zamknij

Wiadomości

ZTZ rezygnuje z wakacyjnego rozkładu jazdy. „Rozdzwoniły się telefony”

Bartłomiej Furmanowicz 2022-01-28, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku zamierzał wprowadzić od 31 stycznia wakacyjny rozkład jazdy autobusów. Zrezygnował jednak z tego pomysłu. Dlaczego? O to pytamy Łukasza Kosobuckiego, dyrektora ZTZ-u.

Reklama

To już wiecie, wczoraj pisaliśmy o tym, że ZTZ zamierza wprowadzić wraz z ostatnim dniem stycznia wakacyjny rozkład jazdy autobusów. W ten sposób miał się dostosować do decyzji ministra edukacji o pracy zdalnej dla części szkół. Od 31 stycznia autobusy miały kursować według rozkładu na dni robocze wolne od nauki szkolnej. Tak się jednak – mimo zapowiedzi – nie stanie.

W związku z interwencjami pasażerów, zmiany od dnia 31.01.2022 nie zostaną wprowadzone, tj. autobusy kursować będą wg. rozkładu jazdy ważnego w dni szkolne – czytamy w najnowszym komunikacie ZTZ.

Skąd ta zmiana decyzji? Łukasz Kosobucki, dyrektor ZTZ-u wyjaśnia, że po wcześniejszej informacji jednostki miejskiej, w rybnickim magistracie rozdzwoniły się telefony. Mieszkańcom nie podobał się ruch ZTZ.

Padł argument, że nauczyciele też muszą jakoś dojechać do pracy. Zrozumiałem to, dlatego wycofałem decyzję o wakacyjnym rozkładzie jazdy – wyjaśnia Łukasz Kosobucki.

Nasz rozmówca zwraca uwagę jednak na chaos, który wprowadził minister edukacji.

Jedni uczniowie jeżdżą dalej do szkoły, drudzy nie. Rozumiem, że nauczyciele też korzystają z komunikacji. Nie wiem jednak, co przyniesie przyszłość. Jak rozchorują się nam kierowcy, to komunikacja miejska nie będzie w pełni sprawna. Decyzją o wprowadzeniu wakacyjnego rozkładu jazdy oszczędzilibyśmy właśnie kierowców – dodaje dyrektor ZTZ-u.

Łukasz Kosobucki nie zamierza jednak „wojować” z pasażerami.

Oni są najważniejsi. Stoimy frantem do klientów, wracamy do starego rozkładu – słyszymy.

Oceń publikację: + 1 + 37 - 1 - 12

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Kurt_Wallander 2022-01-28
  15:01:33

  27 7

  Město Ostrava ogranicza liczbę połączeń jeżeli ilość dostępnych kierowców i motorniczych spadła poniżej marginesu bezpieczeństwa potrzebnego do zapewnienia odpowieniej ilości kursów. Rybnik może robić to samo ale zmiana rozkładu na wakacyjny tylko dlatego, że "dzieci do szkoły nie chodzo" to strzał w kolano bo ze zbiorkomu korzystają nie tylko "szkolorze" Jak Wam, drogie ZTZ, kierowcy pójdą na zwolnienia to nie ma siły i będziecie musieli poprzesuwać zasoby na poranny i popołudniowy szczyt (albo wzorem Žiliny, wypożyczyć kierowców z innych ośrodków).

 • ~j-u 2022-01-28
  15:12:40

  14 20

  Ja mam pytanie co z autobusami elektrycznymi bo jak wiadomo powinny być od 1 stycznia br.
  Może minister źle ustawił przetarg
  Pyta CBA.

 • ~Longina b 2022-01-28
  15:22:00

  6 18

  Jak powiedział nasz wielki wuc /pepa carlitto."VOKS POPULI VOKS DEI.Słowo stało się ciałem.

 • ~artefaks 2022-01-28
  15:29:17

  9 17

  Arteks. Obatele się pyją :
  Czy bydom te autobusy ?
  - elektryczne ? i inksze też ?

 • ~artefaks 2022-01-28
  15:38:22

  10 20

  @~j-u. Juliusz Cezar jak mu przeszkadzał kalendarz w wypełnianiu planów to po prostu przesunął początek roku z marca na styczeń. Czy nie powinniśmy się zwrócić z petycją do ciemnogrodzkiej ,,by nie przesuneły " początku roku z powrotem na marzec ?
  Tylko gdzie jest teraz najbliższe biuro piccowskie ?
  Trzeba się śpieszyć z tym bo te biura ,,tak szybko zamykaja ". A Grzesiu jak wychodził ze swojego to ,,zawsze mówił dzień Dobry". Miły to chłopak był..

 • ~tf2 2022-01-28
  20:27:29

  18 14

  Nie zwalajcie swojej skrajnej nieudolności i braku pomyślunku na innych. Najpierw UM promuje komunikację a potem ją zawiesza z głupkowatych "argumentów". Czy ZTZ to miała być komunikacja szkolna? Dyrektor ZTZ natychmiast do dymisji!!!

 • ~rzyt 2022-01-29
  09:38:10

  12 2

  Reklamacja do portalu; nie mogę przeczytać artykułu, jakiś zamglony jest....kiedy to poprawicie? ;D

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 519