Liderów dwóch

2007-02-28, Autor:
Podwójnym wyjazdowym sukcesem zakończył się miniony weekend dla rybnickiej koszykówki.

W kolejnym meczu II ligi grupy B koszykarzy MKKS Rybnik pokonał w Legnicy Olimpię 86:71. Najgroźniejszy rywal w walce o awans przegrał w Szczecinie 77:78.

Olimpia Legnica - MKKS Rybnik 71:86 (21:15, 14:32, 18:21, 18:18)

MKKS Rybnik: Frankowski 25, Ochodek 18, Paszowski 13, Grabiec 15, Marczyk 8, Kozieł 6, Gołucki 1, Rener 0, Białdyga 0, Grzelczak 0.

Wyniki II ligi grupy B:

Polonia Leszno - Doral Staropolanka 59:86 (11:26, 22:25, 9:23, 17:12)

Pogoń Ruda Śl. - Rawia Rawicz 83:65 (24:17, 12:15, 19:23, 28:10)

AZS Opole - Stal II Ostrów Wlkp. 96:44 (25:14, 30:9, 18:8, 23:13)

Śląsk II Wrocław - Sudety Jelenia Góra 70:77 (17:28, 10:15, 21:13, 22:21)

AZS Szczecin - Pogoń Prudnik 78:77 (26:17, 22:22, 13:16, 17:22)

Dozorbud Olimpia - MKKS Rybnik 71:86 (21:15, 14:32, 18:21, 18:18)

1794

Koszykarki RMKS-u Rybnik bez problemów pokonały w Nowym Sączu tamtejszy UKS ŻAK 101:48. Już w pierwszej kwarcie rybniczanki osiągnęły zdecydowaną przewagę. Po 10 minutach prowadziły 29:11. Druga kwarta była wyrównana (18:18), ale po niej dominowały już tylko zawodniczki RMKS-u. Ciekawostką jest, że w obrębie 6 minut - pomiędzy 23 a 29 minutą - rybniczanki zdobyły 17 punktów więcej od rywalek. Ostatnie minuty meczu były walka RMKS-u o setny punkt. Sto pierwszy punkt zapewniła rybniczankom Weronika Oskwarek.

Była to 22 wygrana rybniczanek w tegorocznych rozgrywkach. Jak do tej pory RMKS nie poniósł żadnej porażki. Do końca tego etapu rozgrywek pozostały już tylko dwa spotkania. Najbliższe, w ramach XXV kolejki, rozegrane zostanie w sobotę 3 marca w Rybniku, a przeciwnikiem będzie drużyna Gimballa Tarnawy Dolnej.

UKS ŻAK Nowy Sącz - RMKS UTEX RYBNIK 48:101 (11:29, 18:18, 12:28, 7:26)

RMKS : Dąbkowska Paulina 17, Kozak Karolina 16, Oskwarek Weronika 14, Czajkowska Joanna 12, Lewoń Aleksandra 11, Oskwarek Agata 9, Żurkowska Karolina 8, Chomicka Małgorzata 7, Sękowska Anna 7, Kosmal Edyta 0