Porażka ROW-u z Radomiem. Rywale wbili nam 3 bramki

2015-09-26, Autor:
W meczu dziesiątej kolejki II ligi miejscowy ROW przegrał z wyżej notowanym rywalem z Radomia aż 0:3.W drużynie gospodarzy już przed meczem humory były nie najlepsze. Po dziewięciu rozegranych meczach uzbierali tylko 8 punktów i wystarczało to tylko na 16 miejsce w tabeli. Goście zajmowali siódme miejsce z 14 punktami.

Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiej porażki rybniczan. Pierwszy kwadrans był dosyć spokojny i wyrównany, jednak w dalszej części pierwszej połowy to piłkarze Radomiaka zaczęli przeważać na boisku. W 29. minucie po trzecim z rzędu rzucie rożnym wykonywanym przez przyjezdnych, w poprzeczkę trafił Świdzikowski ale już dobitka Sylwestrzaka była skuteczna. Od tego momentu obraz gry nieco się zmienił, gracze z Radomia nastawili się na kontrataki, a nasi gracze próbowali ataków pozycyjnych.

Początek drugiej połowy należał do naszych. Najpierw Mandrysz dośrodkował idealnie na głowę Dudzińskiego, a ten trafił wprost w bramkarza, później zamieszania w polu karnym Kuli nie wykorzystał żaden z naszych zawodników. Goście straszyli kontrami. Brągiel w 70 minucie przebiegł sam przez pół boiska i oddał strzał minimalnie nad poprzeczką, a 2 minuty później Świdzikowski po rzucie rożnym podwyższył prowadzenie. W 78. minucie sytuacja naszych piłkarzy skomplikowała się jeszcze bardziej, kiedy to po drugiej żółtej kartce boisko opuścić musiał najlepiej grający w dniu dzisiejszym Marcin Grolik.

Do końca spotkania gra nie układała się zawodnikom ROW-u, a grę w przewadze wykorzystali radomianie, którzy w doliczonym czasie strzelili gola na 0:3 Następny mecz rybniczanie zagrają 3 października w Stalowej Woli z tamtejszą Stalą.

KS ROW 1964 Rybnik - Radomiak Radom 0:3