Nie zwalniają tempa

2005-11-01, Autor:
Dwa zwycięstwa odnieśli siatkarze TS Volley Rybnik w rozgrywkach III ligi.

TS Volley Rybnik  3 : 0  AZS Katowice

W sobotę, 26 listopada siatkarze TS Volley Rybnik podejmowali ubiegłorocznego zwycięzcę Ligi AZS Katowice. Wszyscy mamy jeszcze w pamięci niezwykle zacięte pojedynki tych zespołów z poprzedniego sezonu. W tym sezonie pierwszy raz drużyny spotkały się na początku rozgrywek w Katowicach, gdzie po bardzo zaciętym meczu wygrała ekipa AZS-u 3 : 2. W tabeli przed tym meczem AZS zajmował drugie miejsce wyprzedzając TS Volley tylko lepszymi setami, czyli bezpośredni pojedynek miał wskazać drużynę, która usadowi się na fotelu wicelidera.

Mecz rozpoczął się od efektownej „krótkiej” zawodników z Rybnika. Dalej trwała już wyrównana walka aż do połowy seta, kiedy to dzięki skutecznym zagrywką z wyskoku nasi siatkarze zdobyli kilkupunktową przewagę, której nie oddali już do końca seta. Następne dwa sety to koncertowa gra ekipy Volleya, perfekcyjne przyjęcie zagrywki przez naszego libero Michała Poterę, oraz bardzo skuteczna, mocna zagrywka w wykonaniu szczególnie Grzegorza Jarugi i Karola Jaciówa spowodowały, że Katowice nie miały już nic do powiedzenia w tym spotkaniu. Mecz nieoczekiwanie zakończył się w trzech setach, ale chyba zadowolił nawet najwybredniejszych kibiców. Należy jeszcze dodać, że wyjątkowo był on rozgrywany na Hali MOSiR przy ul. Powstańców.

MOSiR Zabrze  1: 3  TS Volley Rybnik

W niedzielę 27 listopada nasi siatkarze pojechali na mecz do Zabrza, niestety tylko w „juniorskim” składzie. Po niezbyt ładnym meczu pokonali gospodarzy 3 : 1 i zainkasowali kolejne 3 punkty...