zamknij

Wiadomości

Agnieszka Skupień i Bartosz Mazur pozostają w magistracie

2017-12-05, Autor: bf

Zakończył się nabór na rzecznika prasowego rybnickiego magistratu. Konkurs wygrała Agnieszka Skupień, dotychczasowa asystent prezydenta Rybnika. Z kolei Głównym Specjalistą w Wydziale Komunikacji, Referacie Transportu został Bartosz Mazur – do niedawna doradca prezydenta.

Reklama

W przypadku naboru na rzecznika prasowego, do konkursu zgłosiły się tylko dwie osoby: Agnieszka Skupień i jeden kandydat, który nie stawił się na rozmowę w magistracie. Tak więc to właśnie była asystentka prezydenta od teraz pełni funkcję rzecznika Urzędu Miasta w Rybniku.

Do naboru na Głównego Specjalistę w Wydziale Komunikacji również zgłosiły się dwie osoby. Najlepsza okazała się kandydatura Bartosza Mazura, który do niedawna pełnił funkcję doradcy prezydenta ds. zrównoważonego transportu.

Przypomnijmy, z końcem listopada w życie weszła znowelizowana ustawa o pracownikach samorządowych. We wszystkich urzędach miast, gmin i powiatów musiały zostać zlikwidowane stanowiska asystentów i doradców. Inicjatorami przegłosowanych przez parlament zmian ustawy o pracownikach samorządowych byli posłowie Kukiz 15'. Więcej przeczytacie >> Prezydent Rybnika szuka rzecznika prasowego. Dlaczego?<<

Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 62

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (18):
 • ~akronaut 2017-12-05 08:57:09

  Ufff ... ;)

  26 8
 • ~tf2 2017-12-05 09:09:37

  Kandydaci najwyraźniej nie za bardzo wierzyli w swoje "szanse" w "konkursie".

  77 9
 • ~stam55 2017-12-05 09:16:41

  chyba tylko naiwny sądził że będzie inaczej.

  117 7
 • ~Analpenetrator 2017-12-05 09:31:34

  Zaskakująca informacja ;)

  88 5
 • ~Fkimono 2017-12-05 09:34:52

  Co za ulga, a już myślałem że nie będzie miał kto walczyć z kierowcami ani opowiadać prasie o wielkich sukcesach..... Teraz mogę spać spokojnie.

  93 6
 • ~Ancymon 2017-12-05 09:47:42

  "Główny Specjalista w Wydziale Komunikacji" ,sami specjaliści a korki coraz większe.

 • ~Arteks 2017-12-05 10:38:58

  No i całe szczęście, że w Urzędzie Miasta pracują ludzie z odpowiednim wykształceniem kierunkowym. Prezydent Kuczera pokazał, że woli zatrudniać według klucza wiedzy i umiejętności, a nie według klucza partii - co jest powszechniejsze w naszym kraju. Misiewiczów wśród nowej ekipy Kuczery nie widać. Tylko, żal z powodu nagłej śmierci Studenta bo to też był fachowiec i wizjoner.

 • ~bartezz 2017-12-05 11:20:32

  Arteks - po tym co napisałeś teraz już dużo wiem, że łączą cię silne więzi z Urzędem lub z kimś tam pracującym... lub jest druga opcja - wielu rzeczy jesteś po prostu nieświadom.

  85 11
 • ~twojstary 2017-12-05 11:26:48

  Wietrzenie magazynów raczej w UM nie było potrzebne, lepiej stawiać na sprawdzonych i zaprawionych w bojach. Oczywiście jeśli posiadają wiedzę i jakieś osiągnięcia.
  Tak czy inaczej trochę więcej spodziewałem się po działalności p. Mazura, ale wierzę, że teraz jako Główny Specjalista (tytuł zobowiązuje!) wykaże się jeszcze dobrymi decyzjami.

  19 8
 • ~Arteks 2017-12-05 11:36:17

  @bartezz - ile lat Urząd Miasta nie radził sobie z uruchomieniem przystanku przy MediaMarkt? Nagle jak przyszedł Mazur do urzędu dało się zrobić coś, czego nie dawało się przez ponad 10 lat. Taryfy ZTZ - ile lat je podwyższano drenując kieszenie jakimiś kretyńskimi pomysłami w stylu biletów 28 dniowych zamiast miesięcznych? Ile lat ludzie prosili o bilet dobowy czy płatności kartą płatniczą? Przez ile lat zatoki autobusowe budowano z kostki brukowej zamiast wylewanych równym betonem jak obecnie koło dworca PKP? Przez ile lat urzędnikom nie udawały się żadne negocjacje z PKP w żadnej sprawie, a od pewnego czasu wiele ważnych dla Rybnika spraw związanych z poprawą funkcjonowania kolei jest realizowanych (budowa mijanki w Bradzie, kolej aglo Rybnik-Wodzisław, letni pociąg do Helu i Łeby). Dlaczego nikt wcześniej nie wpadł na zrobienie w Rybniku planu mobilności miejskiej? A co do rzeczniczki to odnoszę wrażenie, że znacznie poprawiło się przekazywanie informacji. Miejska strona żyje na równi z prywatnymi portalami, a nie tak jak kiedyś, że wszystkie newsy o Rybniku pochodziły wyłącznie z rybnik.com.pl. Nie znajdziesz ani jednego mojego wpisu sprzed 2015 w którym pochwaliłbym Kuczerę lub rybnicką PO. Ale swoje opinie zacząłem zmieniać pod wpływem korzystnej dla miasta polityki obecnego prezydenta. W dziedzinie transportowej czy urbanistycznej jest nawet lepiej niż za poprzednika który nie miał w zespole tak merytorycznego transportowca.

  29 69
 • ~Takja 2017-12-05 11:41:09

  Jak ktoś się spodziewał innego finału to jest strasznie naiwny, wynik był znany w chwili powstanie sprawy.

  59 7
 • ~Ancymon 2017-12-05 12:02:15

  Arteks żeby zmienić bilet z 28 na 31 dni i zrobić przystanek obok Media Markt to naprawdę trzeba być specjalistom ,fachmanem jakich mało , trzeba mieć super wykształcenie . Przecież te wszystkie nowe stanowiska są tworzone dla " Misiewiczów Kuczery "

  77 12
 • ~Arteks 2017-12-05 12:55:11

  @ancymon - przeszłość pokazuje, że niestety nie. Poza tym w naszym subregionie mieszka pół miliona ludzi, korki występują wszędzie - już nawet w Radlinie czy Rydułtowach, a do tej pory nie było w żadnym samorządzie ani jednej osoby która byłaby ekspertem w dziedzinie transportu publicznego. Pozyskanie kogoś, komu w dodatku chce się dojeżdżać z Katowic do Rybnika to spory sukces Kuczery. Mazura kojarzę dużo wcześniej niż podjął pracę w Rybniku. Przede wszystkim jako osobę która często występowała w panelach dyskusyjnych, była zapraszana przez media do komentowania różnych transportowych wydarzeń na Śląsku ale także jako autora wielu artykułów i prac naukowych. Uczestniczyłem w spotkaniu z nim chociażby w czasie konsultacji społecznych do planu mobilności miejskiej - gość z klasą i naprawdę dużą wiedzą. Potrafi skutecznie wyjaśnić komuś czemu coś trzeba zrobić tak, a czemu nie i nie lekceważy żadnej propozycji. Jeśli Rybnik chce rosnąć w siłę, nie może oszczędzać na finansowaniu ludzi, którzy mają pojęcie w jakichś określonych dziedzinach. To się po prostu zwróci w dwójnasób.

  8 54
 • ~bartezz 2017-12-05 13:02:15

  Arteks - do tych wymienionych spraw nie potrzeba żadnej filozofii ani specjalnego wykształcenia! wczoraj szedłem chodnikiem na Chrobrego i stwierdzam fakt, że chodnik był nieodśnieżony oblodzony, że dwa razy bym fiknął do tyłu, natomiast ścieżka rowerowa pięknie odśnieżona posypana solą. To jest już chore do tego stopnia, że stało się niebezpieczne dla pieszych.

  69 10
 • ~Ancymon 2017-12-05 13:34:39

  bartezz piszesz głupoty , co to ma ze sobą wspólnego .Chyba odśnieżona powinna być i ścieżka i chodnik . Zresztą inne chodniki gdzie niema ścieżek też są oblodzone i niechlujnie odśnieżone . Niestety ale ścieżki rowerowe które nie biegną po ulicy wcale nie są odśnieżone .

  9 34
 • ~bartezz 2017-12-05 13:42:23

  Ancymon - jak nie wiesz i nie widziałeś to nie nie mów, że piszę głupoty!!! wczoraj wieczorem ścieżka na Chrobrego była odśnieżona przez mały traktorek bo był nawet ślad od pługu i mokra przejezdna a chodnik zaśnieżony i oblodzony tyle co ludzie wydeptali !!!

  33 6
 • ~Ancymon 2017-12-05 13:59:20

  bartezz jeszcze raz ci napisze , powinna być odśnieżona i ścieżka i chodnik . Ty jako kierowca i pieszy domagasz się odśnieżone j ulicy i chodnika , ktoś kto jeździ rowerem domaga się odśnieżone j ścieżki .Gdybyś poruszał się więcej pieszo i nie tylko w centrum to dopiero byś psioczył .

  12 16
 • ~Arteks 2017-12-05 14:54:00

  @bartezz - jesteś tego naprawdę pewny, że do tego nie trzeba ludzi którzy się na tym znają? Pewnie dlatego na całym Śląsku sprawy transportowe przez lata tak "leżały", a przejęcie przewozów przez Koleje Śląskie było katastrofą i odbija się finansową czkawką do dzisiaj. Dobrze, że samorządowcy zdają sobie czasami sprawę z tego, że coś nie funkcjonuje dobrze i zamiast obsadzić to stanowisko znajomym, powołują kogoś kto się zna. Pamiętasz, że w czasach Fudalego, generalnie byłem bardzo zadowolony z jego prezydentury - właśnie poza tym spraw transportowych. Już gdzieś ok. 2005 wieszczyłem "totalne zakorkowanie miasta" na co wielu mi odpowiadało, że tak nie będzie bo... powstaną nowe łączniki, nowe ronda, nowe odcinki dróg, A1. A jednak zabrakło w UM eksperta który wytłumaczyłby co to jest kongestia i że działania które są tylko jednokierunkowe zakończą się niepowodzeniem.

  8 44

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1067