zamknij

Wiadomości

Przebudowa Wiśniowca na finiszu. Tu będzie można poszaleć! (zdjęcia)

2020-11-21, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Rozpoczął się odbiór techniczny przebudowanego Parku Wiśniowiec. Sporo się tam zmieniło, z czego na pewno zadowoleni będą rowerowi zapaleńcy. Mieliśmy okazję niedawno pochodzić po parku z aparatem. Jesteśmy pod wrażeniem!

Reklama

Przebudowa Parku Wiśniowiec dobiega już końca. Jak mówi nam Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu, miejsce formalnie jest jeszcze placem budowy.

- Do końca miesiąca będą trwały odbiory tej inwestycji – wyjaśnia.

Wybraliśmy się w mijającym tygodniu na spacer po Parku Wiśniowiec. Co się zmieniło? Sporo. Trasa rowerowa MTB biegnie wśród drzew od ulicy Gliwickiej aż do ul. Jaskółczej. Zamontowano urządzenia małej architektury jak np. barierki, drewniane pomosty, głazy, przeszkody w postaci pni drzew.

Przypominamy, że trasa rowerowa MTB jest wąską dróżką, ścieżką dla rowerzystów uprawiających kolarstwo górskie, która ma szerokość w przybliżeniu odpowiadającą rowerowi. Jest to ścieżka o nawierzchni całkowicie naturalnej (mineralnej), w przeważającej większości trasy wręcz ścieżka gruntowa (wytyczona w naturalnym terenie bez prowadzenia jakichkolwiek robót budowlanych).

Na długości ścieżki (trasy) zostały zabudowane przeszkody w postaci: bali drewnianych układanych w różnych konfiguracjach, naturalnych kamieni układanych pojedynczo lub w skupiskach, podestach drewnianych, nasypach ziemnych, itp., imitują one naturalne przeszkody spotykane w górskim terenie.

Z kolei trasa rowerowa Four Cross / tor Mountainboard to szeroka ścieżka gruntowa o nawierzchni naturalnej (mineralnej) ze specjalnie wyprofilowanymi bandami ziemnymi oraz pagórkami w formie nasypów ziemnych.

Wiśniowiec miał być zrealizowany już w 2019 roku w ramach budżetu obywatelskiego. Ten projekt wygrał w głosowaniu jako projekt ogólnomiejski.  Miasto miało jednak problem ze znalezieniem wykonawcy zadania oraz przygotowaniem projektu. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że inwestycja zakończy się w najbliższym czasie.

Zapraszamy do galerii zdjęć, wykonanych podczas spaceru i lotu dronem.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 28 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~ 2020-11-21 09:24:51

  zmarnowano drugie po glinioku miejsce z potencjałem

  8 65
 • ~bartezz 2020-11-21 13:24:27

  ~kocanka123 - tylko narzekać potrafisz, bo to akurat ci wychodzi poza merytorycznym wskazaniem konkretnego przykładu co byś tam innego wybudowała???.... Tory dla rowerzystów są tam akurat już od nastu lat, obecnie zostały ulepszone i poprawione i akurat tą inwestycję uważam za dobrą.qa

  44 3
 • ~Kwinto 2020-11-21 17:20:27

  Miejsce jak najbardziej odpowiednie!. Super to wygląda, przynajmniej tyle dla rowerzystów w ostatnim roku. Tor niby dla młodych szaleńców, ale może jak nikogo nie będzie to sam przejadę się z ciekawości.

  17 6
 • ~Arteks 2020-11-21 19:05:21

  Ja też uważam, że to krok w dobrym kierunku. To będzie kolejna atrakcja turystyczna miasta jeśli chodzi o pasjonatów rowerów górskich. Kolejnym krokiem powinna być likwidacja parkingu wewnątrz Wiśniowca - chyba jedynego na świecie parkingu w środku parku! @kocanka123 - istotnie gliniok miał świetny potencjał na różne inwestycje w tym także rekreację, niestety został zmarnowany. Teren nie należał jednak do miasta, a do osoby prywatnej.

  10 7
 • ~Ja_2 2020-11-21 23:30:52

  Tor jest super ale... dla zawodowców. Niestety jest otwarty i ogólnodostępny. Ciekawe kto weźmie odpowiedzialność za nieuchronne wypadki wśród dzieci i młodzieży nie zaprawionej na górskich trasach? Tak tylko pytam...

  4 12
 • ~frbro 2020-11-21 23:54:26

  @Ja_2, zazwyczaj najodpowiedniejszymi osobami do wzięcia odpowiedzialności za dzieci są ich rodzice.

  17 4
 • ~Ja_2 2020-11-22 12:44:17

  frbro - zawsze tak słuchałeś we wszystkim rodziców? :)

  4 3
 • ~rzyt 2020-11-22 13:37:36

  Trochę niefortunnie użyto wyrazu "poszaleć" ze względu na sąsiedztwo....

  4 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za likwidacją Straży Miejskiej w Rybniku?
Oddanych głosów: 1706