zamknij

Wiadomości

Młodzi mają dość rządów „ministranta” Czarnka. Zbierają podpisy

2021-07-14, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Mają dość rządów „ministranta edukacji” Przemysława Czarnka. Wczoraj zaczęli chodzić po mieszkańcach, by zebrać jak najwięcej podpisów pod obywatelskim wotum nieufności. - Przemysławowi Czarnkowi na 5 z plusem udało się doszczętnie zniszczyć psychikę wszystkim uczniom, którzy mają swoją ambicję i chęci do osiągnięcia czegoś więcej niż 6 z religii – mówi Julia Kaiser z Młodej Lewicy.

Reklama

Wczoraj przed Teatrem Ziemi Rybnickiej miała miejsce konferencja prasowa przedstawicieli Lewicy i Młodej Lewicy. Rozpoczęli zbiórkę podpisów pod wotum nieufności i odwołanie z funkcji ministra edukacji Przemysława Czarnka.

- Jesteśmy tutaj po to, by stanowczo sprzeciwić się temu, co Ministerstwo Edukacji i minister Czarnek chcą zrobić z polską edukacją. Plany sprowadzają się do tego, że szkoła ma być przekazem ideologicznym partii, jedynie słusznym i skonsultowanym z politbiurem PiS. Szkoła ma być otwarta, ma przekazywać takie wartości jak tolerancja, wzajemny szacunek, podstawy do życia w społeczeństwie. Jesteśmy tutaj po to, by poprzeć głosy sprzeciwiające się. To głosy młodych ludzi i nauczycieli, którzy nie mogą o tym głośno mówić, bo stracą pracę – wyjaśnił poseł Maciej Kopiec.

Z kolei przedstawiciele Młodej Lewicy zacytowali wystąpienia ministra edukacji:

- W życiu bywa tak, że słowne upomnienia i rozmowy nie wystarczają do wyeliminowania negatywnych przyzwyczajeń i zachowań. Niekiedy istnieje konieczność zastosowania przymusu fizycznego, w tym kary cielesne.

- Pierwszego dziecka nie rodzi się w wieku 20, 21 lat, tylko około 30. To ile tych dzieci można urodzić? Takie są konsekwencje, jak tłumaczy się kobiecie, że nie musi robić tego, co czego została przez pana Boga powołana.

- Zwierzęta to wiedzą, dziki to wiedzą, a my nie wiemy. Zatraciliśmy instynkt samozachowawczy jako gatunek. Już nie mówię jako chrześcijanie. Nie ma wątpliwości, że cała ta ideologia LGBT wywodząca się z neomarksizmu pochodzi z tego samego korzenia, co niemiecki narodowy socjalizm i hitlerowski, który jest odpowiedzialny za całe zło II wojny światowej, zniszczenie Warszawy i zamordowanie powstańców. Brońmy rodziny przed tego rodzajem zepsuciem, deprawacją. Skończymy słuchać tych idiotyzmów o prawach człowieka i jakieś równości. Czy ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy dyskusję.

Młodzi rybniczanie określili powyższe słowa jako niedopuszczalne.

- Niedopuszczalne jest, by minister odpowiedzialny za kształcenie młodych ludzi był fanatykiem religijnym i homofobem. Karygodne jest głoszenie tego typu poglądów o kobietach, porównując je inkubatorów. Jego wypowiedzi przepełnione są nienawiścią, która rozlewa się coraz bardziej po naszym kraju. Jak dzieci i młodzież ma czuć się bezpiecznie w szkole marzeń Czarnka? W szkole, która ich nie akceptuje, nie dba o ich stan psychiczny, nie przekazuje wiedzy i faktów, narzuca się jeden nurt myślenia. Jak mają czuć się wolni w poglądach i ekspresji? Nie ma naszej zgody. Jako Młoda Lewica z Lewicą rozpoczynamy zbiórkę podpisów pod wotum nieufności. Czarnek do dymisji – usłyszeliśmy.

Julia Kaiser pozwoliła sobie natomiast na wystawienie świadectwa ministrowi edukacji. Stwierdziła, że Przemysław Czarnek Zamienił swój urząd na siedlisko homofobii i przemocy religijnej.

- Przemysławowi Czarnkowi na 5 z plusem udało się doszczętnie zniszczyć psychikę wszystkim uczniom, którzy mają swoją ambicję i chęci do osiągnięcia czegoś więcej niż 6 z religii. Takie zmiany ustroju szkolnego na zasadach Czarnka uderzają w wartości i interesy nie tylko uczniów i dzieci, ale i rodziców, nauczycieli, dyrektorów i samorządów. Łamią zasadę pomocniczości, budując fundamenty szkoły na cenzurze i szczuciu. Paraliżując przy tym strachem i zabijając jedyne słuszne fundamenty edukacji: kreatywność, wolność, ciekawość czy dostosowywanie metod pracy do zmieniającego się świata – mówiła.

Julia Kaiser dodała, że młodzi ludzie chcą szkoły rozwijającej się ku edukacji środowiskowej, obywatelskiej i rzetelnej w edukacji seksualnej.

Czarnek woli zastąpić zniechęceniem do antykoncepcji w środku planu lekcji czy obowiązkowymi zajęciami z religii – zauważyła.

Wg Młodej Lewicy obecnie w Polsce nie ma nikogo, kto stałby murem za dziećmi w kryzysowej sytuacji.

- Zamiast tego mamy ministranta edukacji Czarnka rzeźnika praw dziecka – Mikołaja Pawlaka, którzy przyczyniają się do tego, że nienarodzony płód w państwie PiS ma więcej praw do życia niż osoby nieheteronormatywne, nazywane przez PiS – nienormalnymi – zakończyła.

Maciej Kopiec stwierdził, że głos młodych ludzi jest mądrzejszy od głosu ministrów.

- Młodzi ludzie to nie cegły w murze partyjnej propagandy – zaznaczył.

Tuż po konferencji grupa zaczęła zbierać podpisy. W godzinę uzbierali 120 głosów za wotum nieufności. Mieszkańcy cały czas przychodzą do biura posła Kopca. W całym kraju zebrano ponad 60 tys. podpisów.

Zbiórka trwa na stronie internetowej >>Akcja Demokracja<<

Oceń publikację: + 1 + 89 - 1 - 93

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (15):
 • ~Franek 7 2021-07-14 14:08:52

  Czarnek to fanatyk religijny a takich trzeba trzymać jak najdalej od szkół i młodzieży. No ale w PiSie najwięksi szkodnicy zostają ministrami i dyrektorami publicznych placówek.

 • ~j-u 2021-07-14 14:26:09

  Czerwona zaraza rządziła 50 lat i do czego doprowadziła wszyscy wiedzą .
  Niech się nie ośmieszają widać że nie mają co robić .

 • ~waldus 2021-07-14 14:33:39

  Wygladaja na bardzo smutnych, jakby byli w stanie glebokiej depresji. Prosze przyjzec sie tym ludziom. To jest nasza przyszla elita polityczna. To jest prawdziwy dramat.

  94 90
 • ~tesla 2021-07-14 14:51:58

  Dlaczego przedstawiciele lewicy zwykle wyglądają jak karykatury lub inne postaci wyciągnięte z filmu science fiction klasy B? To jest ta alternatywa dla obecnej, jadącej na sile propagandy partii? Hej, ale prima aprilis już był...

  71 88
 • ~asla 2021-07-14 15:25:20

  dlaczego ludzie nazywający się "lewicą" .. jak nakręceni błądzą i walczą z mrówką, a słonia nie widzą. Nie dostrzegają, że młodzi są zagubieni nie przez "moralny terror religijny", a przez uzależnienia od social-mediów i treści erotycznych, które uzależniają, często epatują przemocą i pustoszą im psychikę ...

  Czy nie widzą tego, że BigTech skupia się na jednym - człowiek od małego ma pragnąć konsumpcji i przyjemności, która wedle ich doktryny się każdemu należy. A że najłatwiej i praktycznie bez wysiłku przychodzi dokarmić się dopaminką ze smartfona - to maszynka ta kręci się coraz lepiej i coraz bardziej wciąga ... nie tylko młodych.

  Wrogowie tej doktryny (np. katolicy) są przedstawiani jako wrogowie postępu, główni winowajcy wszelkich niepowodzeń i cierpień... a wszechobecny hejt jaki leje się na "katoli" ale i na wszystkich myślących inaczej - jest traktowany jako uprawniony, a wręcz pozytywny....

  Czekam na młodych, którzy dostrzegą prawdziwego wroga, który pragnie czynić z nich coś na kształt chodzących bateryjek z Matrixa, zespolonych na stałe z siecią jako darmowy towar sprzedawany firmom przez takich graczy jak googlofejsoistatwitejro i jakietam jeszcze ...

  I proszę o przemyślenie prostego faktu- na zachodzie katolicka nauka społeczna praktycznie nie istnieje, ale politycy wywodzący się z nurtu lewicowego dalej "walczą" i wprowadzają prawa z nią "walczące" (niedawno - aborcji nadali status prawa człowieka, za chwilę eutanazję też tak nazwą... a na czym skończą - na tym, że cenzura, kneblowanie ust katolika to moralne dobro? a może stosy rozpalą?).
  Cóż -nazwisko Altiero Spinalli nie na darmo zdobi gmach parlamentu UE...

  66 54
 • ~siarzewski 2021-07-14 16:13:29

  A ja po cichu kibicuję Czarnkowi i jego przybocznym dzbanom.

  Nic tak nie potęguje procesu postępującej laicyzacji społeczeństwa, jak katofaszystowski fanatyzm.

  74 30
 • ~artefaks 2021-07-14 16:33:10

  Świat jest pełen garnków gwiżdżących na kociołki.
  aztekium.pl/find.py?lang=pl&q=Czarnek
  Na każdy zaś garnek znajdzie się przykrywka

  17 10
 • ~artefaks 2021-07-14 16:38:16

  Pewien Pan Ziarnek
  Ma na łbie garnek
  Pod garnkiem nie ma za wiele
  Lecz jest tam sito
  Gęste, dokładne
  Co do Polaka oddziele
  Od grzesznych gejów,
  Strasznych lesbijek
  Nudystów. On zrobi rejestr
  Pewien Pan Ziarnek
  On wie dokładnie
  Kto człowiek, a kto niem nie jest.
  Polaku drogi z orłem na piersi
  Już dzisiaj napisz do niego
  Żeby ocenił ten mędrzec Ciebie
  Jako człowieka prawego!
  A Wy, niegodni uwagi jego
  Na zawsze zapamietajcie:
  Kopniecie z laczka
  W dupę poselską
  Tylko, gdy głos oddacie!

  23 25
 • ~takiuj 2021-07-14 18:59:28

  Za moich czasów Giertycha miało się dość.

  35 2
 • ~Lahcim 2021-07-14 19:49:42

  ~j-u
  szkoda, że nie widzisz jak czarna zaraza psuje ten kraj

  30 28
 • ~pasażer 2021-07-14 20:36:41

  widać parcie na szkło, dawno nie było marszu pod szyldem komitetu obrońców debili, czy zwarcia w mózgu to trzeba wymyślić coś nowego, jak wam się nudzi to weźcie się do roboty

  29 26
 • ~polk 2021-07-14 20:43:24

  To, że Minister Czarnek jest religijnym fanatykiem nie podlega żadnej dyskusji. Jednak najgorsze są skrajności. Odwołania go domaga się lewica, która wzywa do równości i tolerancji jednocześnie sama nie tolerując innych poglądów.
  Dlaczego mam się godzić z tym, że osoba posiadająca anatomiczne cechy mężczyzny każe mówić na siebie kobieta?
  Jestem ciekaw jak zareagowały by te młode aktywistki jakbym wszedł do ich szatni na basenie i oznajmił, że czuję się kobietą i przebieram się z nimi. Ciekawe czy były by tak wyrozumiałe?

  44 15
 • ~Arteks 2021-07-14 21:42:27

  On czy jego zastępca niedawno wypowiedział słynne zdanie o "cnotach niewieścich" z których bekę miał potem cały internet i programy rozrywkowe pokroju Szkła Kontaktowego. Dosłownie mowa rodem jakby ze średniowiecza. Wcale mnie nie dziwi, że takie poglądy przyciągają osoby zamiłowane w kopceniu - równie zaściankowe i zacofane co minister i jego otoczenie.

  30 24
 • ~Fenrir 2021-07-15 19:39:40

  ~j-u
  Ta czerwona zaraza rządzi też obecnie
  PiS ma tyle samo wspólnego z prawicą co prostytutka z dziewicą
  No i jeszcze to że Kaczy Hitlerek brzydko bawi się prawą ręką pod kołdrą

  3 4
 • ~Fenrir 2021-07-15 19:41:13

  ~Lahcim
  Ta zaraza jest czarno -czerwona czyli złożona z kleru i komunistów

  1 5

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 912