zamknij

Wiadomości

Piotr Masłowski przedstawił ludzi, z którymi pójdzie do wyborów

2014-01-31, Autor: Dominika Kuśka
Mamy dopiero końcówkę stycznia, kampania wyborcza przed jesiennymi wyborami samorządowymi rozkręca się na dobre. W środę informowaliśmy Was o kolejnych kandydatach ubiegających się o fotel prezydenta Rybnika. W czwartek ogólne założenia swojej kampanii przedstawił Piotr Masłowski, który razem z członkami Forum Obywateli Rybnika chce przejąć władzę w mieście.

Reklama

Forum Obywateli Rybnika to według jego założycieli apolityczny komitet lokalny, którego kandydatem na prezydenta Rybnika będzie Piotr Masłowski. – Miałem wiele propozycji m.in. z RAŚ czy z Demokracji Bezpośredniej, jednak postanowiłem zaprosić mieszkańców do całkowicie nowej, niezależnej grupy, jaką jest FOR. Chcemy pokazać rybniczanom alternatywę rządów w Rybniku – tłumaczył prezes CRIS.

Wśród priorytetów programu FOR Masłowski wymienił działania na rzecz m.in. seniorów, młodzieży i młodych rodzin w zakresie polityki mieszkaniowej, rekreacji i edukacji, a także pracodawców i pracowników. Prezes CRIS podkreślał, że szczególnie trzeba  dbać o lokalnych przedsiębiorców.

 

– Chcemy zatrzymać młodych ludzi w Rybniku, dać im szansę na dobre warunki życia. W mieście najważniejsi są mieszkańcy i to na ich potrzeby jesteśmy otwarci – mówił Masłowski. Hasłem wyborczym FOR będzie „Ty i Twoja przyszłość”.

Piotr Masłowski podkreślał, że FOR to przede wszystkim ludzie. Wśród założycieli znaleźli się: Piotr Masłowski – prezes CRIS, Małgorzata Płoszaj – przedsiębiorcaa, działaczka społeczna promująca dziedzictwo historyczne Rybnika, Lech Gęborski – przedsiębiorca, członek Bractwa Kurkowego, Mariusz Wiśniewski – prezes Stowarzyszenia „17-tka”, Kamil Jakubiak – działacz społeczny, Agnieszka Lubina – działaczka na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych, doktorantka UŚ, Grzegorz Głupczyk – zarządza Klubem Środowiskowym „Maszkeciarnia” w Boguszowicach, a także Marcin Gurgul – działacz organizacji pozarządowych, zajmuje się zagadnieniami kontroli władzy.


– Życzę wszystkim kontrkandydatom, żeby mieli takie zaplecze ludzi i ekspertów jak ja. Jestem otwarty na dyskusję z każdym. Mam spore doświadczenie w wielu dziedzinach, wiem, jak zarządzać budżetem i jak trafiać do ludzi – zachwalał swoje zaplecze Masłowski.

Członkowie FOR w wyborach samorządowych będą startowali na radnych. Listy komitetu nie są jednak zamknięte. – Do współpracy zapraszamy wszystkich, którzy chcą działać, szczególnie zależy nam na aktywnych kobietach – zachęcał Piotr Masłowski. Działacze FOR planują też pierwsze spotkanie z mieszkańcami – odbędzie się ono 18 lutego w Rybnickim Inkubatorze Technologicznym.


Kandydat FOR nie boi się również wyborczej rywalizacji o fotel prezydenta z urzędującym od 16 lat Adamem Fudalim. – Bardzo mnie cieszy decyzja pana prezydenta. Wolę rywalizować ze starym, zasłużonym mistrzem, niż ubiegać się o wakat. Używając bokserskiej metafory, mam nadzieję, że znajdzie się kandydat, który „zleje” prezydenta, a tą osobą będę ja – podsumował Piotr Masłowski.

 

>> Lista kandydatów na prezydenta Rybnika wydłuża się. Start ogłosił jeden z faworytów

Oceń publikację: + 1 + 22 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (21):
 • ~templariusz 2014-01-31 10:19:36

  Nie mów chop zanim nie przeskoczysz, chłopie.

  23 0
 • ~pz2 2014-01-31 11:22:32

  Panie Masłowski, takimi słowami wyborów się nigdy nie wygra..."Używając bokserskiej metafory, mam nadzieję, że znajdzie się kandydat, który „zleje” prezydenta, a tą osobą będę ja". U mnie przegrał Pan już w przedbiegach. Pycha, duma, buta i pewność siebie przez Pana przemawia. Kiedy nie ma się szacunku do kontrkandydatów...to nie ma się szacunku do jego potencjalnych wyborców...a przecież żeby wygrać trzeba przekonać tych, którzy w poprzednich wyborach głosowali na A. Fudalego.

  5 0
 • ~Afordancja 2014-01-31 12:23:52

  @~pz2 Dziwni jesteście ludzie, to polityka. Po pierwsze, każdy startując mówi, że wygra, a nie "a no startuję tak dla jaj, wiem, że nie wygram". Po drugie, zdanie "Wolę rywalizować ze starym, zasłużonym mistrzem, niż ubiegać się o wakat." jak dla mnie nie świadczy o braku szacunku, jak dla mnie jest nawet odwrotnie..hm..coś czuję, że czytałeś co Ci pasowało do Twojego światopoglądu.

  19 0
 • ~ 2014-01-31 13:14:39

  ~Afordancja daj spokoj, przecież pz2 to hejter :P szkoda czasu na dyskusje

  5 0
 • ~jaga 2014-01-31 14:48:50

  A ja pójdę na wybory i zagłosuję właśnie na Pana Masłowskiego, bo uważam, że ma wszelkie kompetencje, doświadczenie w zarządzaniu, zna problemy Rybnika i jeszcze chce mu się działać, żeby coś zmienić. Trzymam kciuki.

  1 2
 • ~Maja_1 2014-01-31 14:59:14

  A pani Płoszaj na zaszczytnym pierwszym miejscu. I słusznie. Pan Masłowski ma łeb na karku.

  4 0
 • ~Robin Tell 2014-01-31 15:15:45

  Mnie interesuje jeżeli prezes PM wygra wybory to kto zostanie prezesem CRIS lub co się stanie z tą organizacją i czy prezydent PM zadba o zlecenia dla CRISU z urzędu miasta? Ps. Co to są "organizacje pozarzowe"?

  0 7
 • ~Maja_1 2014-01-31 15:21:13


  "Wśród priorytetów programu FOR Masłowski wymienił działania na rzecz m.in. seniorów, młodzieży i młodych rodzin w zakresie polityki mieszkaniowej, rekreacji i edukacji, a także pracodawców i pracowników. Prezes CRIS podkreślał, że szczególnie trzeba dbać o lokalnych przedsiębiorców."
  Jednym słowem uszczęśliwią wszystkich. Zadbają o każdego, nikt nie zostanie pominięty. Nawet zrobią dobrze pracownikom i pracodawcom i to za jednym zamachem.
  Czyżby FOR czerpał inspiracje z późnego Gierka?

  6 0
 • ~Lateks 2014-01-31 17:08:17

  ~Maja_1 to spójrz na to co robi Adaś, robi dobrze ale tylko właścicielom hipermarketów, i ew. prezesowi firmy Prestige wystarczy podnieść podatki dla dużych sklepów, znieść opłaty za parkingi i pilnować wykonawców którzy dostają zlecenia z UM a wszyscy będą szczęśliwi. To nie sztuka doprowadzić do bankructwa firmy zamykając drogę na rok czasu... więc wystarczy chcieć ;)

  1 0
 • ~rybnikus 2014-01-31 17:43:31

  Oto kolejny oszołom który chce zrobić skok na kasę. Przecież oni nawet Straży Miejskiej nie potrafili odwołać a do władzy sie pchają sami nieudacznicy!

  1 9
 • ~Afordancja 2014-01-31 17:48:56

  @~rybnikus to nie ci odwoływali ;) a po drugie, jak by LUDZIE(bo ci co chcieli odwołać to chcieli tylko sobie punktów nabić a nie odwołać) tak na prawdę chcieli odwołać to nie było by żadnego problemu z referendum.

  8 0
 • ~freelander30 2014-01-31 19:08:52

  Panie Masłowski skąd pan jesteś taki pewien, że pan wygrasz??? takimi słowami napewno nic człowieku nie wywalczysz, wręcz przeciwnie odpychasz tylko od siebie ludzi!

  1 0
 • ~piotrekdec 2014-02-01 00:03:25

  rybnikus: że tak zapytam: o czym ty do ludzi rozmawiasz?:))

  4 0
 • ~pz2 2014-02-01 00:16:04

  ~Afordancja, masz kompleks A. Fudalego? Zauważyłem, że zawsze go krytykujesz. Zaskoczę Cię, też chciałbym zmiany prezydenta w Rybniku, ale widzę że już na początku kampanii kandydaci sami się potykają i popełniają proste błędy, których wyborcy im nie wybaczą :/ Już kiedyś byli tacy...mówili że wygrają wybory, nawet stanowiskami się dzielili (premier z Krakowa, prezydent z Gdańska) i co...wszystkie plany poszły w łeb. Masłowski już raz poniósł wielką klęskę....przypomnę, w wyborach do Senatu zdobył zaledwie 1,68% głosów i był ostatni. Kolejną kampanię rozpoczyna od wojowania szabelką, obiecuje na prawo i lewo...a tak naprawdę to jeden wielki bełkot z którego nic nie wynika.
  ~Marek Kasperek: Ty oczywiście na nic nie narzekasz, dla Ciebie świat to kraina mlekiem i miodem płynąca, a Ty żyjesz w idealnym świecie w którym nic Ci nie brakuje... Gratuluję...nie każdy ma się jednak tak dobrze jak Ty :)

  0 3
 • ~Afordancja 2014-02-01 10:50:32

  @~pz2 Ja kompleks Fudalego? hehe, zawsze go krytykuję? To ile to jest w sztukach? 2,3 razy? Bo jeszcze ostatnio zarzucano mi, że jestem jego wiernym fanem...pokrętne to wszystko jakieś. Chyba za słabo szukałeś, albo znów czytałeś co chciałeś, nie poradzę, że masz problem jakiś z wyodrębnieniem wiedzy z treści. Co do niewybaczalnych błędów to wybacz, ale nie wiem o czym mówisz, więc się nie odniosę.

  5 0
 • ~rybnikus 2014-02-01 12:38:41

  ~piotrekdec, widać, że samodzielne myślenie cię boli, tobie wystarczają cuda kolejnego obiecywacza i nieudacznika.
  Na wszelki wypadek dopiszę, że nie jestem fanem obecnego prezydenta!

  0 5
 • ~Maja_1 2014-02-01 13:27:39

  ~Lateks Ciekawa filozofia życiowa. 'Wystarczy chcieć"...a ja powiem, że to nie wystarczy. Jeszcze trzeba umieć. Pojedź do Pyrzowic i powiedz, że chcesz pilotować samolot. Nie chciałabym znaleźć się wśród pasażerów:)

  1 0
 • ~wojtek144 2014-02-01 19:05:05

  Panie Masłowski z wynikiem jaki uzyskał Pan w wyborach do senatu - 459 głosów co stanowiło 1.68% wszystkich oddanych głosów w okręgu 73, nie zostałby Pan nawet Radnym. Więcej pokory!!

  13 0
 • ~Jan R. 2014-02-01 21:01:39

  Panie Masłowski tak naprawdę to nikogo pan nie przedstawił. Mnie interesuje kto będzie pełnił funkcje pana zastępców, kto będzie skarbnikiem a kto sekretarzem? I ilu powoła pan pełnomocników vide J. Koper? I najważniejsze co pan zrobi jeżeli nie będzie miał pan większości w radzie, ustąpi pan czy się powiesi?

  5 0
 • ~ 2014-02-02 09:04:38

  Ja nie lubie jak się kurduple bez grosza przy duszy do polityki pchają ,niech lepiej masłowski powie "po wygranych wyborach" kogo nie zatrudni ze swojej rodziny i dlaczego???

  1 0
 • ~Teddy 2014-02-03 00:10:39

  No i wyskoczyło kilka pajacyków z pudełka i bajdurzą czego to nie zrobią :-) Bajki z krainy Tuska to my już znamy. Kwaśniewski tez dawał wszystkim pracę i 3 mln mieszkań, hehe. Wiec kogo Wy chcecie czarować? Adama trzeba odwołać ale dać żółtodziobom władze to nic dobrego.

  1 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za likwidacją TVP Info i abonamentu RTV?
Oddanych głosów: 3166