zamknij

Wiadomości

Mur stadionu wyburzony – stwarzał zagrożenie dla przechodniów i kibiców

2015-06-09, Autor: bf
- Co się dzieje na stadionie miejskim? Czy ma to coś wspólnego z niedzielną porażką naszych piłkarzy? - pytają nas Czytelnicy. Wczoraj runął bowiem fragment ściany odgradzającej obiekt sportowy od ul. Gliwickiej. Uspokajamy, stadion pozostanie na swoim miejscu, ale mur stwarzał zagrożenie dla kibiców i pieszych.

Reklama

Decyzja zapadła 22 maja. Po kontroli obiektu przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego stwierdzono, że uszkodzenie muru stanowi bezpośrednie zagrożenie dla osób znajdujących się na obiekcie oraz poruszających się w sąsiedztwie muru, w ciągu ul. Gliwickiej. Inspektor zalecił również wyłączyć z eksploatacji chodnik przylegający do muru, stanowiący komunikację wewnętrzną za sektorami XVIII-XXI.

- Ze względu na pogłębiające się pęknięcia muru, o których mowa w protokole pokontrolnym przeprowadzonym przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego konieczne było podjęcie pilnych działań mających na celu doprowadzenie go do stanu technicznego zapewniającego bezpieczeństwo użytkowania obiektu – wyjaśnia Agnieszka Skupień, rzecznik prasowa rybnickiego magistratu.

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo użytkowników stadionu miejskiego w kontekście planowanych imprez masowych w najbliższych miesiącach zostały podjęte działania zabezpieczające. Wczoraj Rybnickie Służby Komunalne wykonały rozbiórkę zagrożonego fragmentu ogrodzenia, dalsze prace będą dotyczyły :
- przeprowadzenie badania geotechnicznego gruntu (odwierty) i sporządzenie opinii geotechnicznej stanowiącej podstawę przyjęcia rozwiązań projektowych,
- opracowanie projektu technicznego wzmocnienia konstrukcji pełniącej rolę muru oporowego (różnica poziomów terenu pomiędzy ul. Gliwicką a koroną stadionu sięga ok. 2,5 m),
- ogłoszenie przetargu w systemie „Zaprojektuj i wybuduj” na wykonanie robót i realizacja prac naprawczych.

Jak informuje Agnieszka Skupień, cały proces potrwa około 2-3 miesięcy. - Wycena inwestycji będzie możliwa dopiero po wykonaniu odwiertów i ocenie technicznej. Prace związane z murem nie przeszkodzą w organizacji planowanych na tym obiekcie imprez, teren muru zostanie odpowiednio zabezpieczony – dodaje.

Jednocześnie w trakcie prac związanych z naprawą ogrodzenia zostaną wybudowane toalety dla publiczności.

>>Mur stadionu wyburzony – stwarzał zagrożenie dla przechodniów i kibiców

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~mb3366 2015-06-09 10:41:59

  Bla bla bla ... a ja mysle, ze wlasnie ten odcienk byl za niski i osoby postronne ogladaly imprezy z Wisniowca. W obecnym stanie mur nie pozwalal na podniesienie, bo grozilo to zawaleniem i katastrofą... ot cała prawda. Teraz spodziewam sie ogrodzenia tak ze 4 m na wysokosc .... mysle ze był to wymog agencji MJM...oczywiscie to tylko moja opinia.

  39 0
 • ~goliat 2015-06-09 11:19:44

  Taniej i szybciej to by było to zaorać, ani jedni ani drudzy nic nie pokazują,

  0 8
 • ~houek 2015-06-09 11:46:58

  ale pie... cie farmazony przecież to dobrze że kible postawią bo będąc z dzieckiem iść z nim do toytoya stojącego w słońcu to o pomstę do nieba woła. Przynajmniej problem sanitariatów zostanie rozwiązany tylko przy tej inwestycji nie żałujcie na wentylację co by smrodu nie było a od przeciągów w kiblu nikt jeszcze nie umarł ;]

  24 0
 • ~ 2015-06-09 13:02:48

  3 lata temu przebudowano[spieprzono] stadion MOSIRu i już mur sie wali!?!Kto za to beknie?

  0 1
 • ~ 2015-06-09 13:06:32

  No to jeszcze raz.3 lata temu przebudowano[popsuto] stadion MOSIRu i już sie wali??!Kto ZA TO BEKNIE?!?

  0 8
 • ~Pedzel 2015-06-09 13:38:23

  No to mamy załatwioną promocję przy organizacji koncertu Linkin Park cała Polska będzie się śmiać ze w Rybniku zamiast płotu można postawić kibelki, wstyd.

  0 0
 • ~bob 2015-06-09 20:02:40

  do mb byłbyś ciole na ostatnich meczach to bys sam moze zauwazył może nie jak ci wzrok nie pozwolił by na to że mur był przechlon i aż dziw że tego wczesniej nie zrobiony przecież to się mogło samo rabnąć ita tasśma g.... by dała

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 1205