zamknij

Wiadomości

Lista kandydatów na prezydenta Rybnika wydłuża się. Start ogłosił jeden z faworytów

2014-01-29, Autor: Wacław Wrana
Adam Fudali zaskoczył wielu i już teraz publicznie ogłosił, że ponownie będzie ubiegać się o fotel prezydenta Rybnika. Do grona bezpartyjnych kandydatów na prezydenta dołącza też Aleksander Larysz.

Reklama

Jeszcze kilka tygodni temu Adam Fudali zapowiadał, że decyzję o starcie na prezydenta podejmie najwcześniej w marcu. Urzędujący prezydent zaskoczył jednak swoich zwolenników i konkurentów. Kilka dni temu podczas spotkania z członkami Bloku Samorządowego Rybnik w Domu Kultury w Niedobczycach publicznie zadeklarował start w kolejnych wyborach na prezydenta. Kandydowanie Adama Fudalego stało dotąd po znakiem zapytania ze względu na jego kłopoty zdrowotne.

Prezydent Fudali jest więc drugim bezpartyjnym kandydatem, który zadeklarował udział w wyborach. Pierwszy, jeszcze w zeszłym roku, start w wyborach zapowiedział prezes Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych - Piotr Masłowski.

Trzecim kandydatem bez partyjnego szyldu będzie prezes Klubu Olimpijczyka Sokolnia - Aleksander Larysz. Choć oficjalnie start swojej kampanii wyborczej zapowiedział na luty, to już teraz wiadomo, że będzie kandydatem niedawno założonego stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto. - Bardzo się cieszę, że pan prezydent Adam Fudali czuje się na siłach, aby wziąć udział w tegorocznych wyborach. Grupa rybniczan, z którą współpracuję decyzje o zaangażowaniu się w tegoroczne wybory samorządowe podjęła na długo przed pojawieniem się informacji o złym stanie zdrowia Pana Prezydenta. Chcieliśmy stanąć do rzeczowej debaty i przedstawić rozwiązania dotyczące kierowania i zarządzania miastem i zapoznać z nimi rybniczan. Oto teraz pojawia się taka okazja. Nasze propozycje w tym zakresie w dużym stopniu różnią się od sposobu zarządzania miastem przez ekipę, którą reprezentuje Pan Prezydent – napisał w nadesłanym do naszej redakcji oświadczeniu Aleksander Larysz. Szczegóły propozycji jego komitetu mamy poznać 14 lutego.

Swoich kart nie odkrywają na razie partie polityczne. Działacze rybnickiej Platformy Obywatelskiej na pytanie o kandydata na prezydenta zdawkowo odpowiadają, że będzie to ktoś z trójki: Marek KrząkałaPiotr KuczeraGrzegorz Wolnik. Swoich planów nie zdradza też Prawo i Sprawiedliwość. W gronie kandydatów tej partii na prezydenta wymienia się posła Grzegorza Janika i byłego senatora Tadeusza Gruszkę. Pytanie, czy Jarosław Kaczyński nie zdecyduje się na użycie w tych wyborach najmocniejszej „broni”, jaką jest senator Bolesław Piecha?

Odpuścić wyborów na prezydenta Rybnika nie zamierzają też pozostałe partie – Sojusz Lewicy Demokratycznej, Twój Ruch i Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke. Nieoficjalnie udało nam się również dowiedzieć, że Ruch Autonomii Śląska namawia do startu z listy RAŚ Piotra Masłowskiego.

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (46):
 • ~THE Bill 2014-01-29 08:36:08

  Mam nadzieje, że rybniczanie przypomną sobie wszystko co Pan Fudali zrobił do tej pory dla Rybnika i pozwolą mu w końcu dojść do zdrowia z dala od polityki. Temu Panu już zdecydowanie dziękujemy np. za piękną postać bez głowy, spasione rybki, najdroższą wodę w regionie, paraliż komunikacyjny z minionych latach podczas remontu większości dróg wylotowych z miasta w jednej chwili, a także zgodę na przeciąganie inwestycji na ul. Wodzisławskiej, brak umiejętności egzekwowania np od Tesco wybudowania innego wyjazdu, bierną postawę ws komunikacji ztz w Rybniku (która jest tragiczna pomijając inwestycję w tabor). Tak na szybko co pamiętam. Inni pewnie też coś dorzucą.

  64 0
 • ~roger 2014-01-29 09:19:43

  Popieram The Bill. Panie Fudali rybniczanie dziękują Panu za pracę a raczej jej brak w rozwój naszego miasta. Nam trzeba kogoś kto przywróci Rybnikowi świetność, kogoś kto zorganizuje miejsca pracy nie w molochach na umowy śmieciowe lecz zakłady które będą chciały inwestować w nasze miasto i dać pracę na godziwych warunkach. Skutecznie Pan ostatnimi laty odstraszał inwestorów swoimi stawkami. Ludzi musi przybywać w Rybniku a nie masowo ubywać dlatego dla pana F stanowcze NIE!!!

  41 0
 • ~G14n1 2014-01-29 09:24:55

  To narzekanie takie polskie...
  Tak myślałem, że będzie jedno wielkie marudzenie i wytykanie. Bo to tak łatwo wytykać nie:)
  ... sie roboty chyćcie !

  0 27
 • ~danielv12 2014-01-29 09:40:44

  @THE Bill/dokładnie Fudali już by sobie dał sianka i zostawił te miasto,ale znając życie/IQ ludzi znowu zostanie na stołku podobnie jak 90% preziów w całym kraju,dokładnie to samo jest z burmistrzami i wójtami,jaki kraj taki urzędnik.

  33 0
 • ~lebex 2014-01-29 09:44:19

  Niestety, ale u naszego prezydenta widać już tzw. 'wypalenie zawodowe'. Powtarzanie co roku tych samych sloganów i karmienie nimi swojego elektoratu jest normalnością. W fotelu prezydenta miasta potrzeba świeżej krwi z nowym spojrzeniem na pewne sprawy.W najnowszym numerze Gazety Rybnickiej, mówi Pan, że wszystkie dzielnice Rybnika traktuje równorzędnie. Zastanawiam się jak wielkim trzeba być hipokrytą, żeby opowiadać takie bzdury. Rady dzielnic opowiadają Panu o przyziemnych problemach trapiących mieszkańców a w większości przypadków magistrat umywa od tego ręce. Organizowane w dzielnicach spotkań z władzami jest dobrą inicjatywą, jednakże każde niewygodne pytanie otrzymuje wymijającą odpowiedź lub jej brak. Nie na tym to polega. Niech Pan pamięta, że miasto tworzą MIESZKAŃCY a nie MAGISTRAT Z URZĘDNIKAMI. Trzeba umieć się wsłuchać w głosy płynące z dołu a nie nastroszyć piórka, gdy tylko zwróci się na coś uwagę. Po tylu latach niech się Pan uderzy w pierś i powie "dziękuję" przekazując urząd nowej osobie.

  46 0
 • ~Maalibu 2014-01-29 09:49:16

  Proponuje każdemu kto krytykuje Prezydenta, niech pójdzie na wybory i zagłosuje zgodnie z swoim przekonaniem. Myślę jednak że spora grupa "krzykaczy" nie ma na tyle miejsca na "twardym dysku" by zmagazynować wiedzę o jakimkolwiek programie wyborczym. Wypisywanie zażaleń tutaj niczego nie załatwi. NA WYBORY MARSZ!

  28 0
 • ~orient 2014-01-29 09:58:14

  @THE Bill sorry ale to bardzo słabe zarzuty by nie powiedzieć że trochę infantylne jak na Fudalego. Moim zdaniem kandydat który chce wygrać z obecnym prezydentem powinien koncentrować się nie na negatywnej kampanii i krytyce ale na zupełnie nowych propozycjach dla mieszkańców którymi całkowicie zaskoczy obecnego prezydenta i na bardzo dobrej prezentacji swojej osoby. Kluczem będzie dobry program wyborczy dla Rybnika (którego Fudali nie ma) oraz wykorzystanie pewnych wad Fudalego np. lepsza kontaktowość z ludźmi czy prezentowanie swojej osoby jako okazu zdrowia. Dobrze byłoby aby ewentualni kandydaci w trakcie kampanii pokazali swoich ewentualnych zastępców.

  31 0
 • ~minowa 2014-01-29 10:23:22

  Im więcej kandydatów, tym pewniejsze zwycięstwo Fudalego. To stara sztuczka - zgłosić jak najwięcej kandydatów, aby głosy opozycji rozwodnić. A w nagrode po wyborach - dać stanowiska "słupom wyborczym".

  25 0
 • ~spzoo 2014-01-29 10:28:09

  orient - to Piotr musi zaprosić kontrakandydatów do wspólnego przebiegnięcia rybnickiego półmaratonu i oddawania krwi ;)

  0 0
 • ~xxxx 2014-01-29 10:31:25

  a gdzie arteks?

  19 0
 • ~minowa 2014-01-29 10:39:57

  Zagłosuję na takiego kandydata, który podatki miejskie ustanowi od mieszkańca a nie od powierzchni działki czy domu oraz ustanowi bezpłatne parkingi w mieście dla wszystkich mieszkańców miasta podnosząc opłaty dla przyjezdnych. Obecny system promuje mieszkających w centrum a dyskryminuje mieszkających w peryferyjnych dzielnicach. Największe wpływy do budżetu miasta pochodzą od mieszkańców zabudowy jednorodzinnej a korzystają najbardziej i najtaniej z miejskiej infrastuktury mieszkający w centrum. Peryferia w ten sposób finansują centum.

  13 0
 • ~grobel 2014-01-29 10:41:00

  A ja mam nadzieje ze p.Fudali juz doszedł do zdrowia i dalej bedzie prezydentem i dalej bedzie wspieral ROW RYBNIK :)

  0 36
 • ~unlimited 2014-01-29 11:33:44

  O tym by wyróżniać się dobrym stanem zdrowia na tle obecnie urzędującego prezydenta miasta to trochę przeginacie. To nie JUESEJ, a Rybnik, Prezydent nie ma AIR FORCE ONE na lotnisku w Gotartowicach, jak również jedyne kody jakie posiada to koty na dachowce, a nie kody do bomby atomowej. Każdy wiceprezydent ma przydzielone zadania, a pan prezydent po prostu musi stosować lekki zamordyzm, jak każdy szef. Poza tym nie uważam, że nie ma planu na rozwój miasta. A wręcz przeciwnie - ma bardziej konkretne plany niż te ogólniki, którymi karmią nas kontrkandydaci. Oby więcej takich osób, którym można zarzucić tylko i wyłącznie oryginalne podejście do urządzania zieleni miejskiej (rond). A już pisanie o paraliżu komunikacyjnym PODCZAS REMONTU DRÓG WYLOTOWYCH jako wadzie obecnego prezydenta, to trzeba być niespełna rozumu..

  0 15
 • ~THE Bill 2014-01-29 11:41:13

  @orient Odnoszę wrażenie, jakbyś wziął mnie za jednego z kandydata na prezydenta. Absolutnie nikim takim nie jestem. Przypomniałem sobie jedynie chwile kiedy stojąc w korku mówiłem sobie "nie zagłosuje na niego za ten burdel" i je tu przytoczyłem. Mój głos jest wolny, czekam na propozycje kandydatów. A na wybory pójde na pewno, bo oferta obecnego prezydenta już mnie nie satysfakcjonuje. I dlaczego uważasz, że to są słabe zarzuty? Być może banalny jest przykład rzeźby, ale poszło na nią kilkadziesiąt tysięcy. Wolałbym za tą kase poprawić bezpieczeństwo na Chabrowej gdzie doszło do tylu wypadków w ostatnim czasie. Podoba mi się np. w Żorach parkowanie w centrum do 20 minut jest darmowe. W tym czasie załatwie wszelkie sprawy (jak np poczta!) i nie ponoszę opłaty za parkowanie.

  20 0
 • ~kretek 2014-01-29 11:49:06

  Kohut sie obudził. Zaraz zacznie Laryszowi przybywać głosów i komentarzy jaki to fajny karlus ;)

  0 0
 • ~analizatorsciem 2014-01-29 12:03:02

  ale jaja Larysz rzeczywiście się bierze do działania , no to sie będzie działo .Jeżeli Larysz w czasach studenckich już robił takie rzeczy ,że tamta ekipa studencka do dzisiaj pamięta to wyobrażam sobie w jakiej skali teraz będzie działał.I tak jak powiedziałem wcześniej, jak Larysz wygra , a skala przedsięwzięć i zdroworozsądkowe myślenie w końcu w moim rodzinnym mieście zaczną dominować , to wracam z całym biznesem i rodziną i tyle.do dzieła Panie Larysz.!!

  0 4
 • ~kretek 2014-01-29 12:09:52

  analizator - bo puszczę pawia. Przecież to widać, że głosy ma nabijane. A fakt, że Larysz może się pochwalić czymś w czasach studenckich i ma 30 lat przerwy w aktywności powala na kolana.

  6 0
 • ~analizatorsciem 2014-01-29 12:39:43

  Panie Kretek czy raczej chłopcze.Nigdy nie odpowiadam na takie odzywki , ale dla kretka zrobię wyjątek;)Z tego twojego postu , powaliła mnie twoja wiedza i elokwencja i oczywiście totalny brak zrozumienia dla mojego wpisu, jego treści i bronie tu siebie na Larysza . To typowe dla osób niedowartościowanych , niewiele znaczących i ukrywających się w takich miejscach jak to , często jest to ich jedyna i to niezbyt udana dziedzina działania , do tego słabo lub w ogóle są to osoby słabo wykształcone i tyle chłopcze .powodzenia w życiu.acha i nie będę ci tłumaczył o czym był mój post, kto ma zrozumieć to zrozumie....a na twoim jego zrozumieniu wybacz;) nie zależy mi...;)

  1 0
 • ~ 2014-01-29 12:51:08

  @ unlimited: twoje myślenie jest limited a lizanie feudalnego tyłka unlimited. Tak jak pisał Bill na początku, Feudalnemu dziękujemy. Swoje zepsuł, krwi nam wszystkim napsuł, kilku ludzi pozbawił zdrowia. Permanentne korki w mieście, brak skuteczności w działąniu i nadzorze (remonty Raciborskiej i mostu, Wodzisłąwskiej i Żorskiej), niegospodarnosć w rozporządzaniu mieniem publicznym, nieudolni urzędnicy w UM nie potrafiący nadzorować budowy nawet sracza, straszące pseudo rzeźby na wlocie do miasta, nepotyzm w UM, straż wiejska niepotrafiąca nic wyegzekwować ( palenie śmieci) a tylko wstawiać mandaty za parkowanie, likwidacja szkolnictwa zawodowego (Frelich) i wyższego (UŚ). I najgorsze - nie sprowadzenie do miasta przemysłu a jedynie centrów handlowych - czyli propagowanie obozów pracy. Mało?

  17 0
 • ~Maciek251 2014-01-29 12:54:52

  LARYSZ!? TO JEST JAKIŚ ŻART. NADAJE SIĘ NA PRZEWODNICZĄCEGO KLASY W GIMNAZJUM ALE NIE NA PREZYDENTA. TO BYŁABY ANTYREKLAMA RYBNIKA I KOMPROMITACJA. JESTEM ZDEGUSTOWANY.

  15 0
 • ~kretek 2014-01-29 12:55:46

  analizator - dziękuję za dogłębną analizę mojej osoby i postawienie trafnej diagnozy. Możesz stawiać horoskopy chłopie :)

  1 0
 • ~hardmark 2014-01-29 13:26:25

  Panu Adamowi Fudali dziękuję.Najlepszy "remont" jaki mu wyszedł to remont bazyliki na którą poszło 1,2 mln z kasy miejskiej czyli naszej.Należy również doliczyć rozdawanie działek za 100 zł kościołowi czy przeznaczanie setek tysięcy na remonty kościołów.Teraz przed wyborami jeszcze dorobi skwer przed bazyliką i wszyscy proboszczowie będą go chwalić. Dziękuję również za rozdawanie kasy swoim kumplom z PiS-u a mianowicie Grzegorzowi Janikowi i Stanisławowi Jaszczukowi. Co rok kluby sportowe tych dwóch dostają najwięcej.
  Pan Fudali i jego świta (RM) mieli ponad 20 lat na rozwój Rybnika.Rozwinęli zatrudnienie pociotków w UM. Do tego dochodzą wyjazdy pracowników UM na dziwne konferencje czy targi typu Emiraty.Wartość ziemi w Rybniku nie zmieniła się od lat.Przykładem są działki ,które Adam Fudali przedstawia w oświadczeniach majątkowych.Działki od 10 lat są tej samej wartości.Zresztą nieruchomości również.
  Idę na wybory i na pewno nie zagłosuję na Pana Adama F.

  27 0
 • ~orient 2014-01-29 13:28:56

  @THE Bill nie, nie brałem cię za kandydata na prezydenta ale jedynie zwróciłem uwagę że twoje argumenty przeciw Fudalemu są bardzo marne bo musisz wziąść pod uwagę to że wielu osobom tego rodzaju rzeźby bardzo się spodobały... Poza tym twoje oczekiwania są niezrozumiałe bo akurat problem parkowania nie jest w Rybniku problemem najważniejszym, a korki są w prawie każdym większym mieście. Jeszcze raz zwracam uwagę, że negatywna kampania wobec Fudalego nic nie da bo to jest postać lubiana przez media... Jego da się oczywiście pokonać ale argumentami i merytoryką, a nie wypominaniem mu, że były korki w czasie remontów. Jest zima - musi być zimno. Były remonty - musiało być trudno. Ja bym zwrócił uwagę na dobry program wyborczy i otoczenie. Fudali wygrywał poprzednie wybory dlatego, że poprzednicy nie mieli ani programu, ani zaplecza. @analizatorsciem o Wolniku czy Masłowskim słyszałem wiele razy bardzo pozytywne opinie. O Laryszu nie ale jeśli to jest taki przebojowy człowiek - może napiszesz coś więcej. A może redakcja rybnik.com.pl zrobi z nim wywiad? Z Masłowskim, Wolnikiem i Krząkałą już bywały.

  10 0
 • ~THE Bill 2014-01-29 14:56:52

  Jak widać po komentarza innych moje argumenty wcale nie były takie słabe. Dla mnie te przewinienia wystarczyły aby zniechęcić mnie do tego kandydata. Korki - wiadomo, że będa jak jest remont, ale nie remont wszystkiego co się da w jednej chwili. A brak nadzoru nad tym remontem? To już argument poważny. Przeciągająca się inwestycja już nie jest taka oczywista. Tego być nie powinno.

  5 0
 • ~ 2014-01-29 15:01:19

  Ciekawe kogo tym razem popierać będzie nasz kochany kabociorz TEDE?

  2 0
 • ~p1chrunch 2014-01-29 16:11:21

  @kretek:

  No, masz masz rację. Kohut pracuje ponadto w jakiejś unijnej organizacji, jak można zauważyć na Facebooku. Taki opłacany Volkseuropejczyk. :)

  0 4
 • ~BORYS57 2014-01-29 17:12:03

  oj,znowu walka o koryto!!" dejcie mi ludzi a jo to zobia"

  0 1
 • ~ 2014-01-29 17:13:15

  Adam Fudali to jedyny niestety kandydat broń Nas Panie Boże przed nieudacznikami życiowymi ,oszustami politycznymi lub wariatami a tacy też kandydują...bez doświadczenia i z pustym portfelem ,jeżeli nie wygra AF to czeka Nas jakiś borok który ustawi siebie i rodzine a Rybnik puści z torbami ...szkoda oddać to miasto jakiemuś idiocie ...

  0 8
 • ~Arteks 2014-01-29 17:27:51

  Sądziłem, że Fudali wybierze parlament po tym swoim dużym doświadczeniu zdrowotnym. Tym bardziej, że Rybnik nie ma dobrego reprezentanta w sejmie. Ale charyzmatyczni wodzowie tak mają, że sami ze stanowiska nie odejdą. :) Śmiać mi się trochę chce z hejterów pokroju andy_1 bo jeśli Fudalego nie pokonała choroba to myślicie, że swoim prymitywnym hejterstwem coś zrobicie... Kiedyś napisałem, że jeśli nie pojawi się inny równie ciekawy człowiek to Fudali będzie tu rządzić dozgonnie. Słabą stroną Fudalego jest starzejące się zaplecze. Na tym polu ktoś może pokazać że jest atrakcyjniejszy. A Fudali najbardziej by się cieszył gdyby PO wystawiła Krząkałę - bo zaoszczędziłby na kampanii wyborczej. Wygrana z Krząkałą to byłoby zadanie prostsze niż 4 lata temu bo teraz PO jest w odwrocie, a Krząkała jak był miernym posłem tak jest. Rybnik jest bardzo dobrze zarządzanym miastem, a Fudali uchodzi za bardzo dobrego włodarza ale szczerze mówiąc byłbym ciekaw co do zaproponowania odnośnie Rybnika miałyby inne osoby. Urbanistyka, komunikacja miejska, polityka mieszkaniowa, działania promocyjno-informacyjne, wykorzystywanie potencjału miasta - to dziedziny które nie działają u nas zbyt dobrze. Największą porażką Fudalego są puste tereny w centrum miasta. Tego nie da się usprawiedliwić tylko kryzysem, zaangażowanie miasta w zagospodarowanie Hallera i 3 Maja okazało się niewystarczające. Za to świetnie działa u nas: kultura, oświata, sport, miejskie instytucje, polityka finansowa i inwestycje.

  0 14
 • ~ 2014-01-29 18:34:42

  Prezydent Fudali będzie startował nawet na łożu śmierci. Dlaczego? Sami sobie odpowiedzcie.

  3 0
 • ~joawol 2014-01-29 18:39:22

  fudali skutecznie owija sobie lokalne media, więc ludzie tak naprawdę nie wiedzą co się dzieje i co mogłoby być robione lepiej. i tu się nic nie zmieni, bo reszta kandydatów jest za słaba, a PO mające kasę rządziłoby podobnie, czyli na pokaz

  11 0
 • ~Merdal 2014-01-29 18:39:45

  Student Hitlera też choroba nie pokonała np. parkinson tylko strzelił sobie w łeb. Oczywiście że fudali sam nie zrezygnuje zbyt długo siedzi na tym stanowisku i nie chce iść siedzieć.

  5 0
 • ~ 2014-01-29 20:08:03

  Niestety moje dzieci już zagłosowały opuszczają Rybnik z powodu braku jakiejkolwiek sensownej pracy i perspektyw życiowych.Tzn.perspektywy będą moze powstanie jeszcze Auchan lub cos w tym stylu.Gdy jeszcze górnictwio przyhamuje to dopiero będzie horror na rynku pracy.

  9 0
 • ~sergioleone 2014-01-29 20:10:26

  Ludziska, dawno nie byłem w Rybniku...oświećcie mnie co ze słynnym TeDe??? ;) Nie ma go wśród kandydatów na prezydenta, i zaczynam się martwić, że Rybnik podupadnie:( Gdzie jest Nemo...przepraszam, gdzie jest TeDe??? Jeśli nie chce być już prezydentem, to przynajmniej niech się da wypchać...i nowy prezydent niech go sobie postawi w gabinecie:)

  5 0
 • ~roger 2014-01-29 21:28:00

  orient i arteks to pierwsze dwie wazeliny Pana F. Mam nadzieję, że jedyne dupowłazy w naszym mieście. Was powinno się wysłać na banicję z Rybnika. Jestem przekonany, rok 2013 i wszelkie porażki związane z remontami inwestycjami i upokarzaniem naszego miasta zauważyli wszyscy i tak ochoczo już nie zagłosują na największego sprzedawczyka miasta Rybnika. Trzeba byś albo zdezorientowanym lub mieszkać z dala od naszego miasta by pisać takie rzeczy jak ci dwaj, których wymieniłem. UM to zaraz po Urzędzie Pracy druga instytucja, która nie pomaga podatnikowi lecz tylko utrudnia życie. I nie piszcie , że jak remont to muszą być korki bo większe aglomeracje miały w centrach dużo większe inwestycje niż Rybnik i nie było tak tragicznie( patrz: Kraków).

  12 0
 • ~ 2014-01-29 21:49:31

  @arteks: ja zawsze będę hejtował feudalnego i jego kundelki za to co wyrządzili nam, mieszkańcom Rybnika. Wazeliniarz natomiast zawsze będzie z tyłu i z dołu

  10 0
 • ~Teddy 2014-01-29 22:00:39

  Nie no super elita :-) Adaś ledwo na wózku usiedzi, Piecha - potocznie w kręgach rybnickich kobiet zwany "doktorem skrobakiem", Krząkała - hmmm, brak określeń, rasista z RAŚ, kiepski nauczyciel niemieckiego - Janik i Larysz - kombinator i karierowicz??? To już lepsza kandydatura od nich wszystkich to Trynkiewicz!!!

  4 0
 • ~Arteks 2014-01-29 22:48:27

  @roger - żeby o czymś pisać trzeba coś wiedzieć, a ty tobie podobni zachowujecie się jak jakieś tępaki które opiły się tanim winem... Wspomniałeś o korkach w Krakowie. Byłeś kiedyś? Ja byłem kilka razy. Tam są korki nawet jak nie ma remontów, a jak remontowano okolice Ronda Ofiar Katynia przez ponad 1,5 roku - na wjeździe do K-wa z A4 czekało się po 30-45 minut! I jakoś nie kojarzę aby z tego powodu ktoś chciał odwoływać Majchrowskiego. Super, że Rybnik ma tak świetnie wyremontowane wylotówki o których remont dopominali się wszyscy na forum w poprzedniej kampanii! Wiele miast GOP-u nie podjęło decyzji o kompleksowym remoncie wylotówek z pozyskaniem środków EU. Porównaj sobie jak wygląda DK78 w Rybniku i ta sama droga w Gliwicach. I przestań chrzanić o wazelinie w sytuacji kiedy przynajmniej w moim wpisie są krytyczne uwagi o polityce AF. Hejterstwo tak niektórych porywa, że nawet nie zwracają uwagi na to co się pisze. @jureq - jeśli dzieci nic nie potrafią to mogą sobie nie poradzić także w innych miejscach. A jeśli czują się w Rybniku źle to swoim wyjazdem mogą zrobić miejsce dla kogoś innego który właśnie tu znajdzie swoje miejsce. W Rybniku jest 40 tys. miejsc pracy + ok. 20 tys. w małych rodzinnych firmach zatrudniających do 7 osób. To ogromne możliwości z których korzysta spora część subregionu. W wielu miejscach Polski ludzie nie mają tak dobrze, a nie narzekają na władze miast. @sergioleone - chyba zauważyłeś że rybnicki Ferdek Kiepski właśnie się ujawnił o 18.34 ;)

  0 5
 • ~sarin 2014-01-29 22:48:28

  Larysz? to chyba jest jakiś żart.

  6 0
 • ~ 2014-01-29 23:08:22

  Niestety rządzi nami facet, który - nie ubliżając mu - sprzedawał ponoć buty i tak już w Rybniku zostało. Marketów nastawianych bardzo dużo, tylko że w nich zarobek bardzo marny. Dwoje moich dzieci znalazło w nich pracę więc wiem, co piszę. Jeżeli ktoś zarabia niecałe 700 zł, to pytam prezydenta, co ma z tym zrobić? Czynsz zapłacić? Może wodę? Może jedzenie? Może studia sobie opłacić? Panie prezydencie, Pan sobie weźmie pożyczkę socjalną przy zarobku 14 000 zł, oczywiście w brew prawu, jak się okazało podczas ostatnich wyborów, a co ma zrobić ten młody człowiek? Ponadto nie lubię kłamców.

  5 0
 • ~unlimited 2014-01-29 23:27:16

  Siedzicie pajace w tym mieście i myślicie, że wiecie co to korki. Pojedzie taki raz na rok do Krakowa się ukulturalnić i już mu w głowie się pie***. Duupy za pracą nie ruszycie, praca ma przyjść do was. Dzieci (a chyba raczej ich rodzice) aspiracje mają jak stąd do Gliwic, ale swojej działalności nie założą, wolą iść zapier***ć do Auchan za 700 zł. Za to zawsze się znajdzie czas na śmiechy i chichy ze sprzedawcy butów, który swoim dzieciom zapewnił solidne wykształcenie, a sam zapierdziela od rana do wieczora. Wszystko winą Fudalego, wszelkie niepowodzenia wasze i waszych najbliższych. I te 10 minut w "korku" gdy całe miasto wraca z pracy do domu, ło matko - każdemu po prywatnym pasie panie Prezydencie ! Każdemu pracę w Auchan za 2700 zł ! I niech nikt butów nie sprzedaje, bo to nie jest dobrze widziane przez niektórych "ambitnych". Zapomniałem - zero kasy na zagospodarowanie przestrzeni, niech będzie szaro i buro, i ch*j ! Ludzie, obudźcie się.

  3 0
 • ~THE Bill 2014-01-30 07:52:16

  @ unlimited I co z tego, że Kraków czy Warszawa mają większe korki? Jak kolegę boli ząb to i ja mam cierpieć z nim? To ich problem, naszym są problemy w naszym mieście. a Rybnik ma bardzo duży kłopot z korkami. Sprawa smogu jest wszystkim znana. Na spacer z dzieckiem nie wyjdziesz bo oddycha tylko i wyłącznie spalinami i dymem z kominów. 10 minut w korku od strony Kamienia ok godziny 15? Jesteś pewien? Rzeźba ulotność i marnotrawienie naszych pieniędzy to też tylko biadolenie? Fakt, że na chwilę obecną Adam Fudali nie ma mocnego kontrkandydata ma sprawić, że bedziemy wybierali mniejsze zło? W markecie też ktoś musi pracować bo gdzieś trzeba jedzenie kupić, ale to nie znaczy, że mają tam pracować same bezmózgi. Tam też są ludzie, którzy chcą utrzymać rodzinę i nalezy im się odpowiednia zapłata za wykonywaną pracę. Nie każdy może być dyrektorem i nie każdy nadaje się do prowadzenia działalności gospodarczej, ale to nie znaczy, że musi od razu żebrać na parkingu od wspomnianego marketu.

  7 0
 • ~freedom 2014-01-30 08:34:48

  Motywując do startu pana Larysza chyba ktoś nam chce tu z zewnątrz wprowadzić jakiś dziwny matrix... Kandydat niby niezależny, startujący kiedyś z SLD, dzisiaj RP, a w tle wielkie biznesy... Nie budzi to mojego zaufania jako mieszkańca tego miasta. Nie wspominając już o ogólnym złym wrażeniu i wręcz wstręcie, jaki budzi kandydat.
  Panu Fudalemu z kolei należy się już odpoczynek. Poza tym 16 lat na takim stanowisku to już naprawdę wystarczy - i dla osoby, i dla stanowiska, i da miasta.

  6 0
 • ~kretek 2014-01-30 08:37:20

  unlimited jak ktoś jeździ po kraju i bywa w miastach podobnej wielkości jak Zielona Góra, Opole itd to wie, że w Rybniku żadnych cudów nie ma.A na pewno nie takie jak rzecze oficjalna propaganda. Arteks chwali tu oświatę, sport, kulturę. Chłopie w tych obszarach Rybnik kuleje, albo nawet jeździ już na wózku.

  7 0
 • ~roger 2014-01-30 09:02:45

  Artex jak były największe remonty w Krakowie to bywałem tam minimum raz w tygodniu pajacu i mam porównanie np. do korków jakie widzę rano na drodze od kamienia w kierunku Rybnika. Nie wspominam co działo się na wodzisławskiej jak pseudo firma dokonywała remontu i na żorskiej. Jak chcesz być klakierem Pana F to sobie bądź ale nie pisz głupot o, których nie masz pojęcia.

  9 0
 • ~mewa74 2014-01-30 12:22:05

  Panie Dybała, bycie sprzedawcą butów jest na pewno lepsze od pańskiego nicnierobienia. Fudali zamiast kiedyś prowadzić swój sklep z butami mógł siedzieć w domu na rencie, jednak pracował. Pan się ciągle migasz od jakiejkolwiek pracy tłumacząc się swoim stanem zdrowia. Zapracuj człowieku najpierw na coś, a potem wypominaj innym gdzie kiedyś pracowali.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 732