Anna Mroszczak z brązowym medalem na Mistrzostw Polski Juniorek!

2015-02-11, Autor:
Anna Mroszczak, szpadzistka RMKS-u Rybnik doskonale zaprezentowała się podczas Mistrzostw Polski Juniorek, które odbyły się we Wrocławiu. Nasza zawodniczka po zaciętej walce zdobyła brązowy medal!

Zawodniczka RMKS-u Rybnik w walkach eliminacji grupowych wygrała pięć z sześciu stoczonych walk i do eliminacji bezpośredniej została rozstawiona z 11 numerem. W walkach pucharowych Anna Mroszczak najpierw pokonała Aleksandrę Stachurską z AZS-AWF Katowice w stosunku 15:9, potem, 15:13 wygrała z  Igą Janecką (KKS Kraków), 15:10 z Agnieszką Rolek (AZS AWF Katowice) i 15:9 z Joanną Przeniosło (AZS AWF Kraków).

W półfinale rybniczanka spotkała się z Karoliną Mrochem z AZS AWF Katowice i po bardzo emocjonującej walce przegrał 11:15, zajmując trzecie miejsce i tym samym zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 20! Warto podkreślić, że w zawodach wystartowały aż 93 najlepsze zawodniczki z całego kraju.

Dobry start odnotowała również młodsza koleżanka Ani, Kinga Brawańska, która nieznacznie przegrała w walce o najlepszą 16 turnieju z Sarą Pytką z AZS AWF Warszawa i zajęła ostatecznie 19 miejsce.

W szpadzie męskiej liczyliśmy na dobry występ Przemysława Trzepizura, który bronił brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorów z 2014 roku. Niestety po dobrych walkach w eliminacjach grupowych Przemek niespodziewanie przegrał w walce o  najlepszą szesnastkę z zawodnikiem Kolejarza Wrocław i odpadł przedwcześnie z turnieju.

Dzień po zawodach indywidualnych rozegrany został turniej drużynowy. W szpadzie męskiej w składzie RMKS-u walczyli: Przemysław Trzepizur, Ryszrad Kałuziński, Jarosław Fajkis i  Igor Tymusz. W stawce 21 drużyn rybniccy szpadziści zajęli 8 miejsce.

Mistrzostwa Polski Juniorów były dla Anny Mroszczak ostatnim startem krajowym przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Juniorek, które odbędą się w Mariborze w Słowenii na początku marca.