zamknij

Wiadomości

Mikołowska: pasażer "osobówki" strzelał do rowerzysty! Kierowca: to był głupi żart

2021-05-02, Autor: 

Jak bardzo musiał być wczoraj zaskoczony rowerzysta, gdy ujrzał wymierzony w niego pistolet? Do niecodziennej sytuacji doszło na ul. Mikołowskiej. Pan Adam pisze o agresji i chamstwu wśród kierowców. Z kolei szofer "osobówki" tłumaczy, że był to głupi żart.

Reklama

Dni są coraz dłuższe i cieplejsze. Nie powinna więc nas dziwić obecność rowerzystów na drogach, których przecież nie brakuje w Rybniku. Niestety, nie wszystkim podoba się to, że oni również korzystają z dróg. Ta niechęć przeradza się wręcz we wrogość. Z takim nastawieniem spotkał się wczoraj pan Adam, który jechał jednośladem na ul. Mikołowskiej (między Rybnikiem a zjazdem na Kamień).

- Wczorajszy szybki trening na koniec dnia miał być standardowy, a niestety doświadczyłem chamstwa na drodze, agresji i sytuacji stwarzającej realne zagrożenie w ruchu drogowym. Samochód, który jechał za mną, zamiast mnie wyprzedzić i jechać dalej, zrównał się ze mną a pasażer tego samochodu wyciągnął rękę z jakimś pistoletem (wiatrówka, kulki) i strzelono ciut przed moim rowerem – relacjonuje.

W takiej sytuacji mogło dojść do tragedii.

Pomijam fakt co mogło się wydarzyć a się nie wydarzyło...ale mogłem się np. wystraszyć, zagapić, przez to wyp*****lić na drodze, która jest o dużym natężeniu ruchu. Jednak zachowałem zimną krew, zdążyłem wyciągnąć telefon i zrobić trochę zdjęć odjeżdżającym debilom. Samochód bardzo charakterystyczny, zapamiętałem nawet jakieś tam szczegóły a rejestracje da się odczytać – dodaje.

O zdarzeniu została powiadomiona policja.

Zobaczymy jak to się skończy, ale chamstwa nie znoszę i nie życzę takich lub podobnych sytuacji. Zaznaczam też, że jechałem w pełnym oświetleniu, trzymając się prawej strony a samochód widziałem już w moim „oczku” kierownicy. Nomen omen lusterko to okazało się jednym z najlepszych zakupów rowerowych i tak jak na początku byłem sceptyczny i nie bardzo mi się widziało to w szosie, to tak teraz nie wyobrażam sobie jazd bez niego – kończy.

Rowerzysta powiadomił o tym pozostałych internautów w postaci posta. Pojawiło się pod nim sporo komentarzy:

- Niestety, debili nie brakuje. Dobrze, że nic się nie stało

- Kiedyś mówiło się, że Polska to "blok wschodni", po upadku komunizmu to już kraj środkowej Europy, a teraz to "Dziki Zachód"

- Nie wyobrażam sobie tego zachowania. Niestety My rowerzyści jesteśmy przeszkodą dla innych uczestników ruchu. Prawdziwe zrozumienie możemy mieć u ludzi, którzy kochają dwa kółka i wiedzą o co chodzi. Straszna sytuacja godna nagany i rozpatrzenia przez Policję

- Debili nie brakuje w tym kraju, wielokrotnie doświadczyłem chamstwa na drodze od kierowcy blaszaka, niestety jesteśmy dla nich intruzami!

- Większość kierowców takich jest, jest „królem drogi” a rowerzyści to zło konieczne... trzy moje upadki to trzy wymuszenia pierwszeństwa!!! Ile razy zostaliśmy strąbieni... szkoda, że żaden bohater się nie zatrzyma i nie przedyskutuje swoich racji!! Tak nie może być!! #Stopagresjinadrodze

AKTUALIZACJA (godz. 17.30): skontaktował się z nami kierowca samochodu, o którym mowa w powyższym artykule. Tłumaczy swoje i pasażera zachowanie. Wysłał też wiadomość do pana Adama.

- W tym czynie nie było żadnego przejawu agresji, lecz głupie żarty, ponieważ pomyliliśmy go z naszym znajomym. Zdajemy sobie sprawę z głupoty, jaką narobiliśmy - pisze do naszej redakcji.

A czy Wy jako rowerzyści spotkaliście się z podobnymi sytuacjami? Czy akceptujecie taką formę "żartów"?

Oceń publikację: + 1 + 64 - 1 - 17

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (21):
 • ~baal-zevuv 2021-05-02
  17:35:40

  Często go widzę na drodze Chwałęcice-Zwonowice...tylko takich aut może być kilka w naszym powiacie... ale co za różnica skoro jest numer rejestracyjny? Można szybko namierzyć właściciela?
  Jak na moje skoro wymachiwał bronią (lub czymś co ją przypomina) to w momencie kiedy czytamy ten artykuł delikwent siedzi w areszcie a policja wyjaśnia sprawę???

 • ~VeB 2021-05-02
  17:39:05

  Tyle ścieżek rowerowych a ten musiał się wybrać na przejażdżkę ruchliwa drogą, kogo nie denerwuje jak jedziesz stałą prędkością i nagle musisz hamowac bo jakiś rowerzysta jedzie po prawej, aut z naprzeciwko pełno i ciężko go wyminąć. Jeszcze nie wiesz kiedy na środek pasa ci wjedzie żeby ominąć jakąś dziurę czy gulik

 • ~Kwinto 2021-05-02
  17:41:35

  53 16

  Po prostu jakiś debil jeden na tysiąc.
  Sam wczoraj po południu jechałem tam rowerem, i mogłem trafić na tego idiotę. Ogólnie Mikołowska nie należy do bezpiecznych dróg, kierowcy sypią tam grubo ponad 70km/h. Z racji świetnych terenów leśnych, coraz więcej rowerzystów przecina drogę lub porusza się nią na jakimś odcinku. Może kiedyś doczekamy się generalnego remontu i dostosowania do dzisiejszych standardów. Na razie ponownie apeluję o zmianę niebieskiej trasy rowerowej która przecina drogę przed zakrętem w Przegędzy, w końcu ktoś nie zdąży i dojdzie do tragedii, a jest alternatywa dla tego szlaku.
  Ps. Dużo jeżdżę rowerem po drogach i uważam że samochodziarzami da sie żyć, zawsze zatrzymują się na pasach czy przejazdach, może po prostu w Rybniku wszyscy już przyzwyczaili się do rowerowej infrastruktury.

 • ~Franek7 2021-05-02
  18:03:13

  29 83

  Elektorat PiS jest wśród nas...

 • ~jeden1 2021-05-02
  18:15:34

  19 81

  uu a było w laczkach siedzieć idziergać sweterek zamiast nakole jechaca tak to co ?

 • ~rodzyn 2021-05-02
  19:04:46

  57 3

  To chyba najlepszy dojazd do A1. Brak nawet chodnika. Zasługuje na ścieżkę jak na Raciborskiej w lesie.

 • ~Manipura 2021-05-02
  19:36:38

  106 8

  Srają teraz po gaciach, bo mają ich numer rejestracyjny (i bardzo dobrze), gdyby nie było zdjęcia, to pewnie znów by kogoś "pomylili" ze znajomym.... A gdyby tak naprawdę było, to należało się zatrzymać od razu i przeprosić. Wyrok powinien być za takie coś!

 • ~Terrorysta 2021-05-02
  19:52:06

  0 18

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Lateks 2021-05-02
  19:53:14

  1 4

  Moja

 • ~Terrorysta 2021-05-02
  19:55:07

  8 60

  hehe a w jaki sposób udowodni że strzelono ??? dziękuję sprawa umorzona z adnotacją "zawracanie doopy"

 • ~Lateks 2021-05-02
  19:56:06

  67 7

  Moje słowa uznania dla rowerzysty, w końcu ktoś ma odwagę w takiej sytuacji opublikować nr rej. pojazdu.
  Co do samego zdarzenia to szkoda komentować. Wieczna wojna między kierowcami ciężarówek, osobówek, rowerzystami, rolnikami, pieszymi... szkoda gadać, skąd w ludziach tyle głupoty...

 • ~Henryk Włodarski 2021-05-02
  23:55:54

  27 2

  Tam powinna być trasa rowerowa jak na Raciborskiej

 • ~Kśek 2021-05-03
  11:10:09

  15 4

  ~Henryk Włodarski Powinna być.
  Trzeba też przyznać, że ludzie nie są nauczeni. Jak widzę rowerzystę jadącego Gliwicką w stronę Carrefoura ULICĄ to mnie krew zalewa.

 • ~ 2021-05-03
  11:22:47

  21 10

  Apropos chamstwa i rowerzystów to jak nazwać inaczej niż chamstwem rowerzystów ich notoryczne ignorowanie dróg rowerowych np. uparcie poruszanie się po wąskim chodniku wedłuż płotu szpitala psychiatrycznego od ronda gliwickiego do stadionu gdy po drugiej stronie jest droga dla rowerów czy jeżdżenie całkiem szybko po chodnikach w centrum gdy w ciągu ulicy jest droga dla rowerów i to wszystko w okolicy zmroku?

  Rozumiem że to chamstwo nie jest? To tylko powód żeby domagać się większej liczby dróg dla rowerów po to żeby z nich nie korzystać?

  Królowie szos i chodników zacznijcie od ogarnięcia swojego środowiska. Gdy pokażecie że korzystacie sumiennie (czytaj zgodnie z przeznaczeniem oraz przy stosowaniu znaków i świateł które się tam znajdują) z infrastruktury której tak się domagaliście z pewnością większość kierowców i pieszych będzie popierać wzrost dróg rowerowych.

 • ~ 2021-05-03
  11:49:16

  11 6

  Sprawny ostro przegięli i mam nadzieję, że zostaną solidnie ukarani. @kulfoniasty ktoś strzela z auta do rowerzysty, a ty tu wyskakujesz z tym, że można to porównać z jazdą po chodniku. Nie można bo czy ten kto jedzie po chodniku w sytuacji kiedy nie powinien strzela do pieszych?

 • ~ 2021-05-03
  12:23:10

  12 13

  @orient,
  Stała się krzywda temu rowerzyście? Nie.
  Przewrócił się? Nie.

  A porównanie to idąc chodnikiem jako pieszy (szczególnie z małym dzieckiem) także mogę się wystarczyć gdy nagle obok mnie pojawi się rowerzysta jadący z dużą prędkością. Mogę się przewrócić i w coś uderzyć glową. Dziecko także może się wystraszyć i nagle wbiec na ulicę pod samochód.
  Różnie się to czymś dla ciebie pod kątem możliwych skutków? Bo dla mnie nie i w jednej i w drugiej sytuacji mogą być tragiczne.
  Ile to razy pieszy najadł się strachu bo ledwo zdążył się odsunąć przed rowerem jadącym po chodniku który tym samym wymusił pierwszeństwo ale takie sytuacje wszyscy mają w dupie bo przecież chodniki służą dla rowerow a tutaj nagle wielkie halo.

  To jest dokładnie tak samo jak z parytetami - domagamy się ich gdy są dla nas wygodne.

  Wszystko działa w dwie strony.

 • ~ 2021-05-03
  14:57:51

  9 3

  Żeby nie było nieporozumień  - sam fakt celowania do kogoś z broni, niezależnie od tego czy to żart czy nie, czy do kogoś na rowerze, spacerze czy łyżwach uważam za naganny i powinna taka osoba ponieść odpowiednie konsekwencje swojego zachowania.

  Natomiast pod kątem potencjalnych konsekwencji czyli to że rowerzysta mógł się wystraszyć i zrobić sobie czy komuś krzywdę podtrzymuję swoje zdanie napisane powyżej odnośnie sytuacji rowerzysta - pieszy na chodniku.

  A jeśli chodzi o drogi rowerowe to jestem jak najbardziej za takimi. Po warunkiem że uprawnieni poprawnie z nich korzystają (co przy założeniu że każdy rowerzysta powyżej 18 roku życia zna przepisy ruchu drogowego bez jakiegokolwiek egzaminu jest odważnym bardzo założeniem...).

  I od razu napisze że jestem także przeciwko zastawianiu chodnika przez samochody bez pozostawienia przynajmniej 2m wolnego chodnika. Ale to także wszyscy mają w dupie (zarówno kierowcy jak i instytucje które powinny to egzekwować)...

 • ~Piotr Wojaczek 2021-05-03
  21:49:45

  4 0

  Zachowanue kierowcy i pasażera jak najbardziej naganne, ale jak widzę rowerzystów (ubranych jak na tour de france) na ulicach gdzie jest scie

 • ~Piotr Wojaczek 2021-05-03
  21:54:47

  13 2

  Zachowanie kierowcy i pasażera jak najbardziej naganne, ale jak widzę rowerzystów (ubranych jak na tour de france) na jezdni na ulicach gdzie jest scieżka rowerowa to nóż sie w kieszeni otwiera. No bo to są zawodowcy, przecież nie będą jezdzic z amatorami po sciezkach. Za to powinny być kary. Nie ma ścieżek ok, ale jak są to bulić i to w tysiącach.

 • ~Arteks 2021-05-04
  09:54:01

  2 7

  Motoryzacyjne newsy z długiego weekendu: zboczeniec w żółtym aucie, strzelanie z auta do rowerzysty, kolizja z udziałem pijanego kierowcy. Patologia przeniosła się do aut...

 • ~nynekark 2021-05-05
  15:17:05

  2 0

  Proponuje całkowity zakaz poruszania się rowerami a na pewno szosowymi bo jak sama nazwa wskazuje to rower do poruszania się po lesie w piasku ( nie mówię o jakości ścieżek ) ps. wystarczy poczytać wypowiedzi po drodze nie, po chodniku też nie a ścieżki do poprawy. ZAKAZ i PROBLEM Z GŁOWY

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4147