ME Juniorów w szermierce: rybniczanka pechowo wpadła na Rosjankę

2015-03-10, Autor:
Mistrzostwa Europy Juniorów w szermierce w Mariborze już za nami. Zawodniczka RMKS-u Rybnik, Anna Mroszczak w stawce 87 zawodniczek zajęła w turnieju indywidualnym 20 miejsce.

Anna Mroszczak w walkach eliminacji grupowych wygrała 5 z 6 walk i została rozstawiona z numerem 13. W pierwszej swojej walce o „32” wygrała pewnie z Emilly Mumm ze Szwecji 15:7. W kolejnym starciu, o najlepszą „16”, rybniczanka troszkę pechowo wpadła na nieco słabiej walcząca w eliminacjach wiceliderkę światowego rankingu Alenę Komarov z Rosji, z którą po bardzo wyrównanej walce przegrała 12:15.

52. Karolina Mrochem (Polska)

Dwa dni później odbył się turniej drużynowy, w którym wystartowały 23 zespoły. Reprezentacja Polski w składzie Anna Mroszczak, Aleksandra Zamachowska, Barbara Rutz i Karolina Mrochem w pierwszym meczu pokonała Austrię 45:29. W następnym, o najlepszą „4” turnieju i możliwośc walki o medale, Polki musiały walczyć z Włoszkami. Niestety nasze reprezentantki przegrały 34:45 i pozostała im walka o miejsca 5-8. Pomimo porażki Polki wygrały kolejno z Węgierkami 45:41 i Francuzkami 45:33 i zajęły 5 miejsce.

Klasyfikacja turnieju drużynowego:
1. Niemcy
2. Rosja
3. Włochy
4. Szwajcaria
5. Polska (Mroszczak, Zamachowska, Rutz, Mrochem)
6. Francja
7. Węgry
8. Szwecja

Bezpośrednio z mistrzostw Europy w Mariborze rybniczanka wraz z reprezentacją udała się na ostatni w tym sezonie indywidualny i drużynowy Puchar Świata Juniorek (20 lat) do włoskiego Udine. Scenariusz okazał się podobny do tego z ME. Mroszczak wygrała 5 z 6 walk w eliminacji grupowej i została rozstawiona z numerem 13. W walce o „16” przegrała z Rosjanką Kuzmenkową 11:15 i zajęła 19 miejsce. W turnieju drużynowym nasza reprezentacja uplasowała się również na 5 miejscu.

Teraz Mroszczak przygotowuje się do mistrzostw świata juniorów, które odbędą się 1-10 kwietnia w Taszkiencie (Uzbekistan). Rybniczanka do tego czasu będzie przygotowywała się w klubie oraz na krótkim zgrupowaniu w Spale. Warto dodać, że jeszcze przed startem w mistrzostwach świata Mroszczak weźmie udział w Grand Prix Pucharu Świata Seniorek w szpadzie kobiet w Budapeszcie (20 marca). – Bardzo się cieszymy, że Ania został powołana na ten turniej. Udział w nim jest ogromnym wyróżnieniem dla naszej zawodniczki i możliwością zebrania ogromnego doświadczenia oraz walki z najlepszymi zawodniczkami na świecie – powiedział trener Artur Fajkis.

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 1