Judo: dwa złota i jeden brąz Polonii Rybnik w Pucharze Polski Juniorów w Boguszowicach

2024-02-17, Autor:

Za nami udany i pełen emocji dzień dla Polonii Rybnik podczas Otwartego Pucharu Polski Juniorek i Juniorów w Boguszowicach.

Szymon Szulik (73 kg) oraz Szymon Panek (81 kg) nie mieli dzisiaj sobie równych. Chłopaki w pięknym stylu wywalczyli złote medale.

Szymon Szulik w finale spotkał się z zawodnikiem klubu sportowego Ryś Warszawa - Aleksandrem Jagielskim. Natomiast Szymon Panek w walce finałowej triumfował nad Mikołajem Kaczorkiem z GKS-u Czarni Bytom.

Bardzo dobrze spisał się również Igor Gabriel (60 kg), który wywalczył brąz. W walce o trzecie miejsce wygrał z Aleksandrem Marchelem z klubu sportowego Lemur Warszawa.

Z Polonii Rybnik startowali również Adrian Stefański (66 kg), Patryk Żemła (60 kg), Konrad Liszka (66 kg, jedna wygrana walka) i Wiktoria Mołdrzyk (57 kg).

Warto zauważyć, że wszyscy ww. zawodnicy startowali w starszej grupie wiekowej, a dla Patryka i Konrada był to dodatkowo debiut w wyższej kategorii wagowej.