zamknij

Wiadomości

Politycy i radni z Rybnika na „Proteście Wolnych Polaków”. Byli aktywni w mediach społecznościowych (zdjęcia, wideo)

2024-01-12, Autor: 

„Wolna Polska”, „Ruda wrona orła nie pokona”, „Wolne media, wolne sądy, wolni ludzie” – skandowali w czwartek wieczorem w Warszawie uczestnicy „Protestu Wolnych Polaków”. Wśród protestujących byli również politycy i radni z Rybnika. Opublikowali w mediach społecznościowych sporo materiałów.

Reklama

Przedstawiciele oraz sympatycy Prawa i Sprawiedliwości zwarli szeregi i wyruszyli wczoraj na Warszawę. Około godziny 16:00 przed Sejmem RP rozpoczęli „Protest Wolnych Polaków”. Ilu było uczestników tego wydarzenia? Szacunki są diametralnie różne. PiS mówi nawet o 300 tys. osób. Z kolei warszawski ratusz podaje liczbę około 35 tys.

Bolesław Piecha, poseł z Rybnika informuje, że z samego regionu rybnickiego wyruszyła wczoraj liczna delegacja.

Dziękuję za Waszą obecność! Dziękuję wszystkim z regionu rybnickiego. To łącznie 13 autokarów i wiele innych osób. Dziękuję tym, którzy zapalili światła w swoich domach. Tu jest Polska! - napisał w mediach społecznościowych.

W Warszawie nie zabrakło posła Michała Wosia.

Uwolnić więźniów politycznych. Rozliczyć bezprawie „silnych ludzi” i ich mocodawców – apelował.

Do protestu dołączyli też rybniccy radni – Andrzej Wojaczek, Michał Chmieliński i Andrzej Sączek, którzy zaczęli relację od podróży autokarem do Warszawy.

 

Ze względu na chorobę w domu został radny Karol Szymura. Zachęcał on, by ramach solidarności z protestującymi zapalić świeczkę w oknie.

Komisarz Marta Gierlicka p.o. rzecznika prasowego Komendanta Stołecznej Policji podkreśliła w rozmowie z PAP, że protest przebiegł spokojnie.

Doszło do kilku incydentów związanych głównie z zasłabnięciem. W imieniu komendanta głównego policji, komendanta stołecznego chcę podziękować wszystkim policjantom, którzy brali udział w zabezpieczeniu zgromadzania. Dla nas najważniejsza informacja jest taka, że było bezpiecznie – powiedziała Marta Gierlicka.

Oceń publikację: + 1 + 136 - 1 - 192

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (35):
 • ~cbabw 2024-01-12
  12:38:14

  82 15

  Polityk drugi najstarszy zawód świata. Wiadomo jaki był pierwszy

 • ~Laczek Ferdynanda Kiepski 2024-01-12
  12:41:36

  Marsz żenady, "więźniowie polityczni" XDDDD haha dobre. Znowu nazwozili osłów z całej Polski, tak samo jak to pisuary robiły na wiecach wyborczych. Zero lokalnych same podstawione marionetki.

 • ~korniszon 2024-01-12
  12:47:06

  59 30

  a co - nie byli wolni?

 • ~ka22 2024-01-12
  12:51:06

  Więźniem politycznym to jest Andrzej Poczobut. A ci dwaj to kryminaliści

 • ~nutytyty 2024-01-12
  13:00:34

  64 17

  Ludzie sami tworza prawo a potem strajkuja.

 • ~wolf67 2024-01-12
  13:12:36

  67 24

  KAROL DARWIN jest z nich dumny

 • ~kurier 2024-01-12
  13:24:55

  92 35

  Przestępcy muszą trafiać do więzien bo inaczej mielibyśmy w kraju anarchię.

 • ~Abisall 2024-01-12
  13:34:45

  " za co siedzi Mariusz Kamiński?
  ?‍⚖️ Zlecił podrobienie dokumentów, m. in.:
  ☑️ wniosku wójta gminy M. do Min. Rolnictwa i Rozwoju Wsi z podrobioną pieczęcią i podpisem w celu ukazania jako autentyczny;
  ☑️ opinii dot. tego wniosku, pod którą również znalazły się podrobione pieczęć i podpis w celu użycia jej jako autentyczną;
  ☑️ pisma wójta gminy M. do MRiRW z podrobioną pieczęcią i podpisem w celu użycia jako autentyczny dokument;
  ☑️ uchwały Zarządu Izby Rolniczej z podrobioną pieczęcią i podpisem w celu użycia za autentyczną;
  ☑️ pisma marszałka województwa z podrobioną pieczęcią i podrobionym podpisem w celu użycia za autentyczne;
  ☑️ uchwały rady gminy w M. w sprawie przystąpienia do sporządzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego z podrobioną pieczęcią i podpisem w celu użycia za autentyczną;
  ☑️ tabelarycznego wykazu powierzchni obszarów urbanistycznych z wyodrębnieniem klas bonitacyjnych z podrobioną pieczęcią i podpisem w celu użycia za autentyczny;
  ☑️ kolejnego pisma wójta gminy M. do MRiRW wraz z podrobioną pieczęcią i podpisem w celu użycia za autentyczne;
  ☑️ wypisu z rejestru gruntów z podrobioną pieczęcią i podpisem w celu użycia za autentyczny, a następnie dokumenty te polecił złożyć w MRiRW zmierzając do podstępnego wyłudzenia poświadczenia nieprawdy, a to uzyskania decyzji ministerstwa o wyrażaniu zgody na zmianę przeznaczenia wymienionych gruntów po wprowadzeniu w błąd wykonujących czynności służbowe pracowników ministerstwa, co do wiarygodności przedkładanych dokumentów
  ?‍⚖️ wbrew ustawie o CBA bez wymaganej zgody Prokuratora Generalnego i Sądu Okręgowego w Warszawie polecił przeprowadzenie kontroli operacyjnej polegającej na nagraniu rozmów A.K. z funkcjonariuszem CBA działającym pod przykryciem w sytuacji, gdy dochodziło do wręczania lub usiłowania wręczania łapówki, czym działał na szkodę interesu publicznego narażając urzędy państwowe na utratę zaufania, MRiRW na wydanie niewłaściwej decyzji na podstawie sfałszowanych dokumentów, Izbę Rolniczą w O. poprzez podrobienie dokumentów tych urzędów w celu użycia ich za autentyczne i wykorzystanie ich w obiegu prawnym, a także na realną możliwość utraty dowodów, jako zebranych niezgodnie z prawem oraz interesu prywatnego, a to właścicieli gruntów rolnych w gminie M., których nieruchomości bez ich wiedzy zostały objęte operacją oraz procesem wyłączenia z produkcji rolnej, dokumenty dot. tych nieruchomości zostały wykorzystane w obiegu prawnym, co mogło doprowadzić do zmiany przeznaczenia tych gruntów na cele nierolne i nieleśne wbrew woli pokrzywdzonych poprzez podrobienie podpisów...."

  Źródło - wyrok
  https://t.co/K1qijx2Bal

 • ~dr_Moriarty 2024-01-12
  13:42:55

  8 lat rządów PiSu - pełen pluralizm medialny, mimo że 80 procent mediów była antyrządowa, w tym największa telewizja TVN, założona przez Mariusza Waltera, TW "Mewa" i redaktora naczelnego Redakcji Widowisk Publicystycznych i Form Dokumentalnych Studia-2 TVP w latach 1978–1982 . Rekomendowanego przez samego Urbana.

  PiS nie zamknął żadnego medium, mimo że był w tych mediach opluwany i wyszydzany. Sam Kaczyński podkreślał wartość pluralizmu w państwie demokratycznym.

  Tydzień rządów KO-TD-Lewica - siłowe i - jak twierdzi wielu nawet wrogich PiSowi prawników - nielegalne przejęcie mediów państwowych. Domknięcie rynku medialnego na jednorodny przekaz. Wyciszanie mikrofonów niewygodnym gościom na antenie przejętego TVP Info. Dziwne zniknięcie sygnału TV Republika z transpondera podczas Marszu Wolnych Polaków. Wycofywanie reklam z tejże. Jeden i ten sam wywiad z Tuskiem na trzech różnych kanałach o tej samej porze.

  Człowieku posiadający więcej niż dwie komórki mózgowe - odpowiedz sobie na pytanie któremu obozowi bliżej do demokracji.

  Drogo za ten październik zapłacicie.

 • ~hanys21219 2024-01-12
  13:51:37

  90 16

  A to jest początek aresztowań i zatrzymań, może być grubo na wiosnę.

 • ~etet 2024-01-12
  13:53:32

  87 31

  PIS nie zamknął ale zdaje się robił dużo żeby zamknąć. Gdyby to od nich zależało to wszystkie media by było rządowo-pisowskie. Bo jak nie pisowskie to złe, zagraniczne, niemieckie.

 • ~common 2024-01-12
  14:01:53

  92 26

  ~Moriaty ty masz chyba krótką pamięć, co robili z koncesja tvn7, a co orlen zrobil z mediami? Gdyby im amerykanie nie pogrozili palcem to by już niczego niepisowskiego nie było. A jakie plany na ustawę medialna mieli. A ta ich Rada Mediow to niby kiedy powstała i co zrobili z KRRiT? Itd. Itp. Nie odzywaj się człowieku. Media w tej formule są do zaorania.

 • ~waria(n)t 64" 2024-01-12
  15:13:05

  79 24

  Wartom zapamiętać te twarze i w najbliższych wyborach odsiać

 • ~waria(n)t 64" 2024-01-12
  15:21:33

  65 28

  Czy to prawda że funkcyjni ZZ Solidarność pod groźbą utraty uprawnień z tytułu ochrony związkowej pracownika dostali ,,propozycję " obowiązkowego wyjazdu w sprawie obrony milionerów ?
  Czy szeregowi członkowie ZZ nie powinni im przypomnieć że zostali przez pracowników wybrani dla ochrony pracowników ?
  Co ZZ Solidarność zrobił aby szeregowi pracownicy również dostali 40 % podwyżkę , tak jak skazani byli posłowie ?

 • ~Arteks 2024-01-12
  15:51:22

  79 35

  Okazują lojalność partii przez którą budżet Rybnika był pomniejszony o 175 miliony zł. Jak można być lojalny partii przez którą Polska straciła z powodu TSUE i Turowa 5,5 miliarda zł? A Polska jako kraj była pozbawiona środków z KPO. A ile stracił budżet państwa na nieudanych inwestycjach, na różnych fundacjach, radach, komisjach? Ile zarabiał redaktor w TVP? 1,5 miliona zł rocznie! To etyczne? Na Rydzyka poszło 400 milionów - czy to normalne aby ksiądzu pozwalać na budowę jakiegoś imperium? W obliczu wielu afer, niegospodarności, nieuczciwości przyznawanie się do PiS to... powinien być wstyd. A obrona prawnie skazanych w I i II instancji sądu to... już w ogóle deprawacja. Ale niestety jak się ma szalonego przywódcę to nie trudno się pogubić.

 • ~auralfloat 2024-01-12
  16:45:51

  76 24

  Hahah, średnia wieku adekwatna do profilu pisowskiego. Czyli pewnie jakieś 55-60 lat. Sama młodzież. A tak na poważnie, to jak można być tak zaślepionym hipokrytą propagandą TVPInfo, do niedawna pisowskiej szczujni? Przecież dopiero teraz, ten kwik prosiąt oderwanych od koryta pokazuje jak bardzo oszukiwano ludzi przez ostatnie 8 lat. Do tego dokłada się jeszcze szatan z Olkusza, który ma swoją siedzibę w Toruniu i płacze, że go odcięli od pieniędzy. To pokazuje jaki układ lewicowo(narodowo-socjalistyczny)-kościelno-urzędniczy panował w tym kraju.

 • ~auralfloat 2024-01-12
  16:55:26

  42 16

  ~dr_Moriarty polecam wyjąć stopery z uszu, umyć je, przetrzeć okulary i wziąć coś na pamięć, jakieś Ginkobiloba albo coś w ten deseń.

 • ~ 2024-01-12
  17:11:43

  33 62

  Na marszach K0Du itp. Byli sami politycy i wynajeci emeryci. Pluli i byli wulgarni. Tutaj fakt, że ludziom towarzyszyli takze rybniccy politycy dobrze o nich świadczy. Jednak się udzielają i nie zostawiają społeczeństwa samego w walce z reżimem.
  Kto powiedział, że tylko Poczobut ma prawo do bycia więźniem politycznym? Cichanowskaz która okazala się marionetką do wywabienia PAD z palacu na akcję? A może TW bolek, ktory zapijał się wodką w czasie sojego uwięzienia?
  Więzień polityczny to czlowiek uwięziony za poglądy, z powodów politycznych. Co z tego, że ludzi skazuje "sąd:? Na Białorusi przecieżPoczobuta też skazał sąd. Tam są rownie "praworzadni sędziowie" jak u nas. Skazuja na zlecenie i wydają na zlecenie polityków akty aresztowania.

 • ~ka22 2024-01-12
  18:21:31

  64 26

  Zostali skazani za nadużywanie władzy i fałszerstwa a nie za poglądy. Zarzuty dla Poczobuta to podżeganie do nienawiści i za szkodzenie bezpieczeństwu narodowemu.
  Jak ktoś nie ogarnia różnicy to nic nie poradzę.
  A przy okazji, ktoś wymieni ich sukcesy w rzekomej walce w korupcją przez ostatnie 8 lat ? Nie wiem, sprawa respiratorów, wyborów, cokolwiek ?

 • ~wolf67 2024-01-12
  18:23:10

  46 21

  ~WebAdmin mosz ty zryty ten pis berecik ty tak mosz od urodzenia czy od czasu jak cie położna upusciła na kachelki ale nie dziwota jak sie nie mo wyważonego poglądy na świat oglądało się tvp pis to i czerwony pasek ci zrył baniok wspólczuja twoi rodzinie że cie jeszcze w doma trzymiom bo jak na mój rozum to już downo gliwicko cie powinna powitać

 • ~wolf67 2024-01-12
  18:24:35

  49 24

  pis poddani to stan umysłu w ich głowach jest czarna dziura ale jak ostatnie dwa neurony sie strzasną to pieczą kołocze

 • ~ManekManek 2024-01-12
  19:03:51

  53 20

  Andrzej Sączek to ten od " A u nas na Maju.?" a może to: "Szefie , Szefie jo Wom ta tasza poniesa." ""A nie cza Wos Szefie zawyś du dom?".

  Ten Wasz PiS przez osiem lat zniszczył wymiar sprawiedliwości. Obraził Wszystkich sąsiadów a czekaj z morzem się nie pokłócili.
  Boli was wszystkich że TVP PiS już nie mówi jak sobie zażyczył prezes wszystkich prezesów.
  Kamiński i Wąsik to przestępcy i powinni siedzieć Więźniowie odpowiednio ich już przywitali i mogą to odczuć "dosłownie" na własnej d...pie.

 • ~@Rybek63 2024-01-12
  19:57:52

  44 17

  Doszło do incydentów z powodu zasłabnięcia :D , ile flaszek poszło ? A ten w tej komży to skąd się urwał ?

 • ~Lu_Ke Sky_Walker 2024-01-12
  20:43:54

  37 19

  Do WebAdmina i innych wyborców PiSu:
  PiS opiera się na tym co gdzieś usłyszał/przeczytał, i tylko rzuca dowodami anegdotycznymi i "logicznym myśleniem". To jak tu dyskutować?
  To trochę jak gra w szachy z gołębiem- nasra na szachownicę, poprzewraca figury i powie że wygrał.

 • ~lewysierpowy 2024-01-12
  21:03:22

  24 10

  Nada ich przekonywać mudro,
  że wojna — mir, że chlew to źródło,
  że okupacja — wyzwolenie,
  a będą cieszyć się szalenie!

 • ~wolf67 2024-01-12
  21:26:55

  24 17

  ~Lu_Ke Sky_Walker z nimi nie pogodosz bo to sie tela stoperanu nażarło tela tvp pis obejrzało że jedynie lewatywa może coś zdziałac a to też nie za bardzo pewne bo tam jest iq na poziomie ameby pozdro

 • ~xtrybnik 2024-01-12
  22:52:49

  39 21

  No spójrzcie na te nie skalane myślą oblicza:)
  Tym starym dziadom to już może się nie dziwmy, bo 'pis im dał' i nie przetłumaczysz.
  Na Radio Maryja po dziesiatce różańca poszczują na innych i zwyzywają Tuska, ale tak działają polskie 'Katole', to też wiemy.
  Ale jaką sieczkę we łbach trzeba mieć, aby MŁODZI ludzie łykali tę propagandę i dali sobie wmówić coś co jest nieprawdą, mimo że na własne oczy mogą zobaczyć wokół siebie jaka jest sytuacja, poczytać, dowiedzieć się. Tak jest wygodnej tępo wierzyć republikom,dawnym tvpis itd? Nie używać mózgu?
  Wiem, niby nie wszyscy muszą być normalni...

 • ~maxobob 2024-01-13
  09:01:35

  36 16

  Takie hasło może wymyślić tylko chory z nienawiści do innych Polaków Kaczyński. Reszta ludzi to nie WOLNI POLACY ????????? Pod takim hasłem WSTYD!!! by mi było maszerować. Dwóch patriotów juz siedzi, oczywiście za niewinność, tak jak reszta osadzonych. Już rozumiem te 125lat pod zaborami, zamordowanie prezydenta z II RP. Ale radosna nowina to taka ,że normalnych Polaków jest więcej i coraz więcej!!!. Kamień z serca.

 • ~Franek 7 2024-01-13
  09:13:00

  33 16

  No a kto miał tam być? Tylko politycy i radni PiS nie mogących się pogodzić z odsunięciem od władzy i koryta. No i jeszcze trochę moherów zwiezionych partyjnymi autokarami. Tak niehonorowego oddawania władzy nie było nawet w 89’. No ale w końcu PiS to komuniści tyle, że z krzyżykiem w ustach.

 • ~Woziwoda 2024-01-13
  09:44:22

  30 12

  Chcą popierać przestępców, chcą popierać złodziei, chcą popierać milionerów od "fur deutschland" - nie ma sprawy. Dobrze, że pokazują gęby, że rozwiewają wszelkie wątpliwości. Natomiast Wosia, za współudział w przestępczo sfinansowanym i przestępczo wykorzystywanym pegasusie, czekają oczywiste procesy.

 • ~rob78 2024-01-13
  09:50:22

  37 17

  Ziobro znika. Kamiński i Wąsik za kratami. Gowin sypie. Agent Tomek sypie. TVP stracone. Duda skompromitowany, a jeszcze nie minął miesiąc. Tak trzymać!

 • ~krycha12 2024-01-13
  12:20:56

  18 37

  To straszne jak ludzie są głupcy ,którzy tu piszą . Za 4 lata jeżeli ta okropna władza dotrwa przekonacie się jak zły Tusk wszystko zniszczył !

 • ~Franek 7 2024-01-14
  13:33:27

  12 8

  Krycha12- poprawnie pisze się „ jacy ludzie są głupi” a nie głupcy. Głupcy, to są ludzie którzy piszą „ jacy ludzie są głupcy”. ;)

  Ja nie muszę czekać na to co będzie. Mi wystarczyło widzieć to co było przez ostatnie osiem lat. I mam nadzieję, że to nigdy nie wróci.

 • ~Dintojra 2024-01-14
  17:15:08

  9 3

  dr_Moriarty:
  "PiS nie zamknął żadnego medium, mimo że był w tych mediach opluwany i wyszydzany."
  Faktycznie okazali się być ludzkimi panami, nie zamknęli choć mogli... mimo, że byli krytykowani.

  "Dziwne zniknięcie sygnału TV Republika z transpondera podczas Marszu Wolnych Polaków. Wycofywanie reklam z tejże."
  Może Sakiewicz "zapomniał" zapłacić rachunek za prąd lub za miejsce na transponderze ? podobnie jak "zapomina" zapłacić wynagrodzenia pracownikom.

  "Jeden i ten sam wywiad z Tuskiem na trzech różnych kanałach o tej samej porze."
  No faktycznie to jest dziwne... gdyby TVP nadal działał w poprzednim standardzie to albo wywiadu w ogóle by nie pokazano, lub też byłaby to wersja cołkowicie odmienna od oryginału, ot taki "pluralizm" czytaj plucie na innych.

  Apropos marszu Wolnomyślicieli: pis podał, że do Warszawy dotarło około 400 autokarów, zagładając, że były to duże autokary zabierające ok 70 osób, to wychodzi mi 28.000 do tego powiedzmy 20.000 indywidualnych i załóżmy, że było 25.000 miejscowych fanów pis, to wychodzi jakieś 63.000 "Wolnych od rozumu"... skąd więc niby 300.000 ?

 • ~krycha12 2024-01-15
  08:47:01

  3 3

  Cha,cha, cha odezwał się płatny etatowy Franek !

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4007