zamknij

Biznes

Niemcy tracą na „zielonej” gospodarce. To szansa dla Rybnika?

2013-04-19, Autor: ww
W Parlamencie Europejskim trwa debata na temat przyszłości energetycznej unii Europejskiej. Ambitne jeszcze do niedawna plany Unii co do udziału w rynku odnawialnych źródeł energii, zaczynają być weryfikowane. Cierpi na nich bowiem gospodarka niemiecka. A to oznacza, że Polska optująca za produkcją energii z węgla, ma sojusznika.

Reklama

Zmiany w polityce Unii zapowiedział niedawno Komisarz ds. Energii Gunther Oettinger. Optuje on za tym, aby cele związane z udziałem w rynku odnawialnych źródeł energii, które miały zostać osiągnięte do 2020 roku, zostały odroczone o 10 lat. Więcej na ten temat w wywiadzie z europosłem Bogdanem Marcinkiewiczem.
Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~cerberus 2013-04-20
    21:26:46

    0 0

    Na odnawialnych zrodlach zawsze bedzie cierpiec gospodarka bo urzadzenia nie sa jeszcze w stanie wyprodukowac tyle energii ale do czasu, a w polsce gospodarka nie cierpi tylko ludzie cierpia bo polski rzad ma glupi tok myslenia kasa jest zawsze najwazniejsza i to sie nie zmieni a NFZ nie zrefunduje powaznych operacji spowodowanych zanieczyszczeniem bo nie ma na to kasy!!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.