszyło-co wcale nie tłumaczy jej chamstwa...chciałam jej lutnąć ,ale człowiek inteligentny i kulturalny nie zniża się do poziomu takowych osób ...

 • ~ 2015-12-20
  14:09:58

  95 0

  Nie idźcie na zakupy w wigilię po godzinie 12:00 !

 • ~ 2015-12-20
  15:19:16

  49 0

  Żaden pośpiech i żadna frustracja nie daje nam prawa do potraktowania drugiego człowieka jak chłopca do bicia, na którym można się wyładować, bo jest w pracy i musi, a przynajmniej powinien, być uprzejmy. Chamstwu i prostactwu mówię stanowcze NIE! Tym ludziom, pracującycm pod presją czasu, i tak nie jest wcale łatwo, a jeśli dodatkowo muszą znosić czyjeś buractwo... Szanujmy się nawzajem - tylko tyle i aż tyle.

 • ~ 2015-12-20
  15:20:20

  46 0

  Swoją drogą szkoda, że muszą powstawać apele jak ten powyżej, choć to powinno być przecież oczywiste!

 • ~czorcik 2015-12-20
  16:42:40

  48 0

  gdyby tak jeszcze w Wigilię sklepy były pozamykane najpóźniej do 14:00, to pracownicy handlu znosiliby to lepiej!!!

 • ~ 2015-12-20
  17:21:58

  14 0

  do-czorcik-masz racje a jeszcze powiem ze carrefour rybnik gliwicka jest do 14 -ej w wigilie

 • ~ 2015-12-20
  17:48:07

  39 0

  Współczuję osobom pracującym w sklepach w tym czasie. Bądźmy dla nich mili

 • ~swistak 2015-12-20
  20:03:36

  18 0

  Każdy z nich jest w pracy.A praca jak każda inna.niema lekko.Każdy z nich ma kierownika ,dodatkowo z pełnym pampersem , bo każdy kierownik ma prezesa który go karci i szczuje na ludzi co za 1500 zł na kasie siedzą 200 h./msc. Zrozum kasjera.Jemu też nie jest łatwo.
  Oni też chcą przygotować wigilię.Nie mogą bo zyski sie liczą....

 • ~ 2015-12-22
  11:19:01

  1 0

  Pracuję w normalnej firmie - 24go wszyscy mają wolne.

 • ~ 2015-12-22
  16:18:22

  3 0

  Czytając Wasze komentarze dodam od siebie,że to co ludzie (klienci) wyprawiają ich zachowanie to woła o pomste do nieba,gdzie się Ci ludzie wychowali to ja nie wiem chyba..w oborze z bydłem,czasami bydło się lepiej zachowuje..Te odzywki te zachowanie...a najgorsze jest to że mieli cały rok na przygotowanie się do świat(bynajmniej ja tak robię) to czekają na ostatni dzień nawet w samą wigilię..kupują choinkę ,jedzenie i prezenty....i potem mamy to co mamy...samo sobie jesteśmy winni swojego zachowania i kultury oraz słownictwa.

 • ~Gregorio 2015-12-22
  17:25:09

  9 0

  A kto pamięta czasy przed Wigilią np. w latach siedemdziesiątych ? Nie było tych 25 supermarketów i dyskontów, 10 sklepów wielkopowierzchniowych, 2 tzw. galerii tylko kilkadziesiąt sklepów w centrum i targ . Święta też były - skromne bo skromne ale ludzie dla siebie byli inni , bardziej mili , pomagali sobie nawzajem i głównym elementem tamtych Świąt nie było bieganie po marketach i galeriach w celu wywalenia kredytów i innych pożyczek na tonę jedzenia i na prezenty w 70 % " szalenie niezbędne " Dziś trzeba wystosowywać apele by chamstwo próbować trzymać na wodzy.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za autonomią dla Śląska?
Oddanych głosów: 1718