Piotr Kuczera po raz siódmy mistrzem Polski w judo

2023-11-25, Autor:

Piotr Kuczera z Kejza Team Rybnik po raz siódmy w karierze został mistrzem Polski. W dzisiejszych zawodach w Katowicach wicemistrzynią kraju została Julia Kowalczyk z Polonii Rybnik.

Niczym nieustraszony gladiator z wielkim sercem do walk idący tylko po zwycięstwo, a zarazem profesor judo, który dokładnie wie co chce kiedy zrobić w każdej kolejnej akcji, tak można w jednym zdaniu określić fantastyczny występ Piotra Kuczery, który po raz „7” wywalczył złoty medal mistrzostw Polski – czytamy na profilu klubu Kejza Team Rybnik.

W mistrzostwach Polski w Katowicach Piotr Kuczera (100 kg) wygrał cztery walki. W finale pokonał Tomasza Szczepaniaka z AZS-u Opole.

Jestem mega zadowolony! Piotr dzisiaj walczył jak profesor i wiem, że idziemy w bardzo dobrym kierunku i żyję nadzieją, że nikt i nic nam nie będzie w tym przeszkadzało – powiedział trener Artur Kejza.

Forma rybniczanina zwyżkuje, a po kontuzjach nie ma już śladu. Mistrzostwo Polski daje spokój na najbliższe tygodnie, które będą wymagające i pracowite. Kuczera wyjeżdża bowiem do Japonii na kolejne treningi ze światową czołówką i zawody Grand Slam w Tokio

Warto dodać, że klubowy trener Kuczery, Artur Kejza, znalazł się wśród 10 najlepszych trenerów Polski za wyniki sportowe w 2022 roku. Ostatecznie zdobył 2. miejsce i otrzymał nagrodę od Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Judo.

W Katowicach kolejny medal mistrzostw Polski zdobyła również Julia Kowalczyk (57 kg). Dżudoczka Polonii Rybnik pewnie wygrała dwie pierwsze walki, ale w finale musiała uznać wyższość Arlety Podolak z Gwardii Warszawa. Tym samym rybniczanka została wicemistrzynią Polski.

Bardzo dobry start w mistrzostwach kraju zaliczyła Urszula Hofman (+78), która w 2022 roku została zawodniczką Polonii. 28-letnia dżudoczka wygrała wszystkie swoje trzy walki i zdobyła złoty medal.

W mistrzostwach Polski w kategorii wagowej 81 kg walczył Szymon Panek. Dżudoka Polonii wygrał pierwszą walkę, ale w drugiej zanotował porażkę i pożegnał się z turniejem.

Oceń publikację: + 1 + 26 - 1 - 2