Motocross: Roch Wujec z Rybnika na podium finałowej rundy mistrzostw Polski w Chełmnie

2023-09-20, Autor:

W klasyfikacji generalnej sezonu 2023 mistrzostw Polski w klasie MX85 rybniczanin Roch Wujec zajął czwarte miejsce.

Zajęcie trzeciego miejsca przez Rocha Wujca w niedzielnej finałowej 4. rundzie mistrzostw Polski w Chełmnie nie wystarczyło do wywalczenia podium w klasyfikacji generalnej. Rybniczanin ostatecznie uplasował się na czwartej pozycji.

Mistrzostwa Polski w 2023 miały tylko cztery rundy i margines błędów był bardzo mały. Dodatkowo wszystkie zawody były organizowane na północy Polski.

Jestem bardzo zadowolony z tego, że dwa razy stawałem na podium mistrzostw i z tego, że gorsze miejsca piąte w Lipnie i czwarte w Nekli zajmowałem po dobrej walce na torach, na których startowałem po raz pierwszy. Gratuluję całej pierwszej trójce, która zasłużenie się tam znalazła i dziękuję chłopakom za lekcję – powiedział Roch Wujec.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski w klasie MX85 wygrał Michał Psiuk z 175 punktami. O jedno oczko mniej wywalczył Jakub Pućkowski. Podium uzupełnił Oskar Jażdżewski z 157 punktami na koncie. Czwarty Roch Wujec uzbierał 147 punktów.

Czwarte miejsce jest chyba najbardziej nielubiane, bo jest tak blisko podium, ale jednak tak bardzo daleko. Jestem szczęśliwy, że na trudnym torze w Chełmnie po zepsutych startach w obu wyścigach dałem radę przebić się na trzecie miejsce i dowieźć je do mety. Ten bardzo dobry wynik zawdzięczam trenerowi panu Ryszardowi Strońskiemu – dodał młody rybniczanin.